Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 2 (UKOL), 21/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 9.1km, climb: 255m, 23 controls)
Point calculations
1,128.13 + (81.83 x (5,298.78 - T)) / 912.50
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | UKOL 8 (W35,W40) | 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | UKOL 14 (M16,W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,M90,W80) | UKOL 23 (W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | Light Green | Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Conall Whelan UCDO/C M 00:57:52
2 James Haynes WAOC M 1993 00:59:28 1283
3 Joel Hallberg HEDEMO M 01:02:09
4 Jonathan Cronk WAOC M 1992 01:02:51 1265
5 Alexander Lines SO M 1995 01:02:57 1265
6 Franziska Meier WELSIK F 01:07:20
7 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 01:07:33 1240
8 Rozy Shepherd INVOC F 1994 01:08:17 1236
9 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:10:12 1226
10 William Bell NEARCU M 01:11:57
11 Iestyn Evans SBOC M 1996 01:12:08 1215
12 Bryony McLeod AIRE F 1993 01:12:35 1213
13 Alexander Moore BKO M 1992 01:12:46 1212
14 Mario Nogales Pastrana COLMEN M 01:12:48
15 Quinlan Silk SWOC M 2001 01:13:10 1210
16 Zac O'Sullivan-Hourihan UCC O M 01:13:32
17 Alfie Bullus OD M 2000 01:13:39 1207
18 Jack Benham SARUM M 1994 01:15:31 1197
19 Chris Lambert SYO M 1991 01:15:44 1196
20 Velina Valova SLOW F 1993 01:17:00 1189
21 Georgia Jones OROX F 1998 01:18:28 1181
22 Matt Ryder BAOC M 1992 01:18:33 1181
23 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 01:19:06 1178
24 Jo Pickering WIM F 1988 01:19:51 1174
25 Josh M'Caw HH M 2001 01:22:50 1158
26 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:23:30 1154
27 Bryony Crickmore SO F 1990 01:23:32 1154
28 James Turton OSTERS M 01:23:50
29 Nadine Wright OD F 1988 01:24:44 1147
30 Ralph Churcher BAOC M 1991 01:24:53 1147
31 Eoin Riordan 3ROC M 01:24:58
32 Katie Blackford BADO F 1997 01:25:19 1144
33 Cliona Mccullough 3ROC F 01:25:50
34 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:27:18 1134
35 Pablo Alvarez-Icaza INVOC M 2001 01:27:44 1131
36 Alastair Shapland DEVON M 2002 01:28:25 1128
37 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:28:56 1125
38 Laura Parkes HH F 1992 01:29:00 1124
39 Jonathan Hughes BOF M 1986 01:29:27 1122
40 Aaron Coughlan CORKO M 01:29:33
41 Katherine Bett SN F 1995 01:30:08 1118
42 Helen Elkington OD F 1993 01:30:27 1117
43 Sam Hague WAOC M 2002 01:33:18 1101
44 Richard Dixon RSOC M 1987 01:34:14 1096
45 Matthew Dixon HH M 2002 01:34:29 1095
46 Rachael Harrison SUFFOC F 1996 01:34:51 1093
47 Martha Paton SN F 1991 01:35:07 1092
48 Wenwei Liu GO M 1990 01:35:18 1091
49 Sophie Gordon GO F 1995 01:38:27 1074
50 Mathew Averill EPOC M 1998 01:38:50 1072
51 Kerria Rowan SO F 1994 01:39:07 1070
52 Lily Alger CUOC F 1997 01:39:17 1069
53 David Chandler OD M 1990 01:43:32 1046
54 Alistair Ross WCH M 1987 01:44:29 1041
55 Daniel Lister LOC M 2002 01:45:06 1038
56 Julia Farkas WAOC F 1996 01:45:08 1038
57 Meredith Moody UBOC F 1997 01:46:14 1032
58 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:47:42 1024
59 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:50:04 1011
60 Thomas Hasler QO M 2002 01:51:04 1006
61 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:54:15 989
62 Fiona Tam SLOW F 1989 01:55:33 982
63 Brendan Wall CORKO M 01:57:37
64 Vanessa McMillan HH F 1985 01:59:53 958
65 Thomas Doyle SYO M 2000 02:04:12 935
66 Stuart Bates DFOK M 1992 02:05:38 927
67 Annie Andonova SOC F 1988 02:06:11 924
68 Jennifer Lau SUFFOC F 1991 02:13:11 887
69 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 02:19:00 855
70 Prem Gurung WCOC M 1994 02:32:36 782
Showing results 1 - 70 of 70