Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships (UKOL), 14/09/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course F5 (M16,M35,M40) (length: 2.3km, climb: 35m, 18 controls)
Other courses: UKOL Course F10 (W45) | UKOL Course F11 (W50) | UKOL Course F12 (W55,W60) | UKOL Course F16 (M65) | UKOL Course F17 (M70,M75) | UKOL Course F17 (M70,M75) | UKOL Course F18 (M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85) | UKOL Course F18 (M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85) | UKOL Course F6 (M45,M50,M55) | UKOL Course F5 (M16,M35,M40) | UKOL Course F7 (M60) | UKOL Course F8 (W35) | UKOL Course F9 (W16,W40) | UKOL Course M-WRE (M18,M20,M21) | UKOL Course W-WRE (W18,W20,W21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nick Barrable SYO M 1974 00:11:19
2 Robert Ashton BAOC M 1984 00:11:24
3 Joe Sunley WCOC M 2003 00:11:26
4 Will Hensman FVO M 1979 00:12:05
5 Adam Conway GO M 2003 00:12:17
6 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:12:25
7 Anthony Squire NOC M 1977 00:12:26
8 Benjamin Squire NOC M 2004 00:12:27
9 David Alcock AIRE M 1976 00:12:36
10 Andrew Preston SYO M 1977 00:12:43
11 Sam Griffin GRAMP M 2004 00:12:47
12 Owain Jones BOK M 1981 00:12:58
13 Oliver Tonge BOK M 2003 00:13:02
14 Euan Tryner SYO M 2004 00:13:06
15 Andy Glover LEI M 1978 00:13:13
16 Paul Hammond FVO M 1976 00:13:20
17 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:13:23
18 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 00:13:24
19 Max Mobus SYO M 2004 00:13:28
20 Tom Perry DEVON M 2004 00:13:45
21 Robert Holdway POTOC M 1983 00:13:48
22 Rhys Manning SWOC M 1982 00:13:50
23 Matthew Morris SYO M 2004 00:13:58
24 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:14:03
25 Ben Mather LOG M 2003 00:14:18
26 Alex Fielding HH M 2003 00:14:37
27 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:14:57
28 Andrew Powell DVO M 1982 00:15:00
29 Robert Gatenby AIRE M 1978 00:15:01
30 Tommi Grover BOK M 1976 00:15:24
31 Nicholas Cooper SN M 1975 00:15:31
32 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 00:17:59
33 John Miklausic NGOC M 1979 00:19:29
34 Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:22:16
35 William Garnett SYO M 2004 01:14:05
36 Dominic Green CLOK M 2003 01:14:09
37 Benjamin Kyd MDOC M 2003 01:14:24
38 Jamie Goddard FVO M 2004 01:14:34
39 Robert Atkins HOC M 1980 01:14:50
40 Ben Lonsdale RAFO M 1982 01:14:56
41 David Hunt BOK M 1960 01:15:34
42 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:16:35
43 Olin Davies SLOW M 2004 01:16:59
44 Philip Couldery GO M 2004 01:17:02
45 William Martland EPOC M 2004 01:17:36
46 Matthew Couldery GO M 2004 01:18:00
47 Joe Owens SYO M 2003 01:18:31
48 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:18:44
49 Chris Heaton LOC M 1980 01:19:09
50 Peter Hao NOC M 1982 01:20:10
Showing results 1 - 50 of 50