Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Final, 20/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 9 (length: 2.9km, climb: 75m, 10 controls)
Other courses: Course 1 | Course 11 | Course 12 | Course 13 | Course 2 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7 | Course 8A | Course 8B


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Hammond FVO M 2006 00:19:09
2 Tommy Heap SO M 2005 00:20:39
3 William Thomas DEVON M 2005 00:22:30
4 Conrad Reuber SYO M 2006 00:22:44
5 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:22:54
6 Finlay Anderson BOK M 2006 00:23:40
7 Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:24:52
8 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:25:01
9 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:25:02
10 Issy Sunley WCOC F 2005 00:25:16
11 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:25:22
12 Freya Tryner SYO F 2007 00:25:33
13 James Bryant SYO M 2007 00:25:34
14 Jocie Hilton SN F 2006 00:25:50
15 Sarah Darley GO F 2005 00:26:47
16 Ben Perry DEVON M 2007 00:28:04
17 James Thompson HOC M 2005 00:28:50
18 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:28:51
19 Austin Howe SAX M 2006 00:29:29
20 Tina Mills-Hicks GO F 2005 00:29:50
21 Jamie Connor FVO M 2007 00:29:58
22 Arthur Mitchell HOC M 2006 00:30:27
23 Max Straube-Roth OD M 2009 00:31:30
24 Oskar Farkas WAOC M 2005 00:31:39
25 Andrew Raven SWOC M 2006 00:32:17
26 Laura Barrett SN F 2005 00:32:20
27 Ciara Keen SYO F 2006 00:32:57
28 James Hartman INT M 2005 00:34:37
29 Josie Smart F 2005 00:36:22
30 Jake Hilton SN M 2010 00:37:07
31 Marnie Lusardi SROC F 2006 00:37:07
32 Madelyn Bartlett SO F 2005 00:38:03
33 Rebecca Hammond FVO F 2008 00:38:20
34 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:41:22
35 Toby Prior SAX M 2005 00:42:02
36 John Doyle SYO M 2007 00:42:56
37 Kirsty Flint FVO F 2006 00:42:58
38 Edward Tarrant SARUM M 2009 00:43:25
39 Ella Baxter SYO F 2009 00:43:31
40 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:43:35
41 Ben Cronin SAX M 2006 00:43:54
42 Sophie Kerswell WAOC F 2005 00:45:05
43 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:45:42
44 Benjamin Jacobs SARUM M 2008 00:46:04
45 George Hope SO M 2005 00:46:42
46 Felix Abel GO M 2005 00:47:30
47 Charlotte Slade SN F 2008 00:47:38
48 Adam Landels OD M 2009 00:51:04
49 Ayla Bowes SO F 2005 00:51:16
50 Ben Chapman SO M 2009 00:51:50
51 Simreth Dhingra SO M 2007 00:51:55
52 George Rennie WCOC M 2008 00:52:29
53 Toby Halsey SARUM M 2008 00:54:01
54 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:55:08
55 Thomas Duncan SO M 2008 00:55:36
56 William Jones SO M 2008 00:57:21
57 Sebastian Snajdar SO M 2007 00:57:54
58 Isaac Tarrant SARUM M 2007 00:59:44
59 Rebecca Lovegrove SN F 2006 01:05:02
60 Lucy Townley SN F 2007 01:05:48
61 Bea Halsey SARUM F 2006 01:07:16
62 Kieran Rose HOC M 2007 01:07:20
63 Owen Le Page SN M 2009 01:14:06
64 Eleanor Kerswell WAOC F 2007 01:15:08
65 Josh Linsell SAX M 2007 01:27:05
66 Jamie Fegarty WAOC M 2005 01:27:06
67 Craig Thompson HOC M 2009 01:32:41
68 Jemima Borrill WAOC F 2005 01:38:25
69 Elara Jacobs SARUM F 2011 01:53:10
- Aidan Hilton SN M 2008 00:31:11
- Bethany Taylor SO F 2007 01:24:49
- Louis Peters WAOC M 2005 01:49:29
- Robertas Paulius Stupelis HOC M 2009 02:25:50
- Cameron Jacobs SARUM M 2006 02:52:41
Showing results 1 - 74 of 74