Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 31/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 2.825km, climb: 20m, 13 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:18:11
2 Freya Tryner SYO F 2007 00:19:05
3 Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:19:07
4 Austin Howe SAX M 2006 00:21:10
5 Emily Atkinson ELO F 2008 00:21:56
6 Kate McLuckie MOR F 2007 00:22:07
7 Ranolph Whitehead MAROC M 2007 00:22:25
8 Ben Ross INT M 2008 00:22:32
9 James Wright Peninsula and Plains Orienteers M 2007 00:22:48
10 Lasse Klogborg OK HTF M 2005 00:22:51
11 Scarlett Britain MOR F 2007 00:23:05
12 Blair Garrett MAROC M 2006 00:23:12
13 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:23:23
14 Antonia Jubb HH F 2005 00:23:37
15 Charlotte Slade SN F 2008 00:23:37
16 Theia Anundborg Sidensj W 2007 00:23:45
17 Ben Todhunter SROC M 2008 00:24:12
18 Grace French WIM F 2007 00:25:00
19 Laurence Ward INT M 2007 00:25:02
20 Alana Coutts MOR F 2007 00:25:14
21 Archie Rankin Jersey CI Orienteering Club M 2005 00:25:18
22 Lexie Nicolson INVOC F 2008 00:25:30
23 Merle Niemann OLV Steinberg W 2007 00:25:58
24 David Peel SYO M 1966 00:26:10
25 Lorenz Wylenmann OLG Pf M 2007 00:26:15
26 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:26:26
27 Marie Niemann OLV Steinberg W 2007 00:27:59
28 Ellie Darlow RR F 2007 00:28:05
29 Sara Kurzen Swiss O Tours W 2005 00:28:40
30 Carina Peter Swiss O Tours W 2005 00:29:04
31 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:29:25
32 Thomas Owen INT M 2005 00:29:37
33 Andrew Ellis RAFO M 2008 00:30:53
34 Matthew Green NATO M 2007 00:31:03
35 Jamie Connor FVO M 2007 00:31:51
36 Ivan Smith DVO M 2006 00:32:37
37 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:33:17
38 Gregor Mailer ECKO M 2005 00:35:33
39 Rebecca Hammond FVO F 2008 00:36:15
40 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:36:16
41 Megan Brown ESOC F 2008 00:37:22
42 Kirsty Flint FVO F 2006 00:38:03
43 Calum Robertson ESOC M 2009 00:40:22
44 Sophie Howard MOR F 2008 00:41:28
45 Rona Laird INVOC F 2008 00:43:18
46 Katie Hensman FVO F 2007 00:44:00
47 Per Wedman V M 2007 00:44:00
48 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:46:22
49 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:47:05
50 Hannah Will GRAMP F 2006 00:53:18
51 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:54:24
52 Nanna Sundelin OK Orion W 2005 00:56:10
53 Ben Chapman SO M 2009 01:05:27
54 Ailith Smith DVO F 2005 02:28:36
- Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:21:25
- Yann Newey MAROC M 2007 00:28:35
- Thomas Duncan Sandnes IL M 2007 00:30:34
- Cecily Craig MAROC F 2005 00:35:44
Showing results 1 - 58 of 58