Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 31/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29(W45) (length: 5.45km, climb: 180m, 17 controls)
Point calculations
1,174.04 + (84.09 x (4,883.15 - T)) / 1,206.74
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jenny Peel SYO F 1968 00:52:19 1213
2 Gregor Wallace M 1982 00:55:09
3 Michael Hofer OLG Aesch M 1982 00:55:16
4 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:55:29 1201
5 Jane Stagg BOK F 1971 00:56:29 1197
6 Adam Johansson Trollh M 1997 00:58:41
7 Virpi Tilli Lynx W 1972 00:59:16
8 Kirsi Vesterinen Hyvink W 1972 01:01:42
9 Beccy Osborn FVO F 1972 01:01:43 1177
10 Jette Klogborg OK HTF W 1972 01:02:07
11 Emma Harrison EPOC F 1972 01:05:11 1164
12 Mary Ross INT F 1972 01:06:59 1157
13 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:07:45 1154
14 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:08:39 1150
15 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:08:51 1149
16 Rona Molloy FVO F 1968 01:08:58 1149
17 Jen Leonard FVO F 1969 01:09:06 1148
18 Alison Howe SAX F 1972 01:09:27 1147
19 Vojtech Otruba OOS SK Prostejov M 1997 01:10:17
20 Kathleen Inch FVO F 1968 01:12:05 1137
21 Morag McLuckie MOR F 1972 01:12:59 1133
22 Susann Hofer Swiss O Tours W 1972 01:13:08
23 Pauline Tryner SYO F 1972 01:13:10 1133
24 Karen Crawford BOK F 1969 01:13:35 1131
25 Peter Klogborg OK HTF M 1997 01:13:52
26 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:14:10 1129
27 Lorna Graham W 1972 01:14:38
28 Stephen Elkington OD M 1997 01:15:19 1124
29 Jeanette Wylenmann OLG Pf W 1972 01:18:09
30 Josie Stansfield FVO F 1969 01:19:27 1108
31 Lee Beavers AIRE M 1979 01:20:40 1104
32 Sue Carter SLOW F 1967 01:21:11 1102
33 Richard Foster AIRE M 1982 01:21:45 1099
34 Natasha Conway AIRE F 1971 01:23:23 1093
35 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 01:24:22 1089
36 Lisa Methven BKO F 1969 01:24:52 1087
37 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:25:00 1087
38 Andrew Stimson MDOC M 1981 01:26:10 1082
39 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:26:40 1080
40 Alison Matheson INVOC F 1970 01:29:09 1071
41 Martine Taffeiren CO Li W 1962 01:29:16
42 Grant Clarke BOF M 1980 01:32:50 1057
43 Lynn Collins MAROC F 1970 01:37:05 1040
44 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:39:23 1031
45 Diane Jacks WRE F 1968 01:40:36 1027
46 Simon Finch FVO M 1979 01:43:56 1014
47 Barbara Nyfeler OLG Thun W 1972 01:45:59
48 Sally Hughes WCH F 1970 01:47:25 1000
49 Annika Greenwood BKO F 1971 01:47:39 999
50 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:50:05 990
51 Francisco Varela Aromon M 1982 01:51:12
52 Stephan Leineweber OL-Team Filder M 1997 01:54:36
53 Fergus Smith AYROC M 1998 01:55:23 969
54 David Esson GRAMP M 1979 01:55:53 967
55 Gareth Evans Unattached M 1982 02:06:16
56 Katarina Sundelin OK Orion W 1967 02:07:51
57 David Dunn RSOC M 1978 02:08:30 919
58 Claire Sapwell BAOC F 1971 02:14:19 896
59 Paul Gregson OD M 1979 02:20:48 871
- Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:28:31
- Frances Britain MOR F 1970 01:49:36
- Martine Hoeksma OLifant W 1972 02:10:00
Showing results 1 - 62 of 62