Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 3, 01/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.175km, climb: 225m, 17 controls)
Point calculations
1,175.25 + (84.99 x (4,541.05 - T)) / 1,217.08
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Gregor Wallace M 1982 01:00:00
2 Jenny Peel SYO F 1968 01:00:34 1217
3 Michael Hofer OLG Aesch M 1982 01:05:51
4 Adam Johansson Trollh M 1997 01:05:59
5 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:08:02 1190
6 Jette Klogborg OK HTF W 1972 01:08:19
7 Peter Klogborg OK HTF M 1997 01:09:27
8 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:10:38 1181
9 Emma Harrison EPOC F 1972 01:12:22 1174
10 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:12:23 1174
11 Beccy Osborn FVO F 1972 01:12:43 1173
12 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:13:33 1170
13 Virpi Tilli Lynx W 1972 01:14:25
14 Natasha Conway AIRE F 1971 01:14:33 1166
15 Mary Ross INT F 1972 01:14:49 1165
16 David Dunn RSOC M 1978 01:15:09 1164
17 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:19:07 1150
18 Vojtech Otruba OOS SK Prostejov M 1997 01:19:19
19 Andrew Stimson MDOC M 1981 01:20:39 1144
20 Lorna Graham W 1972 01:20:44
21 Susann Hofer Swiss O Tours W 1972 01:21:09
22 Grant Clarke BOF M 1980 01:21:14 1142
23 Josie Stansfield FVO F 1969 01:21:31 1141
24 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:21:58
25 Karen Crawford BOK F 1969 01:22:37 1137
26 Richard Foster AIRE M 1982 01:25:46 1126
27 Kathleen Inch FVO F 1968 01:26:08 1125
28 Benjamin Brooker SO M 1979 01:26:23 1124
29 Pauline Tryner SYO F 1972 01:27:39 1119
30 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:27:45 1119
31 Jen Leonard FVO F 1969 01:29:02 1114
32 Morag McLuckie MOR F 1972 01:29:08 1114
33 Alison Howe SAX F 1972 01:31:24 1105
34 Jeanette Wylenmann OLG Pf W 1972 01:32:49
35 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:34:49 1093
36 Claire Sapwell BAOC F 1971 01:38:21 1080
37 Simon Finch FVO M 1979 01:39:58 1074
38 Rona Molloy FVO F 1968 01:40:49 1071
39 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:41:39 1068
40 Jane Stagg BOK F 1971 01:44:31 1058
41 Stephen Elkington OD M 1997 01:44:34 1058
42 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 01:47:24 1048
43 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:50:39 1036
44 Annika Greenwood BKO F 1971 01:52:34 1029
45 Sue Carter SLOW F 1967 01:53:53 1024
46 Gareth Evans Unattached M 1982 01:57:31
47 Stephan Leineweber OL-Team Filder M 1997 01:58:20
48 Barbara Nyfeler OLG Thun W 1972 02:02:35
49 Lisa Methven BKO F 1969 02:05:23 983
50 Fergus Smith AYROC M 1998 02:07:43 974
51 Alison Matheson INVOC F 1970 02:10:32 964
52 Frances Britain MOR F 1970 02:10:47 963
53 Diane Jacks WRE F 1968 02:15:04 948
54 Sally Hughes WCH F 1970 02:15:44 945
55 Martine Hoeksma OLifant W 1972 02:23:05
- Francisco Varela Aromon M 1982 02:05:07
- Katarina Sundelin OK Orion W 1967 02:20:38
- Anne Mahet AS Martignas W 1972 02:37:15
- Paul Gregson OD M 1979 03:51:25
Showing results 1 - 59 of 59