Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 4 (UKOL), 03/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 1.975km, climb: 75m, 11 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lorenz Wylenmann OLG Pfäffikon M 2007 00:15:10
2 Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:15:46
3 Archie Rankin Jersey CI Orienteering Club M 2005 00:16:05
4 Ben Ross INT M 2008 00:16:14
5 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:16:22
6 Freya Tryner SYO F 2007 00:16:36
7 Blair Garrett MAROC M 2006 00:17:05
8 Krystof Jandera INSCOM M 2007 00:17:11
9 Laurence Ward INT M 2007 00:17:37
10 Ranolph Whitehead MAROC M 2007 00:17:44
11 Antonia Jubb HH F 2005 00:17:50
12 Kate McLuckie MOR F 2007 00:18:04
13 James Wright Peninsula and Plains Orienteers M 2007 00:18:04
14 Lasse Klogborg OK HTF M 2005 00:18:10
15 Marie Niemann OLV Steinberg W 2007 00:18:14
16 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:18:17
17 Merle Niemann OLV Steinberg W 2007 00:18:50
18 Austin Howe SAX M 2006 00:19:11
19 Grace French WIM F 2007 00:19:16
20 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:19:30
21 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:19:39
22 Theia Anundborg Sidensjö IK W 2007 00:20:31
23 Matthew Green NATO M 2007 00:20:38
24 Ellie Darlow RR F 2007 00:20:40
25 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:20:56
26 Charlotte Slade SN F 2008 00:21:06
27 Jamie Connor FVO M 2007 00:21:31
28 Oliver Andrews Argus M 2005 00:21:49
29 Sara Kurzen Swiss O Tours W 2005 00:21:56
30 Carina Peter Swiss O Tours W 2005 00:22:10
31 Oscar Bunn INVOC M 2007 00:22:39
32 Kirsty Flint FVO F 2006 00:22:54
33 David Peel SYO M 1966 00:23:05
34 Isabel Gaines BL F 2006 00:23:11
35 Alana Coutts MOR F 2007 00:23:27
36 Ben Todhunter SROC M 2008 00:23:39
37 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:24:03
38 Luke Andrews Argus M 2005 00:24:06
39 Sophie Howard MOR F 2008 00:25:12
40 Andrew Ellis RAFO M 2008 00:25:42
41 Katie Hensman FVO F 2007 00:25:55
42 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:25:58
43 Megan Brown ESOC F 2008 00:26:04
44 Emily Atkinson ELO F 2008 00:26:05
45 Scarlett Britain MOR F 2007 00:26:21
46 Rebecca Hammond FVO F 2008 00:26:56
47 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:27:06
48 Gregor Mailer ECKO M 2005 00:28:16
49 Cecily Craig MAROC F 2005 00:28:55
50 Thomas Owen INT M 2005 00:29:06
51 Rona Laird INVOC F 2008 00:29:39
52 Hannah Will GRAMP F 2006 00:34:00
53 Calum Robertson ESOC M 2009 00:35:18
54 Per Wedman Västerbergslagens OL M 2007 00:37:22
55 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:39:03
56 Ailith Smith LOC F 2005 00:39:44
57 Ben Chapman SO M 2009 00:40:29
58 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:44:49
59 Ivan Smith LOC M 2006 00:48:41
60 Hamish Braine-Clarke QO M 2006 00:56:02
61 Nanna Sundelin OK Orion W 2005 00:56:21
Showing results 1 - 61 of 61