Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 4 (UKOL), 03/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C3 (length: 2.25km, climb: 80m, 14 controls)
Point calculations
732.32 + (201.68 x (3,499.57 - T)) / 1,376.21
Other courses: C1 | C2 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Catriona Chapman MAROC F 2005 00:25:12
2 Marlene Fritz OL-Team Filder W 2005 00:25:31
3 Issy Sunley WCOC F 2005 00:25:44
4 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 00:26:21
5 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:26:43
6 Isobel Howard MOR F 2005 00:27:53
7 Charlotte Reynolds BASOC F 2005 00:28:15
8 Lotta Dammeier TSV Hirschau W 2005 00:28:36
9 Sarah Darley GO F 2005 00:29:23
10 Faith Kenyon MOR F 2005 00:30:03
11 Ance Zarina Mona OK W 2005 00:30:04
12 Eva Wiseman MOR F 2005 00:31:05
13 Laura Barrett SN F 2005 00:31:33
14 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:31:39
15 Maisy Yates BL F 2004 00:31:40
16 Morven Farquharson GRAMP F 2005 00:33:48
17 Eilidh Garrett MAROC F 2003 00:34:21
18 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:37:02
19 Maja Robertson ESOC F 2006 00:37:28
20 Ella May Rush BOK F 2006 00:39:24
21 Evie Craig MAROC F 2003 00:39:26
22 Oda K. Malde IL Gular W 2003 00:40:51
23 Melanie Pastor OLF Mainz W 2003 00:40:58
24 Lucy Seddon SELOC F 2005 00:41:43
25 Tabitha Lunn OD F 2004 00:42:17
26 Kirsty Farquharson GRAMP F 2005 00:42:29
27 Kirstin Zwahlen Zwahlens Seeland W 2005 00:42:33
28 Daisy McNamara AYROC W 2005 00:42:38
29 Julia Fritz OL-Team Filder W 2005 00:44:34
30 Lucy Hensman FVO F 2005 00:45:09
31 Maya Reynard GRAMP F 2004 00:45:16
32 Fiona Smith AYROC F 2003 00:46:44
33 Vilma Vesterinen Hyvinkään Rasti W 2005 00:49:19
34 Samia Cumming BASOC F 2005 00:49:49
35 Isabel Mayes CLOK F 2006 00:50:41
36 Stella di Bacco Agorosso ASD W 2005 00:54:25
37 Milly Askham SMOC F 2005 01:01:17
38 Jasmine Andrews Argus W 2003 01:03:51
39 Chloe Green NATO F 2006 01:09:41
40 Liis Vesilind SRD SK W 2005 01:10:45
- Hannah Mather LOG F 2006 00:46:31
- Sofia Yacoub-Rollins SMOG W 2003 00:48:13
Showing results 1 - 42 of 42