Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 5, 04/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 1.575km, climb: 55m, 9 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freya Tryner SYO F 2007 00:11:30
2 Lorenz Wylenmann OLG Pfäffikon M 2007 00:11:53
3 Ben Ross INT M 2008 00:12:52
4 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:13:20
5 Laurence Ward INT M 2007 00:13:27
6 James Wright Peninsula and Plains Orienteers M 2007 00:13:27
7 Blair Garrett MAROC M 2006 00:13:52
8 Grace French WIM F 2007 00:14:00
9 Austin Howe SAX M 2006 00:14:06
10 Lasse Klogborg OK HTF M 2005 00:14:23
11 Ranolph Whitehead MAROC M 2007 00:14:46
12 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:14:47
13 Kate McLuckie MOR F 2007 00:14:52
14 Alana Coutts MOR F 2007 00:14:54
15 Emily Atkinson ELO F 2008 00:15:23
16 Krystof Jandera INSCOM M 2007 00:15:30
17 Isaac Hunter WCOC M 2007 00:15:42
18 Marie Niemann OLV Steinberg W 2007 00:15:53
19 Theia Anundborg Sidensjö IK W 2007 00:16:22
20 Antonia Jubb HH F 2005 00:16:33
21 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:16:51
22 Matthew Green NATO M 2007 00:17:25
23 Oliver Andrews Argus M 2005 00:17:31
24 Anaée Herbillon AS Martignas W 2005 00:17:37
25 Merle Niemann OLV Steinberg W 2007 00:17:56
26 Sara Kurzen Swiss O Tours W 2005 00:18:05
27 Hamish Braine-Clarke QO M 2006 00:18:17
28 Scarlett Britain MOR F 2007 00:18:38
29 Archie Rankin Jersey CI Orienteering Club M 2005 00:18:57
30 Ben Todhunter SROC M 2008 00:19:03
31 Kirsty Flint FVO F 2006 00:19:11
32 Charlotte Slade SN F 2008 00:19:16
33 Per Wedman Västerbergslagens OL M 2007 00:19:35
34 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:19:47
35 Jamie Connor FVO M 2007 00:19:48
36 David Peel SYO M 1966 00:20:19
37 Gregor Mailer ECKO M 2005 00:21:04
38 Sophie Howard MOR F 2008 00:21:04
39 Finn Selmer Duguid TAY M 2008 00:21:28
40 Luke Andrews Argus M 2005 00:22:49
41 Calum Robertson ESOC M 2009 00:23:23
42 Rebecca Hammond FVO F 2008 00:23:41
43 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:24:01
44 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:24:37
45 Cecily Craig MAROC F 2005 00:25:58
46 Ivan Smith LOC M 2006 00:26:02
47 Megan Brown ESOC F 2008 00:26:24
48 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:27:05
49 Isabel Gaines BL F 2006 00:27:53
50 Katie Hensman FVO F 2007 00:29:04
51 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:29:18
52 Rona Laird INVOC F 2008 00:29:40
53 Carina Peter Swiss O Tours W 2005 00:29:54
54 Oscar Bunn INVOC M 2007 00:30:05
55 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:30:44
56 Hannah Will GRAMP F 2006 00:31:50
57 Andrew Ellis RAFO M 2008 00:33:43
58 Nanna Sundelin OK Orion W 2005 00:40:32
59 Ailith Smith LOC F 2005 00:41:31
- Ben Chapman SO M 2009 00:18:19
Showing results 1 - 60 of 60