Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 6, 05/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C21 (length: 3.6km, climb: 155m, 14 controls)
Point calculations
998.80 + (56.97 x (2,723.29 - T)) / 408.49
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Wright Peninsula and Plains Orienteers W 1977 00:33:40
2 Dave Brown EBOR M 1957 00:35:10 1084
3 Freya Askham SMOC F 1974 00:35:37 1081
4 Eric Hully Altair CO M 1957 00:35:54
5 David Dann MDOC M 1956 00:35:57 1078
6 Alan Halliday MOR M 1954 00:36:00 1077
7 Sam Healy SBOC F 1973 00:36:26 1074
8 Liam O'Brien CSOA M 1957 00:36:51
9 Kevin Pickering WIM M 1953 00:37:10 1068
10 Alistair Armitage ESOC M 1955 00:37:35 1064
11 Neil Watts SO M 1957 00:38:40 1055
12 Tina Rankin Jersey CI Orienteering Club W 1977 00:38:45
13 Robert Neil FVO M 1957 00:38:57 1053
14 Esther Gooch MAROC F 1973 00:39:21 1049
15 Jonathan Lenton MAROC M 1957 00:39:45 1046
16 Stephanie Moss SLOW F 1975 00:40:40 1038
17 Tore Öhman OK Grip M 1957 00:41:10
18 Rod Postlethwaite WRE M 1954 00:41:43 1030
19 Martin Powell LOC M 1951 00:41:43 1030
20 Thomas Burke FIN M 1957 00:41:58
21 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:42:11 1026
22 Gillian Jubb HH F 1974 00:42:21 1024
23 Patrick Murphy BOC M 1957 00:42:28
24 Egil Karlsen Askøy OL M 1957 00:42:35
25 Mark Elder CLYDE M 1957 00:43:09 1018
26 Bettina Rudert SV IHW Alex 78 Berlin W 1977 00:43:25
27 Kathryn Neill ELO F 1976 00:43:53 1011
28 Eddie Speak MDOC M 1954 00:44:12 1009
29 Bob Hill RAFO M 1956 00:44:54 1003
30 Hamish Willis PFO M 1955 00:45:28 998
31 Ian Doig TAY M 1954 00:45:39 997
32 Zoe Mackenzie INVOC F 1975 00:45:41 996
33 Tim Eden NOR M 1953 00:46:10 992
34 Simon Greenwood SAX M 1955 00:47:43 979
35 Angela Darley GO F 1973 00:48:07 976
36 Mark Thompson TVOC M 1955 00:48:45 971
37 Chris Evans Unattached M 1957 00:48:48
38 Lester Evans HOC M 1954 00:48:50 970
39 Marketa Janderova INSCOM W 1977 00:48:57
40 Peter O'Connell EBOR M 1955 00:49:03 968
41 Alan Gould NOC M 1956 00:49:06 968
42 Ros Jennings Unattached W 1977 00:49:43
43 David Rosen SROC M 1953 00:50:58 952
44 Kristina Vesilind SRD SK W 1977 00:51:37
45 Philip Craven DFOK M 1954 00:51:38 947
46 Kate Turner SO F 1973 00:52:51 936
47 Karen O'Donnell SLOW F 1973 00:53:14 933
48 Gerard Thomson STAG M 1956 00:53:22 932
49 Philip Kirk OD M 1956 00:54:19 924
50 Ian Smith WAOC M 1956 00:54:39 921
51 Robert Sneyd KERNO M 1956 00:55:55 911
52 Alice Owen BOK F 1973 00:57:14 900
53 Åge Hovden Stord Orientering M 1957 00:58:00
54 Jim Eagleton Delaware Valley Orienteering Association M 1957 00:59:38
55 Harry Savage LVO M 1953 01:00:00 877
56 Natalie Zwahlen Zwahlens Seeland W 1977 01:04:08
57 Steve Johnson SOLWAY M 1954 01:10:22 790
58 William Bruce RR M 1953 01:18:07 725
59 Gritta Niemann OLV Steinberg W 1977 01:18:43
60 Ian Miller Georgia Orienteering Club M 1957 01:35:24
- Blair Young TINTO M 1957 00:34:13
- John Broadhead WRE M 1955 00:38:50
- Donald Grassie MOR M 1956 00:39:04
- Ian Whitehead DVO M 1955 00:39:24
- Stephen Restorick CLOK M 1956 00:43:05
Showing results 1 - 65 of 65