Results

Achievements at
orienteering events

SYO YHOA Superleague, 02/12/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/718-national-event-incorporating-interland-junior-selection

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.8km, climb: 110m, 10 controls)
Point calculations
957.03 + (77.87 x (3,224.72 - T)) / 500.15
Other courses: White | Yellow | Orange | Very Short Green | Light Green | Short Brown | Short Green | Blue | Short Brown | Short Blue | Brown | Black

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:37:24
2 Julian Lailey SROC M 1946 00:40:08 1084
3 Tony Davies BOF M 1948 00:40:39 1079
4 Karen Mills-hicks GO F 1975 00:41:26 1072
5 Matthew Morris SYO M 2004 00:42:55
6 Martin Green MDOC M 1954 00:43:04 1057
7 Sophie Jones HH F 2002 00:43:18 1055
8 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:43:31 1053
9 Janet Adams SYO F 1963 00:43:45 1050
10 Rex Bleakman DVO M 1944 00:44:07 1047
11 Emily Powell DVO F 1982 00:44:34 1043
12 Fiona Sellar DVO F 1957 00:44:45 1041
13 Paul Jackson EPOC M 1944 00:45:51 1031
14 Chris Rostron MDOC M 1947 00:46:44 1023
15 Brian Shaw SYO M 1942 00:47:05 1019
16 Ian Cooper SYO M 1947 00:47:46 1013
17 Mike Turner SO M 1950 00:47:55 1011
18 Helen Pedley EPOC F 1962 00:48:13 1009
19 Hilary Bloor SYO F 1954 00:48:18 1008
20 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:48:27
21 Colin Drury SYO M 1947 00:49:51 993
22 Angela Darley GO F 1973 00:49:56 993
23 Judith Holt DVO F 1950 00:50:58 983
24 Sophie Vincent DVO F 2002 00:51:46 976
25 Robyn Stanyon SYO F 1966 00:51:49 975
26 Bob Elmes DEE M 1945 00:53:19 961
27 Philip Gager SROC M 1946 00:53:47 957
28 Chris Kirkham MDOC M 1947 00:53:53 956
29 Bronwen Doyle SYO F 1967 00:54:09 953
30 Claudine Hodgson SYO F 2003 00:54:20
31 Brian Mellor EPOC M 1941 00:54:44 948
32 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:54:52 947
33 Lynne Moore BKO F 1964 00:54:58 946
34 John Padget DEE M 1943 00:55:03 945
35 Gill Harrington SYO F 1958 00:55:14 943
36 Nicola O'Donnell DVO F 1970 00:55:27 941
37 Alex Forrest SYO M 1967 00:55:51 937
38 John Nuttall SELOC M 1945 00:56:18 933
39 Rachel Powell LOC F 1967 00:56:46 929
40 Martin Powell LOC M 1951 00:58:23 914
41 Doug Dickinson DVO M 1945 00:58:32 912
42 Rod Shaw EPOC M 1938 00:59:26 904
43 Roseanne Field HALO F 1964 00:59:59 899
44 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 01:00:53 890
45 Susan Guy SYO F 1978 01:01:19 886
46 Jill Gorvett SYO F 1948 01:02:27 876
47 Jane Wendy Stirland DVO F 1973 01:02:57 871
48 Anne Kayley-Burgess DVO F 1966 01:03:31 866
49 Tony Wagg MDOC M 1945 01:04:02 861
50 Colin Best SYO M 1947 01:05:35 846
51 Arun Sahni SYO M 1955 01:05:40 846
52 Pat Moody DEE F 1957 01:06:46 835
53 Dave Radmore NOC M 1955 01:07:27 829
54 Clare Hanna LOG F 1965 01:07:34 828
55 Emily Pieters SYO F 1972 01:09:09 813
56 Nick Lyons LOG M 1954 01:09:40 808
57 Beverley Inkson SYO F 1969 01:10:07 804
58 Donna Hawkins DVO F 1961 01:10:17 803
59 Alison Sleigh IND 01:13:33
60 Roy Lindsell EPOC M 1944 01:14:01 768
61 Steve Willis EBOR M 1952 01:14:30 763
62 John Purkis SYO M 1954 01:14:45 761
Showing results 1 - 62 of 62