Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 1 (UKOL), 29/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

14 (length: 2.9km, climb: 135m, 9 controls)
Point calculations
932.12 + (198.63 x (4,115.69 - T)) / 1,605.93
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | 10 | UKOL 11 (M75,W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Theresa Skouboe Horsens OK W 2004 00:30:21
2 Isobel Howard MOR F 2005 00:33:51
3 Peter Huzan SLOW M 1964 00:34:48
4 Imogen Pieters SYO F 2005 00:37:24
5 Gemma Collins MAROC F 2004 00:37:47
6 Peter Hudd WCOC M 1960 00:41:50
7 Faith Kenyon MOR F 2005 00:41:54
8 Lea Martanova Slavia Liberec W 2004 00:42:08
9 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:42:50
10 Luke Watson BAOC M 1997 00:43:08
11 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 00:43:23
12 Emma Winder IND W 1997 00:43:38
13 William Wasseneius UDDEVALLA OK M 2002 00:44:02
14 Emma Weaver DEE F 2003 00:44:45
15 Angela Brand-Barker WCOC F 1961 00:45:17
16 Emily Turner LOC F 2004 00:45:32
17 Jozsef Talas Tabani Spartacus M 1973 00:46:23
18 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:47:07
19 Megan Harrison EPOC F 1999 00:47:12
20 Issy Sunley WCOC F 2005 00:47:50
21 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:49:43
22 Gordon Macmillan ECKO M 1967 00:51:31
23 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:52:05
24 Ruby Owen BOK F 2004 00:52:08
25 Charlotte Reynolds MAROC F 2005 00:53:55
26 Sue Gard QO F 1948 00:54:07
27 Henri Shepherd INVOC F 1968 00:56:24
28 Francisco Javier Rodríguez Dominguez Montellano-O M 1973 00:57:08
29 Laura Hazelhurst BL F 2004 01:02:25
30 Oban Lewsley BL W 1997 01:04:54
31 Lars Olav Tolo Gneist M 1997 01:06:10
32 Joanne Hickling SAX F 1965 01:06:55
33 Rob Smart OD M 1968 01:07:14
34 Fiona Smith AYROC F 2003 01:07:45
35 Alec Collier-Williams BAOC M 1997 01:08:32
36 Daniel Roth OD M 1971 01:12:42
37 Suman Gurung RSOC M 1997 01:14:01
38 Laura Brown LOC F 2005 01:14:44
39 Jessica Evans LOC W 2004 01:15:51
40 Henk van Rossum AIRE M 1953 01:15:58
41 Mark Earnshaw LVO M 1964 01:17:06
42 Laura Bettison BAOC W 1997 01:19:07
43 Malachi Green BAOC M 1997 01:19:21
44 Kirsty McDermott BAOC F 1984 01:19:22
45 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:20:46
46 Victor Jensen GNEIST M 1963 01:22:01
47 Deb Hazell QO W 1968 01:24:19
48 Andrew Waghorn BAOC M 1997 01:24:30
49 Eloane Champ SMOG W 2004 01:25:27
50 Anthony Coulter BAOC M 1978 01:25:39
51 Karine Champ SMOG W 1973 01:27:08
52 Sujan Gurung BAOC M 1983 01:27:22
53 Valentine Mumba BAOC M 1997 01:35:28
54 John Ackey BAOC M 1997 01:39:13
55 Catherine Padget NWO F 1979 01:39:35
56 Ingwahang Jabegu RSOC M 1983 01:40:26
57 Lucy Warland SOS F 2003 01:41:25
58 Karen Lewis QO F 1966 01:41:51
59 Alex Thakuri BAOC M 1998 01:56:33
60 Adrian Dawson SARUM M 1958 02:19:18
61 Jack Desborough RSOC M 1990 02:20:49
62 Francesca Olivadoti IND W 1997 02:20:58
63 Magne Nordeide Gneist M 1953 02:47:28
- Lucy Seddon SELOC F 2005 00:25:23
- Josie Smart OD F 2005 00:48:25
- Catriona Fleming DEE F 1967 00:48:52
- Marta Téllez Barrera Montellano-O W 2004 00:51:18
- David Corp LOC M 1953 01:02:40
- Jenny Martin CLOK F 1969 01:04:03
- Ian Weaver DEE M 1964 01:05:54
- Brendan Crooke RSOC M 1997 01:09:47
- Connie McNamee LVO F 1950 01:12:15
- Abigail Garvey BL W 2002 01:23:53
- Sharon Warland SOS F 1965 01:28:29
- Ffion Bricknell SAX F 2004 01:29:09
Showing results 1 - 75 of 75