Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 1 (UKOL), 29/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 2.7km, climb: 110m, 14 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | 10 | UKOL 11 (M75,W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 15 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:20:31
2 Gustavs Gritans Kapa OK M 2008 00:23:10
3 Ben Ross INT M 2008 00:23:12
4 Sascha Kurt KOVZ M 2008 00:25:22
5 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:27:25
6 Silas Lützelschwab OLG Cordoba M 2008 00:28:36
7 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:28:44
8 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:30:08
9 Katja Horst SC Koenigstein W 2008 00:30:10
10 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:30:49
11 Wilma Lauenstein ANCO W 2006 00:32:25
12 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:32:33
13 Adele Robinson ASUB W 1998 00:32:51
14 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:35:27
15 Isabel Gaines BL F 2006 00:36:05
16 Darcy Dunn WCH F 2006 00:36:13
17 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:36:54
18 Joseph Guy SYO M 2008 00:36:57
19 Emily Atkinson ELO F 2008 00:37:06
20 Sverre Stuland Tysvaer Varegg fleridrett M 2006 00:38:18
21 Max Müller OLG Dachsen M 2008 00:39:29
22 Emily Davitt NF Wien W 2004 00:40:45
23 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:40:52
24 Isobel Fox W 2009 00:41:20
25 Sophie Howard MOR F 2008 00:46:45
26 Alice Pieters SYO F 2009 00:49:03
27 Alida Minty LOK F 2006 00:49:39
28 Oliver Lewis QO M 2008 00:49:39
29 Nanna Sundelin OK Orion W 2006 00:49:58
30 Marie Anna Kotecká Valmo W 2008 00:50:12
31 Maesie Evans WAROC W 2004 00:50:52
32 Kotecký Jáchym Valmo M 2008 00:51:06
33 Lucy Townley SN F 2007 00:51:35
34 Ewan Fox M 2009 00:53:04
35 Lucy Ward INT F 2010 00:54:58
36 Annabel Carter QO F 2006 00:55:26
37 Quinn Thompson IND M 2008 00:57:03
38 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:59:50
39 Marie Eva Bouin W 1997 01:01:17
40 Max Straube-Roth OD M 2009 01:05:24
41 Gabrielle King Fingal W 1963 01:05:36
42 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 01:08:34
43 Margaux Hodgson SYO F 2008 01:09:36
44 Annabelle Lewis QO F 2007 01:13:40
45 Alex Darwin WAOC M 2010 01:17:20
46 Glenn Moir SWOC M 2002 01:17:23
- Ysalys Vermaut ASUB Orientation W 2008 00:25:10
- James O'Donnell SLOW M 2010 00:52:49
- George Rennie WCOC M 2008 01:09:23
Showing results 1 - 49 of 49