Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 14/01/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/618-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.3km, climb: 45m, 9 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Light Green | Green | Sprint


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:08:43
2 Conrad Reuber SYO M 2006 00:09:20
3 Imogen Pieters SYO F 2005 00:09:28
4 Olmo Combley SYO M 2005 00:09:34
5 Alex Osborne SILVERD 00:10:19
6 Benjamin Evans SYO M 2005 00:10:45
7 Zak Lomas SYO M 2005 00:10:45
8 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:11:00
9 Emil Howell - 00:11:10
10 Luke Grierson HIGHST 00:12:00
11 Matthew Diacon NETHERG 00:12:02
12 Josie Conduit HIGHST 00:12:38
13 Hugh Mackie PENISTO 00:13:01
14 Lauren Watton KINGED 00:13:03
15 Eva Shrimpton KINGED 00:13:07
16 Isabelle Hampton NETHERG 00:13:16
17 Ewan Mackie THURGOL 00:13:28
18 Eli Daw NETHERG 00:13:34
19 Frederick Emmett SYO M 2005 00:13:40
20 Harriet Jones GRENOSI 00:14:03
21 Daniel Hill SYO M 2005 00:14:26
22 Maxwell Groom SYO M 2010 00:14:49
23 Benjamin Townsend HUNTERS 00:15:07
24 Daniel Ledger SILVERD 00:15:20
25 Jeanne Hardacre 00:16:01
26 Amelia Phillips TAPTON 00:16:30
27 Harriet Phillips NETHERG 00:16:43
28 Carys Phoenix SYO F 2005 00:17:46
29 Hannah Taylor SYO F 2005 00:19:05
30 Eric Wichert KINGED 00:21:39
31 Walter Faulkner HUNTERS 00:21:55
32 Wilson Faulkner HUNTERS 00:22:00
33 Herbie Werner CARFIEL 00:22:12
34 Finlay Ponton CARFIEL 00:22:16
35 Joel Thornton SYO M 2005 00:22:23
36 Millie Norman SYO F 2006 00:23:56
37 Isaac Wood ECCLESA 00:24:00
38 Felix Colohan HUNTERS 00:24:01
39 Benjamin Bedford MYLNHUR 00:24:01
40 Ava Colohan HUNTERS 00:24:04
41 Dan Elliott CARTERK 00:24:19
42 Harris Shafi-Robinson CARTERK 00:24:24
43 Olivia Heley STWILFR 00:25:03
44 Isabelle Mathews STWILFR 00:25:07
45 Rebecca Evans STWILFR 00:25:11
46 Edward Willis TAPTON 00:25:22
47 Matthew Ledger DOBCROF 00:26:55
48 Luke Miles HALLAM 00:27:05
49 Hannah Thornton SYO F 2005 00:27:34
50 Milly Head ECCLESA 00:28:31
51 Oliver Birch WESTWAY 00:29:47
52 Maya Birch WESTWAY 00:29:48
53 Lauren Page - 00:32:51
54 Mark Illes HOME 00:32:52
55 Hannah Bendrey DOBCROF 00:33:25
56 Joseph Barber WESTWAY 00:36:43
57 Thomas Macnamara Daniels WESTWAY 00:37:22
58 Edie Stephenson NETHERG 00:38:40
59 Stephenson Annie NETHERG 00:38:46
60 Isabelle McElevanney LYDGATE 00:48:03
- Emma Douglas SYO F 2007 00:25:53
- Rosie Shrimpton ret NETHERG 22:01:00
- Henry McDonald mp KINGEG 00:09:52
- Isaac Oliver mp NETHERG 00:11:52
- Dulcie Heath mp NETHERG 00:17:17
- Ethan Morgan mp DOBCROF 00:17:50
- Alexandra Garnett mp STMARIE 00:18:23
- Connie Watton mp NETHERG 00:18:23
- Ellen Hartog mp NETHERG 00:20:10
- Toby Marshall mp GRINDLE 00:29:02
- Olivia White mp DOBCROF 00:29:03
- Joseph Smith mp STMARYS 00:29:08
- Rania Maaranen mp NETHERG 00:29:44
- Max Marshall mp GRINDLE 00:38:29
- Perries Heath mp NETHERG 00:39:55
Showing results 1 - 75 of 75