Results

Achievements at
orienteering events

White Rose and YHOA Superleague, 26/08/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.9km, climb: 250m, 15 controls)
Point calculations
1,114.56 + (76.50 x (4,186.97 - T)) / 915.68
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:49:12
2 Chris Hooker SO M 1961 00:50:24 1212
3 John Embrey DEE M 1958 00:53:02 1199
4 Michael James BAOC M 1958 00:53:04 1198
5 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:54:44 1190
6 Steve Blount SO M 1960 00:54:49 1190
7 Tereza Maria Rush BOK F 1979 00:54:52 1189
8 David Williams AIRE M 1962 00:55:39 1185
9 James Meredith EBOR M 1978 00:55:43 1185
10 Paul Bradbury SYO M 1957 00:58:46 1170
11 Will Drewe CLARO M 1981 00:58:48 1170
12 Anne Straube OD F 1975 00:59:00 1169
13 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:59:40 1165
14 Dominic Green CLOK M 2003 01:01:43
15 Paul Wood AIRE M 1962 01:04:53 1139
16 Ben Mackervoy DVO M 2003 01:04:59
17 Rebecca Simpson CLOK F 1977 01:05:10 1138
18 Davie Frame TAY M 1958 01:05:46 1135
19 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:06:18 1132
20 Lee Beavers AIRE M 1979 01:06:37 1130
21 Lesley Ross OD F 1966 01:06:46 1130
22 Jenny Johnson SYO F 1978 01:06:48 1130
23 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:07:00 1129
24 Peter Jones AIRE M 1956 01:07:08 1128
25 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:07:24 1127
26 Graham Johnson DVO M 1955 01:08:04 1123
27 Simon Filmore LOC M 1956 01:08:15 1122
28 Mark Collins DFOK M 1960 01:08:54 1119
29 Daniel Roth OD M 1971 01:09:30 1116
30 Helen Meredith EBOR F 1979 01:12:38 1100
31 Michael Merritt SO M 1957 01:13:57 1094
32 Helen Bickle WAOC F 1982 01:15:04 1088
33 Vicky Tucker CLOK F 1974 01:15:33 1086
34 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:18:46 1070
35 Patrick Murphy BOC M 1958 01:19:19
36 Paul Wright PFO M 1961 01:21:22 1056
37 Stephen Eastley IND M 1958 01:24:30
38 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:25:01 1038
39 Jonty Goodwin WCOC M 2003 01:27:19
40 Chris Petre M 1963 01:28:45
41 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:28:54 1019
42 Bob Steeper EPOC M 1963 01:33:23 996
43 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:37:06 978
44 Iain Smith IND M 1968 01:43:34
45 James Bedwell DVO M 2002 01:45:28 936
46 Paul Williams LOC M 1955 01:51:58 903
47 Paul Gregson OD M 1979 01:55:09 887
- Rob Bailey CLOK M 1959 01:00:04
- Simon Brook EBOR M 1956 01:27:33
Showing results 1 - 49 of 49