Results

Achievements at
orienteering events

SLOW SE League Event, 24/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/hankley-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 9.6km, climb: 210m, 22 controls)
Point calculations
1,146.87 + (75.76 x (5,392.79 - T)) / 938.23
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:04:12 1271
2 Richard Barrett BAOC M 1970 01:04:37 1269
3 Tim Beale SN M 1984 01:06:03 1262
4 Laura Robertson ESOC F 1993 01:06:25 1261
5 Huw Stradling BAOC M 1991 01:08:27 1251
6 Abi Weeds SLOW F 1977 01:09:57 1243
7 Terry Furlong BAOC M 1990 01:12:53 1229
8 Will Heap SO M 1973 01:13:33 1226
9 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:15:17 1218
10 Paul Martin SN M 1967 01:15:51 1215
11 Zlatko Peev SLOW M 1970 01:16:28 1212
12 Andrew Nash SOC M 1976 01:17:55 1205
13 Ross MacLagan SN M 1974 01:18:34 1202
14 Keith Belsey SN M 1967 01:19:42 1196
15 Jason Falconer WSX M 1971 01:19:43 1196
16 Barry Jones SO M 1967 01:20:36 1192
17 Mark Chapman SO M 1961 01:20:37 1192
18 Alex Morgan HOC M 1964 01:20:58 1190
19 Kevin Fielding HH M 1968 01:21:53 1186
20 David Lobley DFOK M 1965 01:22:20 1183
21 Alison Howe SAX F 1972 01:22:21 1183
22 Cameron Lamond SN M 1970 01:22:24 1183
23 Tom Frost SN M 1967 01:22:39 1182
24 Michael May M 1998 01:23:50
25 Matthew Grant SN M 1973 01:23:55 1176
26 Simon Turton BKO M 1965 01:24:10 1175
27 Julian Pieters SYO M 1971 01:24:22 1174
28 Alan Leakey SLOW M 1953 01:25:10 1170
29 Simon Deeks SAX M 1969 01:25:40 1167
30 Philip Harvey WIM M 1972 01:26:50 1162
31 Velina Valova STAG F 1993 01:27:49 1157
32 Katherine Bett SN F 1995 01:27:55 1156
33 Justin Farhall MV M 1974 01:29:10 1150
34 David Todd SYO M 1966 01:30:04 1146
35 Mike Bennett HH M 1953 01:30:20 1145
36 James Breed M 1998 01:31:06
37 Wei Yong YUE SLOW M 1998 01:31:20 1140
38 James Wilkinson BKO M 1991 01:31:46 1138
39 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:32:39 1133
40 Andrew Evans DFOK M 1955 01:34:01 1127
41 Laura Parkes HH F 1992 01:34:50 1123
42 Helen Marsden HH F 1976 01:35:37 1119
43 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:36:05 1117
44 Matthew Haughton SLOW M 1993 01:37:30 1110
45 Kevin Parkes HH M 1958 01:38:05 1107
46 Callum McColl BAOC M 1992 01:38:57 1103
47 Lt Col Yates M 1979 01:39:27
48 Jon Chandler LOK M 1967 01:39:40 1099
49 Janos Pula SOC M 1975 01:40:36 1095
50 Zuzka Windsor F 1998 01:42:18
51 Chris Evans SLOW M 1967 01:42:36 1085
52 Stu Levene HH M 1969 01:42:48 1084
53 Peter Langmaid HOC M 1968 01:43:57 1079
54 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:46:37 1066
55 Simon Dunkley SN M 1965 01:46:58 1064
56 Fiona Tam SLOW F 1989 01:51:04 1044
57 Nevon De Coteau M 1998 01:55:45
58 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:55:51 1021
59 Richard Field SAX M 1963 01:56:41 1017
60 Graham Denney SAX M 1969 01:56:43 1017
61 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:57:34 1013
62 Bo Oqvist BKO M 1971 02:00:46 997
63 Kevin Wheeler M 1974 02:03:51
64 Alex MacGillivray M 1969 02:04:07
65 Bhupadev Rai M 1984 02:10:42
66 Giriraj Limbu M 1984 02:11:33
67 Andrew Ward SO M 1961 02:21:31 897
68 Joe Morwood M 1998 02:25:24
69 Steve Goodrum M 1964 02:33:00
70 Stephen Hargrave SLOW M 1962 03:17:24 626
71 Sandesh Dewan M 1998 03:29:38
- Craig Blackford BADO M 1968 00:47:39
- Arjun Purja M 1979 02:04:17
- Alistair Hayes M 1998 02:47:09
Showing results 1 - 74 of 74