Results

Achievements at
orienteering events

SLOW SE League Event, 24/11/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/hankley-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.4km, climb: 150m, 16 controls)
Point calculations
1,022.19 + (83.10 x (3,914.64 - T)) / 659.07
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Adams HH M 1963 00:46:54 1161
2 Mark Collins DFOK M 1960 00:49:11 1144
3 Greg Street M 1998 00:49:15
4 Mike Jones SMOC M 1954 00:50:36 1133
5 Jane Morgan SOC F 1960 00:51:00 1130
6 Martin Goddard SARUM M 1958 00:52:48 1116
7 Mark Glaisher SAX M 1951 00:53:15 1113
8 Anna Chapman SO F 1973 00:53:31 1111
9 Mick Smith HH M 1948 00:54:18 1105
10 Martin Ricketts TVOC M 1948 00:55:07 1099
11 Robin Smith SO M 1952 00:55:18 1097
12 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:55:18 1097
13 Martin Wilson BKO M 1947 00:55:30 1096
14 Ffion Jones SO F 2002 00:55:43 1094
15 Charlie Turner SLOW M 1953 00:55:48 1094
16 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:56:43 1087
17 peter jones SN M 1956 00:56:54 1085
18 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 00:57:26 1081
19 Paul Street SLOW M 1954 00:57:29 1081
20 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:58:25 1074
21 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:58:45 1071
22 Debra Robinson SN F 1966 00:59:21 1067
23 Rory Percival HH M 1964 00:59:32 1065
24 Phil Conway GO M 1963 00:59:59 1062
25 John van Rooyen SAX M 1949 01:00:28 1058
26 Helen Ashenden SN F 1964 01:00:47 1056
27 Maire Convery HH F 1967 01:01:07 1053
28 Joe House SO M 1954 01:01:08 1053
29 Hedley Calderbank HH M 1951 01:01:23 1051
30 Ian Peirce SARUM M 1944 01:01:27 1051
31 David Lane SN M 1952 01:01:37 1050
32 Doug Greenwood BKO M 1973 01:02:08 1046
33 John Harrison BADO M 1947 01:02:27 1043
34 David Funnell SO M 1964 01:02:44 1041
35 Jeremy Wilde GO M 1954 01:03:01 1039
36 Lucy Paton SN F 1961 01:03:11 1038
37 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:03:14 1037
38 Freya Askham SMOC F 1974 01:04:48 1026
39 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:05:18 1022
40 Ian Roberts MV M 1966 01:05:22 1021
41 Andy Parker BADO M 1958 01:05:43 1019
42 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:05:52 1017
43 Allan Darwell BOK M 1951 01:06:13 1015
44 Peter Dudman SO M 1951 01:07:12 1007
45 Edward Forman SO M 1950 01:07:42 1004
46 Barrie Pearson SO M 1950 01:08:50 995
47 Jemima Hayward-Bhikha SLOW F 2001 01:09:12 992
48 David Kingdon SAX M 1951 01:09:57 987
49 Julie Lobley DFOK F 1965 01:10:11 985
50 Sue Bett SN F 1967 01:10:32 982
51 Christine Jepson SO F 1958 01:11:33 974
52 Mike Turner SO M 1950 01:12:40 966
53 Jenny Bray SN F 1955 01:12:48 965
54 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:12:50 965
55 Nathan Judd M 2004 01:13:59
56 Jon Darley GO M 1966 01:14:17 954
57 Robyn Stanyon SYO F 1966 01:14:35 952
58 Malcolm Scott SN M 1955 01:15:41 943
59 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:15:47 942
60 Frederick Smith GO M 1960 01:17:23 930
61 George Engelhardt MV M 1951 01:18:39 921
62 Anne Tynegate BADO F 1961 01:19:05 917
63 Sandra Mather SMOC F 1966 01:21:06 902
64 Keith Parkes DFOK M 1945 01:21:19 901
65 Chris McDonald MV M 1942 01:23:42 883
66 Emily Pieters SYO F 1972 01:26:54 858
67 Mike Elliot MV M 1951 01:32:46 814
68 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:33:05 812
69 Ruth Rhodes SO F 1942 01:38:09 773
70 Barry Sowerbutts SOC M 1954 01:42:39 739
71 Seth Smith M 2012 02:10:23
72 Kit Smith M 2014 02:10:36
- Frank Edge SN M 1956 00:47:18
Showing results 1 - 73 of 73