Results

Achievements at
orienteering events

LOK Ultrasprint, 10/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.london

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

PrologueXYZ (length: 3.3km, 76 controls)
Point calculations
975.30 + (118.87 x (1,769.71 - T)) / 328.80
Other courses: PrologueABC

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:19:06 1201
2 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:20:55 1161
3 Abigail Bateman SN F 1998 00:21:16 1154
4 Karen French WIM F 1967 00:21:18 1153
5 Klara P S W 00:21:33
6 Benedicte Hald Bj Kristiansand OK W 00:21:58
7 Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:22:00
8 Megan Harrison EPOC F 1999 00:22:29 1127
9 Ashleigh Howells RAFO F 2000 00:22:38 1124
10 Helen Bickle WAOC F 1982 00:22:44 1122
11 Amanda Roberts LOG F 1962 00:23:01 1116
12 Amanda Claesson S W 00:23:10
13 Miia Roller J W 00:23:42
14 Ann Roller J W 00:23:45
15 Michaela Kolistanikova AUOC F 1990 00:23:46 1100
16 Baiba Ozola Mona W 00:23:55
17 Claire Heliot SLOW F 1983 00:24:01 1094
18 Paula Schilliger OLV Luzern W 00:24:05
19 Penny Bickle EBOR F 1980 00:24:08 1092
20 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:24:31 1083
21 Lovisa Nimvik Stern AUOC F 1996 00:24:49 1077
22 Sue Carter SLOW F 1967 00:25:02 1072
23 Emma Harrison EPOC F 1972 00:25:24 1064
24 Heather Findlay SLOW F 1978 00:25:30 1062
25 Katinka Brurberg Sturla W 00:25:45
26 Jane Campbell DEE F 1957 00:25:49 1055
27 Diane Leakey SLOW F 1956 00:25:58 1052
28 Catherine Slade SAX F 1976 00:26:09 1048
29 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:26:19 1044
30 Tanya Taylor LOG F 1970 00:26:29 1041
31 Fiona Tam SLOW F 1989 00:26:40 1037
32 Helen Errington HH F 1961 00:26:54 1032
33 Liz Phillips OD F 1964 00:27:02 1029
34 Jane Lambert SO F 1960 00:27:13 1025
35 Fiona Clough BKO F 1962 00:27:15 1024
36 Ella May Rush BOK F 2006 00:27:19
37 Christine Kiddier BL F 1952 00:28:04 1006
38 Christine Robinson SLOW F 1956 00:28:05 1006
39 Laura Harrison EPOC F 2001 00:28:25 999
40 Gwen Tanner BOK F 1960 00:28:34 995
41 Lucie Hamplova AUOC F 1994 00:28:38 994
42 Helen Kelsey BOK F 1957 00:28:52 989
43 Julie Webster NOC F 1964 00:29:08 983
44 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:29:38 972
45 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:30:32 953
46 Lesley Ward SYO F 1969 00:30:35 952
47 Clare Hanna LOG F 1965 00:31:09 939
48 Victoria McCreadie RSOC F 1981 00:31:22 935
49 Heather Walton SLOW F 1962 00:31:51 924
50 Emese Szabo ZTC W 00:32:38
51 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:32:41 906
52 Gill Stott NGOC F 1957 00:32:43 905
53 Susanne Frutig Ol norska W 00:32:51
54 Christine King BOK F 1949 00:32:57 900
55 Katherine Pike WIM F 1963 00:33:08 896
56 Zak Dadswell SLOW M 2003 00:33:17
57 Charlotte Willis AIRE F 1989 00:33:38 886
58 Dominika Bakowska Harpagan W 00:33:55
59 Grace French WIM F 2007 00:34:25
60 Karen Howells RAFO F 1971 00:34:34 865
61 Susanne Maibach OL Norska W 00:34:50
62 Irene Petersen SLOW F 1965 00:34:53 858
63 Maggie Roach SLOW F 1957 00:35:46 839
64 Gill Ross EPOC F 1948 00:35:57 835
65 Catherine Galvin LOK F 1962 00:36:37 821
66 Jenny Collyer SOS F 1945 00:36:58 813
67 Anne Kimberley DVO F 1960 00:37:07 810
68 Helen Rivers GO F 1954 00:38:42 776
69 Trudy Crosby LOG F 1959 00:40:18 741
70 Ruth Rhodes SO F 1942 00:40:22 739
71 Melinda Riley SYO F 1956 00:40:45 731
72 Nora Lee 3ROC W 00:40:45
73 Virginia Catmur SLOW F 1955 00:41:33 714
74 Margit Jenei B W 00:41:48
75 Else.Margrethe Bredland S W 00:42:22
76 Jess Howells IND W 00:44:36
77 Anne-Britt Nilsen Kjelsaas IL W 00:45:28
78 Jia Liu IND W 00:45:56
79 Irene Crawshaw MDOC F 1944 00:46:45 601
80 Elisabeth R Andebu IL W 00:48:44
81 Luke Bennett DFOK M 2008 00:53:46
82 Matteo Rebora SLOW M 2007 00:54:19
83 Vadim Pesenti DFOK M 2008 00:58:08
Showing results 1 - 83 of 83