Results

Achievements at
orienteering events

WOLF Sprint - bto Urban League - SOUL 9, 23/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.basoc.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 1 (length: 3.65km, 17 controls)
Point calculations
1,225.74 + (144.12 x (1,329.65 - T)) / 357.78
Other courses: Course 2 | Course 3 | Course 4 | Course 5


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kristian Jones FVO M 1991 00:15:34 1385
2 Chris Smithard FVO M 1989 00:15:48 1379
3 Murray Strain INT M 1983 00:16:04 1373
4 Jonathan Crickmore EUOC M 1993 00:16:18 1367
5 William Rigg EUOC M 1996 00:16:32 1362
6 Matthew Fellbaum EUOC M 1998 00:16:39 1359
7 Alistair Masson EUOC M 1997 00:16:48 1355
8 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:16:51 1354
9 Nick Barrable SYO M 1974 00:16:52 1354
10 Alex Carcas EUOC M 1998 00:16:53 1353
11 Jack Leitch EUOC M 1998 00:17:33 1337
12 Ewan McMillan MAROC M 1998 00:17:41 1334
13 Michael Adams EUOC M 1996 00:17:53 1329
14 Iain Embrey SROC M 1987 00:18:00 1326
15 Joshua Dudley MAROC M 1995 00:18:16 1320
16 Laura Robertson ESOC F 1993 00:18:59 1303
17 Richard Barrett WAL M 1972 00:19:16 1296
18 David Alcock AIRE M 1976 00:19:44 1284
19 Max Bloor INT M 2000 00:20:12 1273
20 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:20:48 1259
21 Ben Brown ESOC M 2001 00:21:14 1248
22 Beth Hanson EUOC F 1996 00:22:12 1225
23 Robin Galloway INT M 1966 00:22:17 1223
24 Robin Bishop TVOC M 1967 00:22:35 1216
25 Marketa Novotna EUOC W 1996 00:22:45
26 Jamie Cunningham RAFO M 1996 00:22:52 1209
27 Tyler Morrison ESOC M 1991 00:23:44 1188
28 Michael Stanwix EUOC M 1998 00:23:56 1183
29 Mairi Weir MOR F 2001 00:24:43 1164
30 Louise Adams SYO F 1998 00:24:57 1158
31 Christine Farr SWOC F 1975 00:25:11 1153
32 Briony Kincaid ECKO F 1996 00:25:43 1140
33 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:25:51 1137
34 Rozy Shepherd INVOC F 1994 00:26:21 1124
35 Gillian Martin ESOC F 1980 00:26:22 1124
36 Rowan Sugden EUOC M 1997 00:26:25
37 Scott Hamilton MOR M 1987 00:26:44 1115
38 Fergus Smith AYROC M 1998 00:27:51 1088
39 Simon Finch FVO M 1979 00:28:22 1076
40 Laura Hendrie FVO F 1995 00:29:26 1050
41 Shauna Perry MOR F 2001 00:31:23 1003
42 Jane Pottie BASOC F 1983 00:32:23 979
43 Madara Brice EUOC F 1996 00:33:11 959
44 Luc Basanta EUOC W 1996 00:33:42
45 Kerry Wood ESOC F 2001 00:34:13 934
46 Dominique Drewe-Martin MAROC F 1983 00:35:14 910
47 Lindsay Smith AYROC W 1996 00:37:00
48 Julie Ellis INT F 1971 00:37:17 860
49 Lydia Blythe EUOC W 1997 00:37:24
50 Kirsty Smith AYROC F 2000 00:41:54 749
51 Claire Macpherson CLYDE F 1979 00:42:20 738
52 Shona Lee EUOC W 1996 00:57:30
- Philip Retzbach OL-TEAM FILDER M 1996 00:21:52
- Jack Poole SLOW M 1997 00:23:57
Showing results 1 - 54 of 54