Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat - Dunrod Hill, Greenock, 17/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clydesideorienteers.org.uk/home/results/clyde-compass-sport-cup-scottish-heat-17th-march-dunrodhill/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

1 Brown (length: 9.8km, climb: 300m, 19 controls)
Point calculations
1,311.34 + (58.15 x (4,736.57 - T)) / 787.70
Other courses: 10 Super Vet Short Green | 2 Short Brown | 3 Blue Women | 4 Blue Men | 5 Green Women | 6 Green Men | 7 Veterans Short Green | 8A Junior Men (Green) | 8B Junior Women (Short Green) | 9A Orange Men | 9B Orange Women | Light Green | White | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alexander Chepelin EUOC M 1997 01:01:28 1389
2 Thomas Wilson EUOC M 1997 01:02:11 1386
3 Peter Molloy FVO M 2002 01:06:20 1367
4 Eddie Narbett EUOC M 1999 01:06:53 1365
5 Tom Lines EUOC M 1999 01:06:54 1365
6 Alistair Masson EUOC M 1997 01:07:42 1361
7 Tim Morgan EUOC M 1997 01:09:25 1354
8 Finn Lydon EUOC M 1999 01:10:02 1351
9 Lewis Taylor FVO M 1992 01:10:22 1349
10 Cyril Bucher M 1998 01:12:47
11 Alasdair Pedley EUOC M 1999 01:15:30 1327
12 Will Hensman FVO M 1979 01:15:52 1325
13 Louis Macmillan ECKO M 2002 01:16:40 1321
14 Max Bloor INT M 2000 01:19:47 1308
15 Steve Feltbower FVO M 1980 01:21:01 1302
16 Kyle Heron STAG M 1987 01:23:33 1291
17 Richard Purkis ESOC M 1993 01:25:36 1282
18 Graeme Ackland INT M 1962 01:28:45 1268
19 Fay Walsh EUOC F 1997 01:29:32 1264
20 Fredrik Nordvall Forsberg STAG M 1985 01:34:12 1244
21 Callum Tyler ESOC M 1993 01:34:57 1240
22 Gemma Karatay BASOC F 1982 01:37:53 1227
23 Arnis Saltums STAG M 1985 01:38:40 1224
24 Ben Brown ESOC M 2001 01:42:58 1205
25 Mehmet Karatay BASOC M 1983 01:46:13 1191
26 Simon Beckett STAG M 1983 01:49:53 1174
27 William White M 1969 01:52:09
- Felix Wilson EUOC M 2000 01:06:30
- Alex Vikentyev M 1998 01:14:03
Showing results 1 - 29 of 29