Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 5 Middle Distance Event (UKOL), 03/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 2km, climb: 95m, 13 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | 10 | UKOL 11 (M75,W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 15 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:17:42
2 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:18:40
3 Silas Lützelschwab OLG Cordoba M 2008 00:20:18
4 Emily Atkinson ELO F 2008 00:22:07
5 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:22:16
6 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:23:34
7 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:23:46
8 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:24:03
9 Joseph Guy SYO M 2008 00:25:57
10 Kotecký Jáchym Valmo M 2008 00:26:15
11 Sverre Stuland Tysvaer Varegg fleridrett M 2006 00:26:37
12 Calum Robertson ESOC M 2009 00:27:07
13 Gustavs Gritans Kapa OK M 2008 00:27:39
14 Marie Anna Kotecká Valmo W 2008 00:28:08
15 Alida Minty LOK F 2006 00:29:29
16 Roald Fronhoffs ASUB M 2008 00:30:51
17 Katja Horst SC Koenigstein W 2008 00:30:51
18 Adele Robinson ASUB W 1998 00:30:53
19 Emily Davitt NF Wien W 2004 00:31:14
20 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:31:28
21 Maesie Evans WAROC W 2004 00:31:41
22 James O'Donnell SLOW M 2010 00:31:44
23 Darcy Dunn WCH F 2006 00:31:56
24 Wilma Lauenstein ANCO W 2006 00:32:39
25 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:33:57
26 Quinn Thompson IND M 2008 00:33:57
27 Euan Barnby WCH M 2009 00:34:41
28 Ash Boothroyd WCOC M 2009 00:35:19
29 Lucy Ward INT F 2010 00:36:18
30 Oscar Barnby WCH M 2007 00:36:30
31 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:36:36
32 Isabel Gaines BL F 2006 00:36:56
33 Coline Moulière Vervins Orientation W 2006 00:37:05
34 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:37:17
35 Annabel Carter QO F 2006 00:37:26
36 Max Müller OLG Dachsen M 2008 00:38:18
37 Ben Ross INT M 2008 00:38:37
38 Richard Askham SMOC M 2007 00:42:27
39 Sophie Howard MOR F 2008 00:43:07
40 Lewis Yates BL M 2006 00:43:25
41 Mara De Clercq TROL W 2006 00:45:53
42 Alice Pieters SYO F 2009 00:46:59
43 Annabelle Lewis QO F 2007 00:47:35
44 George Rennie WCOC M 2008 00:48:55
45 Lucy Townley SN F 2007 00:49:26
46 Oliver Lewis QO M 2008 00:50:33
47 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:50:41
48 Maisie Todhunter SROC F 2012 00:52:36
49 Miles Modica QO M 2008 00:54:40
50 Gabrielle King Fingal W 1963 00:54:48
51 Glenn Moir SWOC M 2002 01:01:10
52 Matilda Alger LOC W 2006 01:01:11
53 Leo Gilbert BAOC M 2009 01:10:01
- Margaux Hodgson SYO F 2008 00:33:34
Showing results 1 - 54 of 54