Results

Achievements at
orienteering events

London weekend race 1, 08/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 3.1km, climb: 15m, 22 controls)
Point calculations
1,132.77 + (90.09 x (1,475.95 - T)) / 196.60
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Petter Andreas Bergh M 1977 00:17:58
2 Richard Barrett BAOC M 1970 00:18:22 1304
3 Matthias Mahr SLOW M 1976 00:18:45 1294
4 Tommy Skarbo M 1977 00:19:20
5 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:19:58 1260
6 Justyna Kostrzewska W 1997 00:20:11
7 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:20:16 1252
8 Andrew Monro NGOC M 1969 00:20:31 1245
9 Joaquim Sousa M 1972 00:20:46
10 Kirti Rebane W 1977 00:20:58
11 Anne Edwards TVOC F 1989 00:21:12 1226
12 Jon Cross FVO M 1967 00:21:16 1224
13 Peter Suba WSX M 1974 00:21:20 1223
14 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:21:26 1220
15 Klara P W 1996 00:21:38
16 Tony Udris SYO M 1969 00:21:43 1212
17 Abi Weeds SLOW F 1977 00:21:46 1211
18 Anthony Flick LOK M 1976 00:22:46 1183
19 Espen Fyhn Nilsen M 1972 00:22:51
20 Alex Owen LOK M 1975 00:22:53 1180
21 Benedicte Hald Bj W 1996 00:22:53
22 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:22:57 1178
23 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:22:58 1178
24 Abigail Bateman SN F 1998 00:23:34 1161
25 Marc Ebanks SN M 1970 00:23:36 1160
26 Alan Hickling SAX M 1964 00:23:36 1160
27 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:23:40 1158
28 Jayne Sales W 1982 00:23:40
29 Gerrit van de Riet M 1957 00:24:00
30 Fiona Tam SLOW F 1989 00:24:27 1137
31 Katinka Brurberg W 1996 00:24:49
32 Amanda Claesson W 1996 00:24:53
33 Michaela Kolistanikova AUOC F 1990 00:25:08 1118
34 Matthew Peters M 1962 00:25:08
35 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:25:15 1115
36 Sian Mitchell HH F 1978 00:25:21 1112
37 Heather Findlay SLOW F 1978 00:25:31 1108
38 Andrea Rebora SLOW M 1969 00:25:42 1102
39 Sue Carter SLOW F 1967 00:25:42 1102
40 Keith Bennett DFOK M 1972 00:25:43 1102
41 Peter Huzan SLOW M 1964 00:25:51 1098
42 Rob Woods RAFO M 1969 00:26:17 1086
43 Marcus Bateman SN M 1965 00:26:20 1085
44 Gabor Acs M 1972 00:26:28
45 Claire Heliot SLOW F 1983 00:26:53 1070
46 Paula Schilliger W 1996 00:27:10
47 Penny Bickle EBOR F 1980 00:27:33 1052
48 Karol Kalsztein M 1977 00:27:44
49 Ashleigh Howells RAFO F 2000 00:27:54 1042
50 Peter Langmaid HOC M 1968 00:27:58 1040
51 Lovisa Nimvik Stern AUOC F 1996 00:28:03 1038
52 Emese Szabo W 1982 00:28:51
53 Terence Hosking BKO M 1965 00:29:12 1006
54 Sarah Wollo W 1999 00:29:18
55 Maxim Zorin M 1977 00:29:28
56 David Float HAVOC M 1969 00:29:35 996
57 Atle Wollo M 1967 00:29:40
58 Graham Denney SAX M 1969 00:29:43 992
59 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:29:45 991
60 Sarah Edwards W 1982 00:29:45
61 Andrea Eiken W 1999 00:30:20
62 Emilie Roulland W 1996 00:30:23
63 Helen Bickle WAOC F 1982 00:30:36 968
64 Stu Levene HH M 1969 00:30:40 966
65 Susanne Maibach W 1967 00:31:05
66 Maren Hald Bj W 1996 00:32:34
67 Dominika Bakowska W 1996 00:34:43
68 Joachim Kuebart M 1977 00:35:06
69 Keith Davies SLOW M 1965 00:36:35 803
70 Teresa Bertran SLOW F 1984 00:37:50 769
71 Christopher Walker LOK M 1973 00:49:59 435
- Angus Lund SLOW M 1972 00:21:29
- Andy Furnell LOG M 1964 00:42:10
Showing results 1 - 73 of 73