Results

Achievements at
orienteering events

LOC National Event Weekend, 18/05/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.3km, climb: 330m, 8 controls)
Point calculations
1,064.39 + (71.80 x (3,846.67 - T)) / 773.79
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:45:17 1169
2 Jess Ensoll F 2002 00:46:38
3 Stella Lewsley BL F 1954 00:49:03 1148
4 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:49:33 1145
5 Christine Goulding BL F 1963 00:50:57 1138
6 Zoe Graham SOLWAY F 2000 00:51:47 1133
7 Martyn Roome SROC M 1952 00:52:28 1129
8 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:52:36 1128
9 Sal Chaffey DVO F 1965 00:52:53 1127
10 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:53:14 1125
11 Tony Carlyle AIRE M 1951 00:55:01 1115
12 Colin Hicks SOC M 1952 00:55:11 1114
13 Jane Exley WAROC F 1971 00:57:13 1103
14 Lily Regan WCOC F 2002 00:57:19 1102
15 Rachel Kirkland INT F 1971 00:57:30 1101
16 Ruth Ker CLARO F 1967 00:58:19 1097
17 Philippa Bell LOC F 2002 00:58:45 1094
18 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:58:45 1094
19 Ian Couch EPOC M 1947 01:00:00 1087
20 Geoff Trewin HOC M 1951 01:00:37 1084
21 Daniel Roth OD M 1971 01:00:57 1082
22 Mike Hind CLARO M 1951 01:02:58 1071
23 Alexandra Hare NATO F 2001 01:03:35 1067
24 Roger Lott AIRE M 1950 01:04:36 1062
25 Jane McCann MDOC F 1966 01:04:43 1061
26 Carol Graham SOLWAY F 1966 01:06:11 1053
27 Richard Evans BL M 1953 01:06:15 1052
28 Deb Murrell SROC F 1966 01:06:22 1052
29 Sian Calow DEE F 1961 01:06:31 1051
30 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:11:06 1025
31 Elizabeth Hindle LOC F 1954 01:11:49 1021
32 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:14:26 1007
33 Alison Fryer MDOC F 1991 01:19:01 981
34 Rachel Powell LOC F 1967 01:20:27 973
35 Jo Matthew SROC F 1974 01:23:02 959
36 Helen Rennie WCOC F 1973 01:28:46 927
37 Roy McGregor SROC M 1966 01:30:35 917
38 Juliet Bentley SROC F 1967 01:33:56 898
39 Heidi Ross ESOC F 1999 01:36:12 886
40 Alison Hooper LOC F 1973 01:36:31 884
41 Robyn Stanyon SYO F 1966 01:42:41 850
42 Stephen Eastley BL M 1954 01:43:38 844
- Pauline Tryner SYO F 1972 01:04:36
- David Hargreaves SROC M 1951 01:11:55
Showing results 1 - 44 of 44