Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 07/10/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/663-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.6km, climb: 70m, 12 controls)
Other courses: White | Orange | Long orange | Long Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:09:08
2 Freya Tryner SYO F 2007 00:09:24
3 Imogen Pieters SYO F 2005 00:09:56
4 Conrad Reuber SYO M 2006 00:09:57
5 James Bryant SYO M 2007 00:10:20
6 Rohan Hardy TAPTON 00:10:56
7 Matthew Diacon SILVERD 00:11:49
8 Ewan Mackie PENISTO 00:11:57
9 Samuel Taylor SYO M 2007 00:12:25
10 William Lee SHUOC 00:12:52
11 Roy McBride SHUOC 00:12:53
12 Eli Daw KINGED 00:13:31
13 Kirin Harrington HOME 00:13:45
14 Beppe Tyas WESTWAY 00:13:54
15 Lotte Sykes HUNTERS 00:14:13
16 Emily Benbow SHUOC 00:14:28
17 Lola Mead HUNTERS 00:14:38
18 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:14:57
19 Rania Maaranen TAPTON 00:14:57
20 Emma Ward OUGHTIB 00:15:04
21 Fin Avgousti SILVERD 00:15:22
22 Cameron Barnes OUGHTIB 00:15:26
23 Jonathan Lee BIRKDAL 00:15:33
24 Harrison Britt SILVERD 00:15:37
25 Thomas Lee GRENOSI 00:15:39
26 Jonathan Smith LYDGATE 00:15:44
27 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:16:08
28 Joseph Barber TAPTON 00:16:21
29 Millie Norman SYO F 2006 00:16:46
30 Thomas Warren CARTERK 00:16:56
31 Dan Elliott CARTERK 00:16:58
32 George Fearn HUNTERS 00:17:10
33 Theo Whittaker HUNTERS 00:17:11
34 John Joe Doyle MYLNHUR 00:17:11
35 Haaris Shafi-Robinson CARTERK 00:17:31
36 Hannah Taylor SYO F 2005 00:17:38
37 Ella Musgrove HIGH ST 00:17:52
38 Dylan Swain NEWFIEL 00:18:04
39 Rosie Shrimpton TAPTON 00:18:06
40 Herbie Werner NEWFIEL 00:18:12
41 Jago Reynolds RENISHA 00:18:40
42 Olivia Heley STWILFR 00:18:58
43 Nancy Mitchell HUNTERS 00:19:30
44 Harriet Phillips TAPTON 00:19:49
45 Molly Shah OUGHTIB 00:20:08
46 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:20:11
47 Matt Holland MUNDELL 00:20:11
48 Oliver Craggs SYO M 2007 00:20:14
49 Malachi Wells Lyas HUNTERS 00:21:17
50 Matilda Wells Lyus HUNTERS 00:21:17
51 Calliope Teague SHEFHI 00:21:29
52 Daniel Turner HIGHST 00:21:38
53 Pippa Hogg DOBCROF 00:21:39
54 Ben Heley STWILFR 00:21:58
55 Olivia White DOBCROF 00:22:04
56 Joseph Loughran STWILFR 00:22:04
57 Patrick Smith STWILFR 00:22:05
58 Olive Miller CARFIEL 00:22:23
59 Eliza McAughtrie CARFIEL 00:22:24
60 Joe Bowyer MEERSBR 00:22:34
61 Alfred Aizlewood MEERSBR 00:22:41
62 Isla Caudwell HUNTERS 00:22:44
63 Hannah Whittaker HALLAM 00:24:06
64 Abigail Whittaker IND 00:24:14
65 Abbie Oliver HALLAM 00:24:51
66 Hannah Titterton HUNTERS 00:26:00
67 Fay Jones MEERSBR 00:29:47
68 Luke Phoenix SYO M 2007 00:33:09
69 Henrik Kaldre TAPTON 00:34:51
70 Ruth Yeomanson SYO F 2007 00:35:01
71 Esther Smith TAPTON 00:50:30
72 Rosie Partington TAPTON 00:50:34
- Evie Loughlin ret LOWEDGE 00:41:12
- Henry Teague ret NETHERE 21:04:05
- Honor Walker ret STWILFR 21:35:01
- Benjamin Townsend mp HIGHST 00:10:10
- Joseph Smith mp KINGED 00:12:34
- Ciara Keen SYO F 2006 00:13:36
- Harriet Jones mp ECCLESF 00:18:31
- Erin Bryant SYO F 2006 00:18:34
- Gabriel Barnes mp STWILFR 00:24:23
- Violet Hetherington mp WESTWAY 00:24:38
- Neve Rowe mp WESTWAY 00:24:39
Showing results 1 - 83 of 83