Results

Achievements at
orienteering events

Swindale North, Cumbrian Gallopen Level C, Regional Event, 15/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bl-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 200m, 13 controls)
Point calculations
1,104.18 + (72.21 x (4,709.68 - T)) / 901.51
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:54:37 1219
2 Simon Oxley SROC M 1959 01:04:17 1172
3 Johanna Cleary LOC F 1964 01:06:23 1162
4 George Hare NATO M 1964 01:07:10 1159
5 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:07:22 1158
6 Oliver Heron-Southward WCOC M 2004 01:08:10
7 Andre Morkel LOST M 1968 01:08:22
8 Joseph Murphy SROC M 1965 01:09:08 1149
9 David Downes WCOC M 1954 01:09:23 1148
10 Chris Pollitt WCOC M 1961 01:09:31 1147
11 Christine Goulding BL F 1963 01:09:50 1146
12 Paul Goldsmith NATO M 1970 01:09:54 1145
13 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:09:57 1145
14 Rob Bailey CLOK M 1959 01:10:18 1144
15 Steve Holmes WCOC M 1969 01:10:59 1140
16 Raymond Wren BL M 1946 01:11:04 1140
17 Julia Laverack WAROC F 1962 01:12:08 1135
18 Howard Leslie WCOC M 1962 01:13:12 1130
19 Jeff Goodwin WCOC M 1963 01:14:04 1125
20 Mike Hind CLARO M 1951 01:15:03 1121
21 Paul Prudhoe CCO M 1953 01:17:31
22 Richard Wilson LOC M 1953 01:18:07 1106
23 Debbie Thompson BL F 1956 01:19:28 1100
24 Diane Mayes CLOK F 1972 01:20:28 1095
25 Barry Young NN M 1960 01:20:51 1093
26 Gerry Garvey BL M 1966 01:21:21 1090
27 Stephen Eastley BL M 1954 01:23:24 1081
28 Ange Jackson WCOC F 1975 01:23:35 1080
29 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:27:17 1062
30 Richard Evans BL M 1953 01:30:53 1045
31 John Nash LOC M 1950 01:33:06 1034
32 Andy Mort SROC M 1973 01:33:25
33 Stephen Restorick CLOK M 1956 01:40:06 1000
34 Mike Cumpstey BL M 1946 01:54:42 930
35 Chris Lates BL M 1940 02:06:42 873
Showing results 1 - 35 of 35