Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C10 (length: 2.6km, climb: 65m, 12 controls)
Point calculations
546.63 + (287.43 x (4,688.70 - T)) / 1,226.94
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ranolph Whitehead MAROC M 2007 00:28:53
2 Elvira Soderbarg OK Roslagens F 2004 00:37:50
3 James Hartman INT M 2005 00:37:54
4 Karin Soderbarg OK Roslagens F 1964 00:38:46
5 Malin Faeroy Askøy O-lag F 1998 00:39:39
6 Orjan Karlsen Askøy O-lag M 1998 00:41:17
7 Peter Errington HH M 1999 00:41:54
8 Alina Serafin INVOC F 1985 00:42:40
9 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:49:55
10 Rory Craig MAROC M 2004 00:51:53
11 Alexander Skinner M 2006 00:52:56
12 Kirsty Laverack WAROC F 2002 00:54:51
13 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:54:54
14 Findlay Cormack MAROC M 2008 00:55:20
15 Mette Cormack MAROC F 1975 00:56:47
16 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:58:17
17 Luke Collins LVO M 2003 01:00:08
18 Aleksi Heikkinen Espoon Suunta M 2004 01:01:24
19 David Langrish 01:01:56
20 Catriona Minty LOK F 2001 01:03:00
21 Matt Sharp BOF M 1998 01:03:24
22 Alva Brogen F 1998 01:03:27
23 Sandy Turner LOC F 1966 01:03:39
24 Lisebeth S. Omdal Ganddal IL 01:03:51
25 Isabel O’Donovan LOC F 1965 01:04:13
26 Lindsay Finch FVO F 1980 01:04:19
27 Kirsty Anderson MOR F 2001 01:04:47
28 Caitlin Robertson F 1998 01:05:29
29 Sara Anderson MOR F 1965 01:06:35
30 Jane McIntyre INT F 1964 01:06:40
31 Victoria Parkes HH F 1989 01:07:24
32 Hazel Clark ESOC F 1976 01:11:34
33 Jessica Cattley 01:11:52
34 Isaac Gorman IKO M 2004 01:12:34
35 Maija Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 2004 01:13:18
36 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:13:19
37 Lorraine Batts CLOK F 1957 01:14:28
38 Anish Gurung RSOC M 1998 01:15:30
39 Pratap Rai RSOC M 1998 01:16:41
40 Nina Williams F 1974 01:16:58
41 Christine Williams SYO F 1956 01:17:01
42 Jessica Fredsberg OK Roxen F 1974 01:17:05
43 Gabrielle King FIN F 1964 01:19:07
44 Kirsteen Kershaw ESOC F 1947 01:23:49
45 Megan Barry F 2002 01:26:32
46 Alison Barry F 1969 01:26:47
47 William Jennings M 2008 01:28:19
48 Penny Heap MDOC F 1961 01:30:33
49 Alan Yeadon SARUM M 1936 01:33:51
50 Natasha Cattley 01:35:58
51 Ulla Larsson Tolered Utby OL F 1964 01:36:29
52 Hannah Will GRAMP F 2006 01:37:21
53 Arsac Marie Jeanne Altaïr C.O. F 1954 01:42:05
54 Jane Hunter WCOC F 1967 01:42:16
55 Myriam Touratier F 1964 01:43:20
56 Guy Vastel M 1954 01:44:08
57 Patrick Touratier M 1964 01:44:09
58 Marie Tassel-Vastel F 1959 01:44:12
59 Stephen Hobson Marlborough M 1959 01:46:29
60 Fiona Sneyd KERNO F 1957 01:46:57
61 Valerie Verdier-Destefani CARTO32 F 1974 01:48:55
62 Harke Gabriele KOLV F 1964 01:50:23
63 Alyson Denney OD F 1951 01:52:04
64 Juliet Wilson 01:52:24
65 Chris Sibley SAX F 1952 01:54:48
66 Gillian Lee-Jones BOK F 1965 01:56:50
67 Aisling Stuart ESOC F 2006 02:19:25
68 Brit Vivian Meling Stavanger O-klubb F 1969 02:40:55
- Jude Smith AYROC F 1968 01:07:03
- Debbie Ewing WIM F 1979 01:10:45
- Joseph Morris BOK M 2008 01:18:08
- Lena Gille OK ROSLAGEN F 1969 01:26:25
- Cinnamon Hodgson SYO F 1970 01:27:43
- Jakub Simerka SK Praga M 2004 01:33:08
- Ilze Yeates Dandenong Ranges Ori F 1949 01:38:23
- Brit Svihus Ganddal IL F 1954 01:42:19
- Richard McDonald M 1979 01:48:39
- Armin Frey OL KUFSTEIN M 1979 02:05:58
Showing results 1 - 78 of 78