Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C23 (W60) (length: 4.1km, climb: 180m, 15 controls)
Point calculations
1,005.03 + (88.12 x (4,931.68 - T)) / 1,280.12
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jens Hansen HAGI M 1964 00:42:18
2 Roger Thomas WCOC M 1960 00:47:26 1149
3 Magnus Wide Frölunda OL M 1964 00:48:13
4 Phillip Batts CLOK M 1961 00:51:29 1132
5 Alison Simmons BOK F 1955 00:51:40 1131
6 Ronan Cleary LOK M 1960 00:52:39 1127
7 Jan Haugland AARSTAD M 1964 00:53:20
8 Johs Gjesdal Varegg M 1964 00:53:56
9 Ann Cranke CLOK F 1956 00:55:18 1116
10 Jackie Hallett BOK F 1957 00:56:22 1112
11 Anders Larsson Tolered Utby OL M 1964 00:56:46
12 Judy Burge LOC F 1957 00:57:07 1109
13 Andrew Yeates WCH M 1960 00:57:33 1107
14 John McCullough 3ROC M 1954 00:58:18
15 Mark Collins DFOK M 1960 00:58:36 1102
16 Charles Spence LOK M 1958 00:58:53 1101
17 Kathy Haynes SLOW F 1957 00:59:11 1100
18 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange F 1959 00:59:16
19 Ulf Almehed Frölunda OL M 1964 00:59:44
20 Richard Freeman HH M 1962 01:00:49 1093
21 Tim Hulley SO M 1961 01:01:36 1090
22 Jean-Marc Tomassi Esprit Raid M 1964 01:02:25
23 Ferruccio Unternäher ASCO Lugano M 1964 01:03:29
24 Carey Martin AIRE F 1959 01:03:32 1082
25 Eva Martin OLK Argus F 1959 01:03:32
26 Rory Percival HH M 1964 01:04:20 1079
27 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:05:45 1073
28 Lindsey Knox RR F 1959 01:05:54 1072
29 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:06:59 1068
30 Linda Pakuls WIM F 1957 01:07:07 1067
31 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:07:10 1067
32 Steve Jarvis SO M 1963 01:07:59 1064
33 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:08:20 1062
34 Karen Clark EBOR F 1955 01:08:50 1060
35 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:08:55 1060
36 Kenneth Daly INT M 1962 01:09:41 1057
37 Martyn Roome SROC M 1952 01:10:20 1054
38 Paul Wright PFO M 1961 01:10:36 1053
39 Lisa Annersand OK Tyr F 1959 01:10:44
40 Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:10:52 1052
41 Pete Lawrence GRAMP M 1963 01:11:36 1049
42 John Robertson STAG M 1964 01:12:01 1047
43 Ian McIntyre INT M 1963 01:12:15 1046
44 Carol House SO F 1956 01:13:45 1040
45 Fran Loots TAY F 1959 01:14:16 1038
46 Dorien James SMOC M 1961 01:14:47 1036
47 Graham Farley LOC M 1961 01:14:58 1035
48 Maggie Roach SLOW F 1957 01:15:21 1033
49 Duncan Minty LOK M 1960 01:16:11 1030
50 Pauline McAdam RR F 1955 01:16:16 1030
51 David Knight Bayside Kangaroos M 1959 01:18:24
52 Maggie Scrugham ESOC F 1958 01:18:28 1020
53 Kevin Ross OD M 1963 01:18:48 1019
54 Antonio Kocsis ASCO Lugano M 1959 01:18:57
55 Gill Berrow ECKO F 1955 01:20:40 1011
56 Ann Savage LVO F 1955 01:22:12 1005
57 Liz Potterton CLARO F 1956 01:22:14 1005
58 David Marsh SO M 1963 01:22:37 1003
59 Pat Moody DEE F 1957 01:22:48 1003
60 Jan P Opedal Melhus M 1964 01:23:03
61 Mary Rack NATO F 1959 01:23:51 998
62 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1964 01:23:54
63 Christine Jepson SO F 1958 01:24:01 997
64 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:24:09 997
65 Judith Evans HOC F 1955 01:24:32 995
66 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:26:07 989
67 Helen Kelsey BOK F 1957 01:28:28 979
68 Antony Schofield MV M 1961 01:28:36 979
69 Gill Harrington SYO F 1958 01:29:57 973
70 Brian Martin OLK Argus M 1964 01:30:26
71 Volker Otto KOLV M 1964 01:30:37
72 Janet Cronk WAOC F 1957 01:30:38 970
73 Jan Kersel ECKO F 1958 01:32:36 962
74 Val Johnson DVO F 1959 01:33:03 960
75 Fiona Sellar DVO F 1957 01:33:15 959
76 Paul Bloch DEVON M 1960 01:36:26 946
77 Andy Johnson HOC M 1963 01:36:34 946
78 Gail Parker SLOW F 1958 01:40:45 928
79 Dawn Williamson DEVON F 1959 01:41:57 923
80 Helen Lloyd NOR F 1959 01:42:30 921
81 Trish Coombs MAROC F 1957 01:42:31 921
82 Ellen Starling NGOC F 1958 01:43:34 917
83 Jane Bush SWOC F 1957 01:45:01 911
84 Jill Cochrane SROC F 1957 01:46:58 903
85 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:47:28 901
86 Geoffrey Collins LVO M 1963 01:47:48 899
87 Clare Bense BOF F 1958 01:49:32 892
88 Marie Roberts MDOC F 1958 01:50:39 887
89 Morag McIntyre INT F 1959 01:52:28 880
90 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:54:49 870
91 Todd C. Rae SMOC M 1964 02:00:34 847
92 Sue Woods WAOC F 1957 02:01:29 843
93 Karen Ezard SOS F 1957 02:02:32 838
94 Judith Filmore LOC F 1958 02:03:32 834
95 Tricia Woodward AYROC F 1957 02:12:24 798
96 Jane Stew OD F 1957 02:13:43 792
97 Stephen Walsh MWOC M 1960 02:13:46 792
98 Don Nisbet SMOC M 1962 02:15:20 786
99 Eric van Weers Olifant M 1964 02:15:36
100 Pat Cadogan Cork O M 1964 02:29:09
101 Alex Evans NGOC M 1961 02:43:35 669
102 Toria Wimpenny DEVON F 1956 02:50:27 640
- Anders Mansén Skarpnäcks OL M 1964 00:42:51
- Ian Searle GRAMP M 1960 00:58:20
- Ann Cummings WCOC F 1959 01:01:47
- Stella Lewsley BL F 1954 01:02:05
- Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1964 01:05:59
- Jo Foster BOK F 1957 01:06:17
- Hugo Barker FVO M 1961 01:20:58
- Mark Earnshaw LVO M 1964 01:37:32
- Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:37:35
- Jenny Selley BOK F 1955 01:41:08
- Stephen Peacock SN M 1951 01:46:43
- Hilary Eastley BL F 1955 02:08:26
Showing results 1 - 114 of 114