Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C25 (W16) (length: 4.4km, climb: 170m, 14 controls)
Point calculations
1,074.51 + (78.15 x (4,631.06 - T)) / 1,039.48
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Rachel Brown ESOC F 2003 00:44:29 1222
2 Kaia Joergensen Peninsula and Plains F 2004 00:49:16
3 Pippa Carcas INT F 2003 00:53:09 1183
4 Alison Campbell BASOC F 1991 00:57:17 1164
5 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:57:23 1164
6 Anne Edwards TVOC F 1989 00:58:36 1158
7 Tibo Gillet OMEGA M 2002 00:58:36
8 Sabeth Kosch OLV Steinberg F 1998 00:59:31
9 Rebecca Ward NGOC F 2003 01:01:14 1146
10 Emilia Svärm OK GISLE F 1984 01:01:15
11 Anna Schmiterlow Hjobygdens OK F 1998 01:01:31
12 Evelina Christoffersson OK Renen F 1998 01:04:06
13 Carys Thomas WCOC F 2003 01:04:25 1132
14 Anna Cox BASOC F 2004 01:04:25
15 Holly Stodgell WCH F 2003 01:04:29 1132
16 Rose Schorah NOC F 1987 01:04:38 1131
17 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 01:06:21
18 Soma Talas SPA M 2002 01:06:33
19 Anna Harris DEE F 2003 01:06:53 1121
20 Laura Hendrie FVO F 1995 01:08:47 1112
21 Scarlet Heap SO F 2003 01:09:15 1110
22 Olivia Baxter LVO F 1990 01:09:18 1110
23 Hannah Freeman HH F 2003 01:11:10 1102
24 Annabel Pickering WIM F 1987 01:11:38 1100
25 Isabella Zinzan-Dickie Peninsula and Plains F 2004 01:13:57
26 Alex Elliot SYO F 2003 01:13:58 1089
27 Linn Gjesdal Varegg F 1998 01:14:56
28 Joseph Metcalfe NATO M 2001 01:15:08 1084
29 Maya Hampshire Wright NN F 2004 01:15:36
30 Yachen Tsai Moxina Ok M 2002 01:15:53
31 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:16:01 1080
32 Henrika Brink Pargas IF F 2004 01:16:15
33 Rachel Hendrie FVO F 1997 01:16:20 1078
34 Amber Graham MAROC F 2003 01:16:46 1076
35 Agnes Brooke WSX F 2003 01:17:17 1074
36 Kirsten Strain AROS F 1986 01:17:41 1072
37 Emily Turner LOC F 2004 01:18:20
38 Tais Vakroom SRD SK F 1998 01:19:09
39 Aimee Darley GO F 2003 01:22:08 1052
40 Daisy York Peninsula and Plains F 2004 01:25:28
41 Emma Vincent DVO F 1993 01:26:09 1034
42 Enora Bouvier BCCO F 2004 01:26:19
43 Ceana Heron STAG F 1991 01:26:46 1031
44 Katie Rademaker STAG F 1991 01:27:27 1028
45 Peter Collins MAROC M 2001 01:30:25 1015
46 Rosalind Heron STAG F 1987 01:30:28 1015
47 Emma Young TINTO F 1998 01:31:27
48 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo F 1998 01:31:37
49 Emilie Diez CARTO32 F 2004 01:31:37
50 Sophie Vincent DVO F 2002 01:34:03 998
51 Shona Masson SO F 1995 01:34:25 997
52 Alix Tessier GUC CO F 2004 01:35:49
53 Leah Bartlett INT F 2003 01:39:19 975
54 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:39:47 973
55 Claudine Hodgson SYO F 2003 01:41:09 966
56 Charlotte Reynolds MAROC F 2005 01:45:26
57 Zoe Walsh MWOC F 1997 01:54:56 904
58 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 01:58:37
59 Isobel Anderson GRAMP F 2004 02:03:04
60 Chloe Reed LVO F 1997 02:11:15 831
61 Samantha Vincent DVO F 1992 02:33:20 731
62 Zoe Perryman BAOC F 1998 02:39:56
63 Joseph Bartlett INT M 2001 02:45:12 677
- Olivia Kvarnlöf OK Roslagen F 1998 00:54:51
- Kathryn Bayliss F 1998 01:17:52
- Peichi Chuang Moxina Ok F 1979 01:25:14
- Logan Mailer ECKO M 2002 01:40:30
- Anna Campbell NEOC F 2006 01:44:48
- Fiona Eades INT F 2004 02:15:23
- Jennifer Allison ESOC F 1991 02:19:24
- Yan Yin Tse UBOC F 1996 02:45:25
Showing results 1 - 71 of 71