Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C31 (W18,W20,W35) (length: 5.6km, climb: 190m, 21 controls)
Point calculations
1,144.89 + (97.26 x (5,506.12 - T)) / 1,675.08
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:51:14 1286
2 Dave Schorah NOC M 1988 00:56:56 1266
3 Linus Svärm OK GISLE M 1984 00:57:51
4 Heather Roome SROC F 1983 00:58:30 1261
5 Megan Keith INVOC F 2002 01:02:33 1247
6 Mairi Eades INT F 2001 01:02:48 1246
7 Liz Drewe CLARO F 1981 01:02:58 1245
8 Robert Browne LOC M 1988 01:03:26 1244
9 Gemma Karatay BASOC F 1982 01:03:55 1242
10 Kirsty Campbell MAROC F 2001 01:04:37 1239
11 Samuel Fielding SHUOC M 1998 01:04:58 1238
12 Andrew Stemp WAOC M 1997 01:05:00 1238
13 Sunniva Morgan Malvik IL F 1984 01:05:37
14 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:05:47 1235
15 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:06:53 1232
16 Becky Raftery HH F 1984 01:07:52 1228
17 Alice Wilson CLYDE F 2002 01:08:33 1226
18 Laura Goy SYO F 1983 01:08:37 1226
19 Kath Atkins HOC F 1981 01:08:52 1225
20 Råmund Løver Hovden Stord Orientering M 1998 01:10:08
21 Sindre Løver Hovden Stord Orientering M 1998 01:10:45
22 Franka Ender HSG Turbine Zittau F 1984 01:12:53
23 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 01:16:19 1199
24 Jane Baldock BOK F 1982 01:16:45 1197
25 Ian Webb SLOW M 1983 01:16:50 1197
26 Sebastian Pugh SYO M 1987 01:17:06 1196
27 Sophie Jones HH F 2002 01:17:24 1195
28 Isobel Cox BASOC F 2002 01:17:42 1194
29 Hanne Bown CLOK F 1982 01:17:45 1194
30 Zoe Graham SOLWAY F 2000 01:19:14 1189
31 Bridget Hall NEOC F 2002 01:19:52
32 Karen Parker BL F 1963 01:20:22 1185
33 Sarah McAdam RR F 1984 01:21:48 1180
34 Jed Hampshire Wright NN F 2002 01:22:23 1178
35 Lucie Todhunter SROC F 1980 01:22:31 1177
36 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:22:46 1176
37 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 01:23:06 1175
38 Jane Chisholm BASOC F 1983 01:23:35 1173
39 Peter Klogborg Ok HTF M 1998 01:23:53
40 James Wilkinson BKO M 1991 01:25:01 1168
41 Jonathon Hooton EBOR M 1992 01:26:19 1164
42 Sarah Pedley EPOC F 2001 01:26:22 1164
43 Will Drewe CLARO M 1981 01:26:27 1163
44 Daisy Partridge SOS F 2000 01:27:53 1158
45 Laura Harrison EPOC F 2001 01:28:22 1157
46 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:29:00 1155
47 Liam Marsh SO M 1998 01:29:15 1154
48 Saskia Warren NN F 2000 01:29:40 1152
49 Jamie Hayward BOK M 1992 01:31:27 1146
50 Tom Cowton M 1998 01:32:27
51 Ruth Forrest F 1984 01:33:34
52 Ryan Bolton BOF M 1994 01:35:19 1133
53 Isabelle Hodgson SYO F 2002 01:35:53 1131
54 Ellie Bales POTOC F 2000 01:38:19 1122
55 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:40:41 1114
56 Thomas Harper BOF M 1975 01:41:14 1112
57 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:42:46 1107
58 Anna Lister LOC F 2000 01:43:02 1106
59 Eivind Opedal Melhus M 1998 01:45:44
60 Mairi Weir MOR F 2001 01:47:44 1089
61 Euan Marsh SO M 1995 01:48:20 1087
62 Freya Shepherd INVOC F 1999 01:49:08 1084
63 Graham Coath BAOC M 1985 01:50:23 1080
64 Julien Gardeur Balise 77 M 1984 01:51:01
65 Ellen Patton FVO F 2002 01:53:32 1069
66 Charles Lee BAOC M 1991 01:53:34 1069
67 Daniel Del Dot Bushflyers M 1998 01:55:05
68 Devi Gurung BAOC M 1984 01:55:52
69 Kaisa Oikkonen MOR F 1981 01:58:02 1053
70 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:59:00 1050
71 Helen Bickle WAOC F 1982 02:00:14 1046
72 Julie Mair AIRE F 1982 02:02:48 1037
73 Saskia Jones DEE F 2001 02:04:39 1030
74 Kieran Marsh EBOR M 1997 02:05:56 1026
75 Moira Kuffer YARRA VALLEY F 1984 02:09:00
76 Henning Hugdal Melhus M 1998 02:09:43
77 Alexandra Hare NATO F 2001 02:12:06 1004
78 Isabel Hill DEE F 2001 02:14:21 997
79 Daniel Hitchen BAOC M 1998 02:20:28
80 Jordan Pim WATO F 2002 02:23:23
81 Jenna Williams F 2002 02:27:51
82 Oriana Riley DVOA F 2002 02:31:56
83 Thomas Elliotte STAG M 1990 02:36:08 921
84 Matthew Dammers M 1998 02:38:35
85 Richard Ingham WAOC M 1987 02:43:58 893
86 Neil McMillan ELO M 1985 02:48:31 878
87 Stuart Bates DFOK M 1992 02:50:04 872
- Brage Løver Hovden Stord Orientering M 1998 01:04:48
- Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 01:13:45
- Jennifer Murphy DEE F 1980 01:19:46
- Timo Kononen OK GISLE M 1984 01:24:32
- Emma Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 2002 01:39:05
- Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:53:28
- Ross White DEE M 1992 02:48:55
Showing results 1 - 94 of 94