Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 2, 29/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.1km, climb: 100m, 10 controls)
Point calculations
806.42 + (135.50 x (3,903.21 - T)) / 896.01
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Angus Thompson 00:32:37
2 Wilf Thompson BOK 00:34:32
3 Klara Brogren F 1998 00:36:21
4 Lars Olav Tolo GNEIST M 1998 00:37:38
5 Aidan Mayall Bayside Kangaroos M 1998 00:38:48
6 Eva Wiseman MOR F 2005 00:39:04
7 Oskar Soderbarg OK Roslagen M 1998 00:39:53
8 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL M 1969 00:40:27
9 Tony Condy AYROC M 1998 00:41:49 1017
10 Katie Cunningham ESOC F 1998 00:42:20
11 Liz Cross TVOC F 1970 00:43:38 1001
12 William Hall M 1998 00:44:11
13 Helen Rennie WCOC F 1973 00:44:37 992
14 Thomas Knox 00:45:30
15 Cathrine Degnen NATO F 1972 00:46:12 977
16 Alex Crawford WCOC F 1971 00:46:38 974
17 Ruben Karlsen Askøy O-lag M 1998 00:48:08
18 Dougal Spenceley FVO M 2002 00:49:23 949
19 Kathleen Wallace 00:49:54
20 Vernon Gayle FVO M 1969 00:51:07
21 Anne Pearson TAY F 1956 00:51:30 929
22 Natasha Cattley 00:52:06
23 Amy Curtis BOK F 1970 00:53:59 907
24 Vicky Myers EBOR F 1990 00:54:01 907
25 Diana Mitchell BL F 1947 00:54:44 900
26 Inger Karin Nesbø GNEIST F 1969 00:56:40
27 Julie Webster NOC F 1964 00:58:10 869
28 Henri Shepherd INVOC F 1968 00:59:23 858
29 Lindsay McManamon TAY F 1984 00:59:25
30 Arild Svihus Ganddal IL M 1984 01:00:39
31 Isabelle Lewis QO F 1996 01:00:54 844
32 Kath Aspin CLOK F 1967 01:01:03 843
33 Päivi Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 1974 01:03:00
34 Gee-Hae Kim LOK F 1983 01:03:26 821
35 Susan Hensman FVO F 1974 01:04:29 812
36 Susan Twissell INT F 1967 01:04:34 811
37 Jacqui Chapman MAROC F 1971 01:05:53 799
38 Jonathan J Berry QO M 1994 01:06:00 798
39 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf F 2002 01:06:39
40 Suse Coon ECKO F 1951 01:07:01 789
41 David Corp LOC M 1951 01:07:17 786
42 Marlene Stephens LVO F 1959 01:07:33 784
43 Caroline Tullie RR F 1960 01:07:35 783
44 Steve Scott FVO M 1966 01:07:49 781
45 Lorraine Reuber SYO F 1968 01:07:54 781
46 Madeline Slaven F 1969 01:09:59
47 Erich Lambelet OL Herzogenbuchsee 01:10:01
48 Esther Rutter 01:13:39
49 Carol Jackson GRAMP F 1964 01:14:24
50 David Relton EBOR M 1952 01:18:14 687
51 Lucy Macleod IND F 1974 01:20:53
52 Alison Stewart ECKO F 1961 01:21:07 661
53 Fred Ross EPOC M 1945 01:23:35 638
54 John Purkis SYO M 1954 01:26:01 616
55 Stella Heap MDOC F 1962 01:26:59 607
56 Helen Finlayson DVO F 1945 01:28:25 594
57 Amanda Bailey SN F 1963 01:31:11 569
58 Caroline Black F 1974 01:31:59
59 Sharon Parkin ESOC F 1968 01:32:49 555
60 Annie Smith FVO F 2002 01:33:26
61 Rowan Purkis LOC F 1954 01:34:28 540
62 Wenfen Yang Moxina Ok F 1969 01:35:12
63 Kathryn Knight Bayside Kangaroos F 1998 01:35:15
64 Joanne Leigh OD F 1967 01:35:36 529
65 Nina Stimson NWO F 1946 01:38:27 503
66 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 01:39:24 495
67 Sharon Warland SOS F 1965 01:43:40 456
68 John Niven STAG M 1971 01:46:14 433
- Mark Haslam 00:47:05
- Ingo Hursie USC Magebourg 00:48:25
- David Rochester CLARO M 1970 00:59:56
- Andy Redfearn EBOR 01:20:38
- Robert Pringle M 1969 01:51:40
Showing results 1 - 73 of 73