Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 2, 29/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C31 (length: 5.6km, climb: 145m, 15 controls)
Point calculations
1,145.45 + (95.90 x (4,200.77 - T)) / 1,038.11
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dave Schorah NOC M 1988 00:43:19 1293
2 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:45:09 1283
3 Megan Keith INVOC F 2002 00:45:30 1281
4 Laura King EUOC F 1999 00:47:01 1273
5 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:47:26 1271
6 Grace Molloy FVO F 2000 00:50:54 1251
7 Robert Browne LOC M 1988 00:51:08 1250
8 Linus Svärm OK GISLE M 1984 00:51:32
9 Mairi Eades INT F 2001 00:52:25 1243
10 Heather Roome SROC F 1983 00:52:26 1243
11 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:52:54 1240
12 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:52:55 1240
13 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:54:04 1234
14 Kirsty Campbell MAROC F 2001 00:54:18 1233
15 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:54:33 1231
16 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:55:41 1225
17 Emma Wilson EUOC F 1999 00:56:07 1222
18 Lizzie Stansfield FVO F 2002 00:56:20 1221
19 Sunniva Morgan Malvik IL F 1984 00:57:41
20 Sindre Løver Hovden Stord Orientering M 1998 00:57:41
21 Isobel Cox BASOC F 2002 00:59:13 1205
22 Bridget Hall NEOC F 2002 00:59:20
23 Evie Conway AIRE F 2002 00:59:30 1204
24 Laura Goy SYO F 1983 00:59:45 1202
25 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:59:53 1202
26 Liam Marsh SO M 1998 01:00:59 1196
27 Lily Regan WCOC F 2002 01:02:01 1190
28 Kath Atkins HOC F 1981 01:02:11 1189
29 Råmund Løver Hovden Stord Orientering M 1998 01:03:00
30 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 01:03:36 1181
31 Mairi Weir MOR F 2001 01:04:23 1177
32 Franka Ender HSG Turbine Zittau F 1984 01:04:28
33 Jane Baldock BOK F 1982 01:04:32 1176
34 James Wilkinson BKO M 1991 01:04:53 1174
35 Ian Webb SLOW M 1983 01:05:01 1173
36 Lindsay McMillan EPOC F 1981 01:05:14 1172
37 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:05:37 1170
38 Rosie Spencer WCOC F 2002 01:05:37 1170
39 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 01:05:44 1169
40 Becky Raftery HH F 1984 01:05:52 1168
41 Laura Harrison EPOC F 2001 01:06:16 1166
42 Ellen Patton FVO F 2002 01:06:17 1166
43 Daisy Partridge SOS F 2000 01:06:45 1164
44 Jonathon Hooton EBOR M 1992 01:06:56 1163
45 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:07:36 1159
46 Ryan Bolton BOF M 1994 01:08:00 1157
47 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:08:12 1156
48 Tom Cowton M 1998 01:08:24
49 Emma Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 2002 01:08:33
50 Sarah McAdam RR F 1984 01:10:49 1141
51 Ellie Bales POTOC F 2000 01:11:34 1137
52 Jon Martinez MURCIA-O M 1998 01:11:38
53 Sebastian Pugh SYO M 1987 01:12:21 1132
54 Freya Shepherd INVOC F 1999 01:12:29 1132
55 Sarah Pedley EPOC F 2001 01:13:06 1128
56 Jane Chisholm BASOC F 1983 01:13:16 1127
57 Jamie Hayward BOK M 1992 01:13:47 1125
58 Anna Lister LOC F 2000 01:15:25 1116
59 Charles Lee BAOC M 1991 01:15:42 1114
60 Euan Marsh SO M 1995 01:17:11 1106
61 Ruth Forrest F 1984 01:18:02
62 Graham Coath BAOC M 1985 01:18:52 1096
63 Isabelle Hodgson SYO F 2002 01:20:31 1087
64 Zoe Graham SOLWAY F 2000 01:20:37 1087
65 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:20:43 1086
66 Daniel Del Dot Bushflyers M 1998 01:21:25
67 Alexandra Hare NATO F 2001 01:21:32 1082
68 Devi Gurung BAOC M 1984 01:21:57
69 Kaisa Oikkonen MOR F 1981 01:22:04 1079
70 Saskia Warren NN F 2000 01:22:33 1076
71 Sophie Jones HH F 2002 01:22:42 1075
72 Hanne Bown CLOK F 1982 01:23:16 1072
73 Ross White DEE M 1992 01:23:21 1072
74 Timo Kononen OK GISLE M 1984 01:24:12
75 Jordan Pim WATO F 2002 01:24:57
76 Jed Hampshire Wright NN F 2002 01:27:56 1046
77 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:28:11 1045
78 Emily Sorensen Tintookies Orienteer F 2002 01:28:52
79 Moira Kuffer YARRA VALLEY F 1984 01:29:06
80 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:30:30 1032
81 Julien Gardeur Balise 77 M 1984 01:30:37
82 Jenna Williams F 2002 01:30:55
83 Helen Bickle WAOC F 1982 01:31:04 1029
84 Daniel Hitchen BAOC M 1998 01:31:32
85 Saskia Jones DEE F 2001 01:34:53 1008
86 Isabel Hill DEE F 2001 01:39:35 982
87 Thomas Harper BOF M 1975 01:39:50 980
88 Richard Ingham WAOC M 1987 01:44:15 956
89 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:47:47 936
90 Matthew Dammers M 1998 01:50:14
91 Oriana Riley DVOA F 2002 01:59:34
92 Jack Tiffin LEI M 1990 01:59:39 870
93 Neil McMillan ELO M 1985 02:17:11 773
- Lucie Todhunter SROC F 1980 00:54:41
- Karen Parker BL F 1963 01:02:32
- Kieran Marsh EBOR M 1997 01:08:11
- Julie Mair AIRE F 1982 01:11:48
- Peter Klogborg Ok HTF M 1998 01:20:47
- Brage Løver Hovden Stord Orientering M 1998 01:36:24
Showing results 1 - 99 of 99