Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 3, 30/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C10 (length: 2.4km, climb: 5m, 13 controls)
Point calculations
624.59 + (284.27 x (2,372.00 - T)) / 676.34
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andrew Campbell 00:15:13
2 Anish Gurung RSOC M 1998 00:17:26
3 G.Bland Spook 00:18:13
4 Paul Shaw FVO M 1998 00:20:09
5 Jade Corbet F 2004 00:20:26
6 Noa Corbet F 2006 00:20:28
7 Caitlin Robertson F 1998 00:20:44
8 Jess Miklausic NGOC F 1981 00:21:21
9 Bethan Brookes-Dunn WCH F 2004 00:21:22
10 Kate Kitchin 00:21:36
11 Sam Kitchin 00:21:51
12 Fergus Kenyon MOR M 2007 00:22:50
13 Finn Dower 00:22:52
14 Pratap Rai RSOC M 1998 00:23:04
15 Maija Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 2004 00:23:15
16 Jessica Cattley 00:23:18
17 Rory Craig MAROC M 2004 00:23:30
18 Matt Sharp BOF M 1998 00:23:43
19 Emily Payne F 1998 00:24:37
20 Gillian Tuddenham TAY F 1978 00:24:46
21 Findlay Cormack MAROC M 2008 00:25:03
22 Ruth George 00:25:38
23 Ashleigh Denman NGOC F 1967 00:25:57
24 Kirsty Laverack WAROC F 2002 00:26:06
25 Kirsty Anderson MOR F 2001 00:26:31
26 Cinnamon Hodgson SYO F 1970 00:26:32
27 Mark Tuddenham TAY M 1968 00:26:32
28 Becky Grundy F 1998 00:26:34
29 Mette Cormack MAROC F 1975 00:26:36
30 Aleksi Heikkinen Espoon Suunta M 2004 00:27:07
31 Elvira Soderbarg OK Roslagens F 2004 00:27:10
32 Paul Rayner 00:27:11
33 Karen Matthias AAOC F 1969 00:27:18
34 Megan Barry F 2002 00:27:57
35 Ulrike Hursie USC magdeburg 00:27:58
36 Lindsay Finch FVO F 1980 00:28:00
37 Orjan Karlsen Askøy O-lag M 1998 00:28:05
38 Peter Errington HH M 1999 00:28:16
39 Isobel Harrington DFOK F 1963 00:28:17
40 Emma Cattley 00:28:18
41 Mandy Brookes-Dunn WCH F 1974 00:28:29
42 Karin Soderbarg OK Roslagens F 1964 00:28:30
43 Hazel Clark ESOC F 1976 00:29:20
44 Darcy Brookes-Dunn WCH F 2008 00:29:35
45 Nina Williams F 1974 00:29:49
46 Joshua Mills WIM M 2004 00:30:05
47 Sandy Turner LOC F 1966 00:30:39
48 David Langrish 00:30:39
49 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 00:30:44
50 Fiona Findlay ESOC F 1949 00:30:46
51 Gillian Lee-Jones BOK F 1965 00:31:31
52 Jude Smith AYROC F 1968 00:32:14
53 Malin Faeroy Askøy O-lag F 1998 00:32:34
54 Lisebeth S. Omdal Ganddal IL 00:33:31
55 Jakub Simerka SK Praga M 2004 00:33:56
56 Victoria Parkes HH F 1989 00:34:16
57 Hannah Will GRAMP F 2006 00:34:22
58 Jessica Fredsberg OK Roxen F 1974 00:34:30
59 Jane Hunter WCOC F 1967 00:34:37
60 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:34:39
61 Viktor Kvarnlof Ok Roslagen 00:34:45
62 Ruairi Owens ECKO M 2008 00:34:47
63 PatrikKvarnlof OK Roslagen 00:35:04
64 Mike Stewart ESOC M 1958 00:35:11
65 Hannah Birkinshaw WCOC F 2008 00:36:00
66 Brit Svihus Ganddal IL F 1954 00:36:18
67 Rachel Collins LVO F 2001 00:36:24
68 Alexander Skinner M 2006 00:36:34
69 Alina Serafin INVOC F 1985 00:36:40
70 Gabrielle King FIN F 1964 00:37:11
71 Sara Anderson MOR F 1965 00:37:41
72 Harke Gabriele KOLV F 1964 00:37:49
73 Lesley Wood 00:38:07
74 Russell O'Callaghan 00:38:21
75 Brit Vivian Meling Stavanger O-klubb F 1969 00:38:52
76 Marie Wide Frölunda OL F 1969 00:39:49
77 Isabel O’Donovan LOC F 1965 00:40:47
78 Christine Williams SYO F 1956 00:42:16
79 Stewart Dunlop AYROC M 1942 00:44:03
80 Debbie Ewing WIM F 1979 00:45:25
81 Liz + Claire Addis MOR 00:45:39
82 Alan Yeadon SARUM M 1936 00:46:21
83 Penny Heap MDOC F 1961 00:46:23
84 Alison Barry F 1969 00:46:44
85 Barbara Atkinson BL F 1954 00:47:02
86 Stephen Hobson Marlborough M 1959 00:47:24
87 Peter Williams AIRE M 1997 00:47:45
88 Lorraine Batts CLOK F 1957 00:48:16
89 Jane McIntyre INT F 1964 00:48:20
90 Armin Frey OL KUFSTEIN M 1979 00:49:04
91 Lena Gille OK ROSLAGEN F 1969 00:49:32
92 Connie McNamee LVO F 1950 00:49:41
93 Chris Sibley SAX F 1952 00:49:44
94 Patrick Touratier M 1964 00:50:18
95 Myriam Touratier F 1964 00:50:20
96 Judith Beadel 00:50:21
97 Guy Vastel M 1954 00:50:23
98 Marie Tassel-Vastel F 1959 00:50:41
99 Matthew Vincent M 2008 00:51:36
100 Sarah Webb 00:51:40
101 Roberta Marshall NN F 1958 00:52:13
102 Fiona Sneyd KERNO F 1957 00:52:29
103 Hugo Huvet CAP03 M 2013 00:54:09
104 Nabin Shrestha RSOC M 1984 00:54:24
105 Ella Cooper 00:56:53
106 Arsac Marie Jeanne Altaïr C.O. F 1954 00:59:05
107 Kirsteen Kershaw ESOC F 1947 00:59:28
108 Luke Collins LVO M 2003 01:00:45
109 Valerie Verdier-Destefani CARTO32 F 1974 01:03:34
110 Alyson Denney OD F 1951 01:13:12
Showing results 1 - 110 of 110