Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 3, 30/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 1.6km, climb: 55m, 9 controls)
Point calculations
791.21 + (176.53 x (3,558.40 - T)) / 1,278.59
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Trefor Evans 00:21:14
2 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL M 1969 00:21:39
3 Oskar Soderbarg OK Roslagen M 1998 00:22:11
4 Eva Wiseman MOR F 2005 00:24:26
5 Thomas Knox 00:25:53
6 Aaron Fleming LVO M 1998 00:27:32
7 Jonathan J Berry QO M 1994 00:28:09 1049
8 Klara Brogren F 1998 00:28:26
9 Dougal Spenceley FVO M 2002 00:31:08 1025
10 Dan Whitehead 00:31:38
11 Paul Vincent M 1969 00:33:24
12 Mark Howell SN M 1965 00:33:34 1004
13 Cathrine Degnen NATO F 1972 00:34:57 993
14 Santiago Santiago Romero 00:35:11
15 Ruben Karlsen Askøy O-lag M 1998 00:35:27
16 Isabelle Lewis QO F 1996 00:36:28 980
17 Aidan Mayall Bayside Kangaroos M 1998 00:36:32
18 Kathleen Wallace 00:39:54
19 David Relton EBOR M 1952 00:40:38 946
20 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 00:40:45 945
21 Duncan Will GRAMP M 2002 00:41:53 936
22 Vernon Gayle FVO M 1969 00:42:12
23 Susan Hensman FVO F 1974 00:43:06 925
24 Anne Pearson TAY F 1956 00:44:04 917
25 Tony Condy AYROC M 1998 00:44:14 916
26 Alex Crawford WCOC F 1971 00:44:17 916
27 Helen Rennie WCOC F 1973 00:45:05 909
28 Kathryn Bayliss F 1998 00:45:33
29 William Hall M 1998 00:45:58
30 Lindsay McManamon TAY F 1984 00:46:03
31 Liz Cross TVOC F 1970 00:46:48 895
32 Diana Mitchell BL F 1947 00:48:08 884
33 Katie Cunningham ESOC F 1998 00:48:30
34 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf F 2002 00:48:30
35 Clare Todd LOK F 1977 00:51:24 857
36 Gemma Ricketts 00:51:50
37 Sarah O'Sullivan MAROC F 1979 00:53:43 838
38 Päivi Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 1974 00:54:20
39 Henri Shepherd INVOC F 1968 00:54:58 827
40 Margaret Tough IND 00:55:34
41 Amy Curtis BOK F 1970 00:55:50 820
42 Charlotte Okabe Opedal Melhus IL F 1998 00:56:11
43 Suse Coon ECKO F 1951 00:59:27 790
44 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:00:22 782
45 Natasha Cattley 01:00:25
46 Inger Karin Nesbø GNEIST F 1969 01:02:19
47 Lars Olav Tolo GNEIST M 1998 01:02:55
48 Benjamin Murphy 01:03:16
49 Jackie Reynard GRAMP F 1965 01:04:12 751
50 Nina Stimson NWO F 1946 01:04:28 748
51 Susan Twissell INT F 1967 01:04:50 745
52 David Smith 01:06:56
53 Wenfen Yang Moxina Ok F 1969 01:07:13
54 Joanne Leigh OD F 1967 01:07:55 720
55 Caroline Tullie RR F 1960 01:08:41 714
56 Arild Svihus Ganddal IL M 1984 01:11:17
57 Matthew Birkinshaw WCOC M 2006 01:11:53
58 David Corp LOC M 1951 01:12:39 681
59 Alison Stewart ECKO F 1961 01:12:46 680
60 Steve Scott FVO M 1966 01:12:51 679
61 John Purkis SYO M 1954 01:13:14 676
62 Greg Anderson MOR M 1999 01:15:06 660
63 Henrike Nash ind F 1979 01:15:48
64 Kath Aspin CLOK F 1967 01:16:45 647
65 Stella Heap MDOC F 1962 01:17:15 643
66 Anthony Titman M 1984 01:18:15
67 Fred Ross EPOC M 1945 01:19:20 625
68 Gee-Hae Kim LOK F 1983 01:19:42 622
69 Amanda Bailey SN F 1963 01:22:52 596
70 Annie Smith FVO F 2002 01:23:23
71 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 01:24:25 583
72 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 02:10:00 206
73 Bunny Rathbone Hawkes Bay F 1939 02:50:28
- Morten Klogborg M 1998 00:55:30
- Kathryn Knight Bayside Kangaroos F 1998 01:16:45
- Sharon Warland SOS F 1965 01:29:00
- Mary Gooch IND 02:06:05
Showing results 1 - 77 of 77