Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 3, 30/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C21 (length: 1.9km, climb: 85m, 10 controls)
Point calculations
987.54 + (80.46 x (2,399.88 - T)) / 535.03
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Otte Omdal Ganddal IL M 1959 00:22:16
2 Rachel Sullivan RAFO F 1978 00:23:10 1139
3 Liv Ormberg Gneist F 1979 00:23:53
4 Lucy Mair OL KUFSTEIN F 1979 00:25:24
5 David Dann MDOC M 1956 00:27:19 1102
6 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:27:35 1100
7 Gwenola De Miniac MUC F 1979 00:28:19
8 Robert Neil FVO M 1957 00:29:52 1079
9 Simon Crocker DEE M 1959 00:30:11 1076
10 Kenneth Anderson MOR M 1959 00:30:48 1071
11 Blair Young TINTO M 1957 00:31:26 1065
12 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:32:08 1059
13 Marie Gibbs AIRE F 1975 00:32:11 1058
14 Mark Thompson TVOC M 1955 00:32:12 1058
15 Peter Wilson BKO M 1959 00:32:17 1057
16 Nev Myers EBOR M 1957 00:32:50 1052
17 Phil Stradling BKO M 1958 00:33:18 1048
18 Richard Cummings WCOC M 1959 00:33:27 1047
19 John Broadhead WRE M 1955 00:33:35 1045
20 Clare Whitehead MAROC F 1976 00:33:35 1045
21 Rudolf Brogren Kungälvs OK M 1959 00:33:53
22 Colin Jackson HAVOC M 1959 00:34:26 1038
23 Louise Preston SYO F 1978 00:35:11 1031
24 Alan Gould NOC M 1956 00:35:30 1028
25 Katie Swalwell DVO F 1979 00:35:37 1027
26 David Saunders HH M 1959 00:35:39 1027
27 Kathryn Neill ELO F 1976 00:35:56 1024
28 Paul Morris NOC M 1957 00:36:00 1024
29 Hannah Cooper LOK F 1978 00:36:44 1017
30 Philip Nichols BL M 1957 00:37:12 1013
31 Graham Batty HAVOC M 1958 00:37:16 1012
32 Ian Whitehead DVO M 1955 00:37:29 1010
33 Kean Williams Cascade M 1959 00:37:49
34 Nicola Morris BOK F 1976 00:38:08 1004
35 Rachel Mather MAROC F 1975 00:38:34 1000
36 Dave Brown EBOR M 1957 00:38:38 1000
37 Gerard Thomson STAG M 1956 00:38:51 998
38 Alistair Armitage ESOC M 1955 00:39:03 996
39 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK M 1959 00:39:09
40 Peter Ribbans SWOC M 1957 00:39:34 991
41 Andy Creber NGOC M 1958 00:39:35 991
42 Kate Darlow RR F 1978 00:39:40 991
43 Donald Grassie MOR M 1956 00:39:45 990
44 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:39:56 988
45 Caroline Howells DVO F 1977 00:39:58 988
46 Catherine Slade SAX F 1976 00:40:47 980
47 Simon Greenwood SAX M 1955 00:41:14 976
48 Edward Cox SO M 1959 00:41:50 971
49 Metka Udovic Ok Bovec F 1979 00:42:06
50 Philip Kirk OD M 1956 00:42:27 965
51 Ian Addis MOR M 1958 00:42:42 963
52 Rini Hoogkamer NOR M 1959 00:43:06 960
53 Bob Hill RAFO M 1956 00:43:12 959
54 Robert Sneyd KERNO M 1956 00:44:11 950
55 Zoe Mackenzie INVOC F 1975 00:44:36 946
56 Peter O'Connell EBOR M 1955 00:44:41 945
57 Arun Sahni SYO M 1955 00:45:57 934
58 Paul Tickner WCOC M 1955 00:46:11 932
59 Mike Wilkinson HOC M 1957 00:46:28 929
60 Rebecca McCreadie DEE F 1976 00:49:12 905
61 Marika Chandler F 1979 00:49:36
62 Mark Elder CLYDE M 1957 00:50:01 897
63 Michael Beadel KERNO M 1959 00:50:35 892
64 Phiippa Ascough INT F 1979 00:52:51 872
65 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1959 00:56:31
66 Richard Goodwin WCOC M 1957 00:57:43 828
67 Alan Starling NGOC M 1955 00:59:23 813
68 Ian Pickering HOC M 1957 01:00:41 801
69 Eric Lovie GRAMP M 1959 01:00:54 799
70 Carolyn Cload INVOC F 1978 01:02:22 786
71 Allan Downie TAY M 1958 01:06:47 746
72 Mike Goldthorpe SOC M 1958 01:10:43 710
73 Patrick Murphy BOC M 1959 01:14:28
74 Julia Rass OII F 1979 01:16:11
75 Osmond Gardner CLOK M 1955 01:19:59 627
76 Bruce Graham MAROC M 1959 01:57:53 285
- Gunnar Gytri Førde M 1959 00:21:33
- Richard Oxlade ESOC M 1958 01:03:07
- Charlotte Carpentier F 1979 01:05:53
- Kim Sanderson NATO F 1975 01:06:39
Showing results 1 - 80 of 80