Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 3, 30/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C2 (length: 2.2km, climb: 15m, 13 controls)
Other courses: C1 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Leo Morgan Malvik IL M 2009 00:12:41
2 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:13:09
3 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:14:10
4 Lily Morgan Malvik IL F 2009 00:14:36
5 Marlen Wälti OLC Winterthur F 2009 00:15:38
6 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:15:50
7 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:16:05
8 William Preston SYO M 2009 00:16:51
9 Torun Joergensen Peninsula and Plains F 2009 00:17:04
10 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:17:10
11 Rosie McNamara AYROC F 2008 00:17:22
12 Oliver Duncan Sandnes IL M 2009 00:17:29
13 Tor Webb CSU M 2009 00:17:30
14 Matthew Inman FVO M 2009 00:17:56
15 Ben Chapman SO M 2009 00:18:20
16 Leo Gilbert BAOC M 2009 00:18:21
17 Adam Landels OD M 2009 00:18:22
18 Luke Evans M 2008 00:18:26
19 Calum Robertson ESOC M 2009 00:18:32
20 Isabel Hawks HH F 2009 00:18:40
21 Seb Darlow RR M 2010 00:19:11
22 Eskarina Medlock WSX F 2009 00:19:15
23 Lucy Ward INT F 2010 00:19:20
24 Lukas Webb CSU M 2009 00:19:54
25 Eoin Simpson LEI M 2010 00:20:26
26 Kristian Veggerby Jensen Rold Skov OK M 2009 00:20:27
27 Peter Atkinson ELO M 2011 00:20:31
28 Rona Laird INVOC F 2008 00:20:34
29 Jack Beavers AIRE M 2008 00:20:39
30 William Cole PFO M 2008 00:20:56
31 Dotty Craig MAROC F 2007 00:21:53
32 Lexie Nicolson INVOC F 2008 00:21:56
33 Charlie Maule-Lidbury HAVOC M 2010 00:22:31
34 Andrew Ellis RAFO M 2008 00:22:58
35 Kendal O'Callaghan CLOK F 2007 00:23:01
36 Alexander Hunt FVO M 2009 00:23:06
37 Erica Cload INVOC F 2008 00:24:24
38 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:25:33
39 Finlay Duncan Sandnes IL M 2009 00:25:37
40 Hazel Cload INVOC F 2010 00:25:53
41 Anna Howard MOR F 2010 00:26:37
42 Nathan Peel SYO M 2010 00:28:21
43 Yara Natho OC München F 2008 00:30:58
44 Charlotte Lovegrove SN F 2009 00:31:16
45 Richard Askham SMOC M 2007 00:32:50
46 Alex Darwin WAOC M 2010 00:38:12
- Bouvier Katell BCCO F 2009 00:43:26
Showing results 1 - 47 of 47