Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 4.8km, climb: 165m, 13 controls)
Point calculations
926.81 + (156.36 x (4,227.33 - T)) / 1,089.97
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anika Schwarze-Chintapatla EBOR F 2001 00:40:21 1186
2 Tara Schwarze-Chintapatla EUOC F 2000 00:40:35 1184
3 Andrew Mcharg M 1998 00:42:34
4 Harry Dowdell CLARO M 1954 00:42:37
5 Steven McHarg 00:43:38
6 Kate Robertson GRAMP F 1984 00:45:33
7 Kristian Groom SYO M 1977 00:46:06 1136
8 Andrew Pitcher DFOK M 1964 00:46:16 1135
9 Lukas Meier OLG Pfäffikon M 00:46:59
10 Mattias Fredsberg OK Roxen M 1974 00:47:56
11 Davie Frame TAY M 1958 00:48:16 1118
12 Dagmar Borrowman INVOC F 1979 00:48:46
13 Maria Daverhog Västvärmlands OK F 1974 00:51:49
14 Adrian Will GRAMP M 1974 00:51:58 1086
15 Emily Birch F 1984 00:52:38
16 John Coon ECKO M 1951 00:53:21 1074
17 Anne Salisbury 00:54:16
18 Fredrik Karlsson Västvärmlands OK M 1979 00:54:40
19 Marieke Dwarshuis 00:54:47
20 Claire Gallagher F 1979 00:54:59
21 David Rose PFO M 1950 00:55:03 1059
22 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:55:16 1058
23 Jozsef Talas SPA M 1969 00:55:25
24 Matt White LEI M 1967 00:56:02 1051
25 Sam Landrigan BOK M 1986 00:56:28 1047
26 Neil Adams WCH M 1959 00:57:19 1040
27 Neil Spenceley FVO M 1970 00:59:05 1025
28 John Franklin SYO M 1951 00:59:07 1024
29 Stuart Bates DFOK M 1992 00:59:12 1024
30 Eric Heritage LEI M 1959 01:00:54 1009
31 Dougal Spenceley FVO M 2002 01:01:06 1007
32 Richard Smith IND M 1998 01:01:09
33 Neil Watts SO M 1957 01:01:43 1002
34 mary Adams WCH F 1959 01:01:47 1001
35 Kitty Jones DEE F 1996 01:01:47 1001
36 Patrick Burgess SOS M 1983 01:02:17 997
37 Pippa Dakin SYO F 1998 01:02:43 993
38 Allen Barnes CLARO M 1942 01:02:59 991
39 Eilidh Garrett MAROC F 2003 01:03:15 989
40 Scott Newey MAROC M 1969 01:03:37 986
41 Katja Neumann MAROC F 1969 01:04:16 980
42 Susan Ford HOC F 1998 01:04:29
43 Nowa Gurung BAOC M 1998 01:05:54
44 Chris Heaton LOC M 1980 01:06:24 962
45 Andrew Wood PFO M 1956 01:07:12 955
46 David Nichol AYROC M 1958 01:08:16 946
47 Eleanor Evans SOS F 1983 01:09:52 932
48 Derek Easton FVO M 1959 01:10:18
49 Martina Fuchs OLG Galgenen 01:11:50
50 Denis Murphy DEE M 1946 01:12:28 910
51 Barry Breed HH M 1946 01:12:44 907
52 Steve Beverley NATO M 1952 01:13:51 898
53 Nermin Fenmen LOK F 1956 01:15:45 881
54 Barry McGowan HOC M 1947 01:15:45 881
55 Knut Arne Molvik GNEIST M 1964 01:16:13
56 Hayley Collins DFOK F 1991 01:17:36 865
57 Sue Cooles SN F 1959 01:19:42 847
58 John Ackey BAOC M 1998 01:19:46
59 Gary Cooles SN M 1959 01:20:03 844
60 Harry Savage LVO 01:20:18
61 Julie Murray BAOC F 1984 01:20:49
62 Chinchi Huang Moxina Ok M 1969 01:21:06
63 Jerry Purkis LOC M 1956 01:22:16 825
64 Graham Heap MDOC M 1961 01:22:19 825
65 Marie Roberts MDOC F 1958 01:24:55 802
66 Chris Furse STAG M 1969 01:24:56
67 Bridget Jardine PFO F 1960 01:26:09 792
68 Julie Collins DFOK F 1960 01:28:16 774
69 Stuart McCartney CLYDE M 1965 01:28:49 769
70 John Lewis TAY M 1947 01:30:38 753
71 Pauline Richardson LOC F 1955 01:32:17 739
72 Jackie Barnes CLARO F 1946 01:32:25 738
73 Jane Breed HH F 1952 01:36:30 703
74 Jim Lawrence SOLWAY M 1945 01:41:43 658
75 Antony Richardson LOC M 1946 01:42:30 651
76 Helen Taylor DEVON F 1959 01:49:10 594
77 Pamela Stuart AIRE F 1952 01:57:17 524
78 John Purkis SYO M 1954 02:02:17 481
79 Karen Lewis QO F 1966 02:05:45 451
80 Derek Ricketts LEI M 1948 02:06:55 441
- Hanna-Kaisa Sadwinski RastiPiikkiö F 1998 00:54:40
Showing results 1 - 81 of 81