Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.9km, climb: 155m, 10 controls)
Point calculations
932.56 + (83.88 x (3,708.15 - T)) / 673.48
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Payne EPOC M 1950 00:39:40 1098
2 Roger Garnett ESOC M 1951 00:39:48 1097
3 Giorgio Bernasconi SCOM Mendrisio M 1954 00:40:45
4 Kevin Pickering WIM M 1953 00:42:27 1077
5 Leo Johansson Vandrarringen M 1954 00:43:00
6 John Robinson WCH M 1950 00:43:01 1073
7 Egil Karlsen Askøy O-lag M 1954 00:46:04
8 Eirik Einum Tydal il M 1954 00:46:20
9 Hanna Franssila Angelniemen Ankkuri F 1969 00:46:33
10 Wenche Gjesdal Varegg F 1969 00:47:23
11 Anethe Mansén Skarpnäcks OL F 1969 00:48:13
12 Philip Baxter LVO M 1952 00:48:18 1033
13 Dougie Condy AYROC M 1950 00:48:39 1031
14 Jim Eagleton DVOA M 1954 00:49:11
15 Andrew Bell BL M 1950 00:49:24 1025
16 Karl-Göran Wahlström Almby IK M 1954 00:50:13
17 Rachel Fawthrop ESOC F 1965 00:50:27 1017
18 Jim Moffat KFO M 1950 00:50:35 1016
19 Chris Brown WAOC M 1952 00:51:11 1012
20 Tore Oehman OK Grip M 1954 00:51:57
21 Vera Slezácková KOB Kamenický Šenov F 1969 00:52:57
22 Tommy Burke FIN M 1954 00:52:58
23 Hully Eric Altaïr C.O. M 1954 00:53:54
24 Nives Montemezzani Cammarata ASCO Lugano F 1969 00:54:18
25 Marie Claire Shankland FVO F 1967 00:54:29 987
26 Derek Jenner CHIG M 1954 00:55:10 982
27 Hedley Calderbank HH M 1951 00:55:38 979
28 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:55:43 978
29 Andrew Cummings HH M 1952 00:56:05 975
30 Eddie Speak MDOC M 1954 00:56:19 974
31 Arne Svärm OK GISLE M 1954 00:56:57
32 Martin Powell LOC M 1951 00:57:12 967
33 William Bruce RR M 1953 00:57:20 966
34 Helen Martland EPOC F 1968 00:57:25 965
35 Lesley Ward SYO F 1969 00:57:30 965
36 Amanda Hassell BAOC F 1968 00:57:42 963
37 Katarina Sundelin OK Orion F 1964 00:58:03
38 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:58:04 960
39 Ingrid Hufnagel OLA TSV Deggendorf F 1969 00:58:37
40 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 00:58:43 956
41 Kerstin Mitchell HOC F 1966 00:59:55 947
42 Volker Ender HSG Turbine Zittau M 1954 01:00:02
43 Rob Wilkison DVOA M 1954 01:00:28
44 Juliet Bentley SROC F 1967 01:00:34 942
45 Elaine Sutton DEE F 1967 01:00:40 941
46 Anders Bjørkaas Askvoll og Holmedal M 1954 01:00:40
47 Cliff Thorne BKO M 1954 01:00:44 941
48 Margaret Jones NGOC F 1967 01:01:09 937
49 Lester Evans HOC M 1954 01:01:39 934
50 Julie Watson ECKO F 1967 01:02:22 928
51 Katarina Almehed Frölunda OL F 1969 01:02:38
52 Judith Bell ESOC F 1969 01:02:39 926
53 Sharon Finch SWOC F 1969 01:02:40 926
54 Philip Craven DFOK M 1954 01:02:57 924
55 Laurence Gossage BOK M 1950 01:03:05 923
56 Alison Yeates WCH F 1967 01:03:57 917
57 Patricia Graham MAROC F 1966 01:04:16 914
58 David Kershaw ESOC M 1950 01:04:22 913
59 David Quinn GEN M 1954 01:04:31
60 Richard Williamson LVO M 1950 01:04:36 912
61 Mike Forrest BOK M 1954 01:04:36 912
62 Heather Phipps OD F 1969 01:05:27 905
63 Robert Spry SHO M 1954 01:05:31
64 Nigel Foley-Fisher LVO M 1954 01:05:55
65 Charlie Wilson NATO M 1954 01:06:09 900
66 Richard Barker SOS M 1953 01:08:04 886
67 John Middler OD M 1952 01:08:24 883
68 Åge Hovden Stord Orientering M 1954 01:09:18
69 Sheila McMurtrie MAROC F 1968 01:09:25 876
70 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:10:23 868
71 Gillian Hanson HH F 1967 01:10:32 867
72 Stephen Searle NOR M 1951 01:11:01 864
73 Chris Evans M 1954 01:11:52
74 Ian Robson EBOR M 1950 01:12:12 855
75 Bridget Khursheed RR F 1965 01:12:13 855
76 Dawn Goddard FVO F 1967 01:12:15 854
77 John Britton MDOC M 1951 01:13:06 848
78 Sandra Mather SMOC F 1966 01:13:30 845
79 Peter Riches TVOC M 1950 01:13:36 844
80 Kristel Palmans OMEGA F 1969 01:13:38
81 Rick Roberts HOC M 1951 01:13:50 843
82 Ken Stimson NWO M 1946 01:14:29 838
83 Rachel Grundy CAP03 F 1969 01:17:15
84 Hilary Nicholls NGOC F 1967 01:17:27 816
85 Les Smithard KFO M 1952 01:19:47 798
86 Ian Doig TAY M 1954 01:22:31 778
87 Ashley Ford HOC M 1951 01:26:10 750
88 Karen Bedwell DVO F 1969 01:26:33 748
89 Jenny Gostick HH F 1965 01:36:57 670
90 David Corp LOC M 1951 01:39:13 653
91 Nobue Itasaki F 1964 02:22:01
- Andras Hegedus BEAC M 1954 00:47:27
- Urs Tritschler OLG Zürich M 1954 00:50:02
Showing results 1 - 93 of 93