Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C23 (length: 4.8km, climb: 175m, 11 controls)
Point calculations
986.23 + (112.34 x (3,878.87 - T)) / 904.03
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:40:03 1170
2 Anders Mansén Skarpnäcks OL M 1964 00:40:36
3 Robert Bloor INT M 1960 00:40:45 1164
4 Johs Gjesdal Varegg M 1964 00:41:18
5 Jens Hansen HAGI M 1964 00:41:29
6 Alison Simmons BOK F 1955 00:43:37 1143
7 Tim Hulley SO M 1961 00:44:15 1138
8 Ulf Almehed Frölunda OL M 1964 00:44:28
9 Jackie Hallett BOK F 1957 00:46:01 1125
10 Andrew Yeates WCH M 1960 00:46:06 1125
11 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1964 00:46:12
12 Stella Lewsley BL F 1954 00:47:51 1111
13 Charles Spence LOK M 1958 00:47:51 1111
14 Ann Cranke CLOK F 1956 00:47:52 1111
15 Magnus Wide Frölunda OL M 1964 00:48:07
16 Andy Ellis PFO M 1960 00:48:34 1106
17 Ronan Cleary LOK M 1960 00:48:55 1104
18 Steve Jarvis SO M 1963 00:49:26 1100
19 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1964 00:49:32
20 Jan Haugland AARSTAD M 1964 00:49:33
21 Anders Larsson Tolered Utby OL M 1964 00:49:59
22 Ian Searle GRAMP M 1960 00:50:01 1095
23 Mark Collins DFOK M 1960 00:50:23 1093
24 Eva Martin OLK Argus F 1959 00:50:41
25 Martyn Roome SROC M 1952 00:50:59 1088
26 John Robertson STAG M 1964 00:51:08 1087
27 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange F 1959 00:51:28
28 Carey Martin AIRE F 1959 00:51:41 1083
29 David Marsh SO M 1963 00:52:11 1079
30 Maggie Scrugham ESOC F 1958 00:52:28 1077
31 Paul Wright PFO M 1961 00:53:07 1072
32 Fran Loots TAY F 1959 00:53:11 1072
33 Lisa Annersand OK Tyr F 1959 00:54:08
34 Richard Freeman HH M 1962 00:54:22 1063
35 John McCullough 3ROC M 1954 00:54:28
36 Helen Lloyd NOR F 1959 00:54:52 1059
37 Lindsey Knox RR F 1959 00:55:08 1057
38 Karen Clark EBOR F 1955 00:55:36 1054
39 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:55:49 1052
40 Graham Farley LOC M 1961 00:56:23 1048
41 Jean-Marc Tomassi Esprit Raid M 1964 00:56:29
42 Rory Percival HH M 1964 00:56:30 1047
43 Trish Coombs MAROC F 1957 00:56:36 1046
44 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:56:49 1045
45 Hugo Barker FVO M 1961 00:57:01 1043
46 Gill Berrow ECKO F 1955 00:57:10 1042
47 Stephen Bingham MDOC M 1958 00:57:17 1041
48 Val Johnson DVO F 1959 00:57:25 1040
49 Andy Johnson HOC M 1963 00:58:02 1036
50 Pauline McAdam RR F 1955 00:58:16 1034
51 Judy Burge LOC F 1957 00:58:26 1033
52 Ferruccio Unternäher ASCO Lugano M 1964 00:58:35
53 Brian Martin OLK Argus M 1964 00:58:38
54 Christine Jepson SO F 1958 00:59:23 1025
55 Janet Cronk WAOC F 1957 00:59:28 1025
56 Kathleen Haynes SLOW F 1957 00:59:40 1023
57 Fiona Sellar DVO F 1957 01:00:01 1021
58 Mary Rack NATO F 1959 01:00:04 1020
59 Liz Potterton CLARO F 1956 01:00:19 1019
60 Ann Cummings WCOC F 1959 01:00:37 1016
61 Staffon Zilling OK Suderturn M 1964 01:00:37
62 Linda Pakuls WIM F 1957 01:01:38 1009
63 Carol House SO F 1956 01:01:48 1007
64 Dorien James SMOC M 1961 01:01:51 1007
65 Ann Savage LVO F 1955 01:01:52 1007
66 Jan Kersel ECKO F 1958 01:02:05 1005
67 Sue Woods WAOC F 1957 01:02:18 1004
68 Christine Patterson CLYDE F 1959 01:02:19 1004
69 Jan P Opedal Melhus M 1964 01:02:28
70 Antonio Kocsis ASCO Lugano M 1959 01:03:09
71 Ian McIntyre INT M 1963 01:03:24 996
72 Trond Ivar Tømmervold Hamar orienteringskl M 1964 01:03:50
73 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:05:45 978
74 Amelia Petrie CLYDE F 1956 01:05:47 978
75 Keith Jones WAROC M 1961 01:06:22 973
76 Helen Kelsey BOK F 1957 01:07:04 968
77 Pat Moody DEE F 1957 01:07:05 968
78 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:07:27 965
79 Judith Evans HOC F 1955 01:07:54 962
80 Antony Schofield MV M 1961 01:08:11 960
81 Morag McIntyre INT F 1959 01:08:50 955
82 Geoffrey Collins LVO M 1963 01:08:57 954
83 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:09:10 953
84 Gill Harrington SYO F 1958 01:09:12 952
85 Stephen Peacock SN M 1951 01:09:19 951
86 Adrian Davis TAY M 1962 01:09:29 950
87 David Knight Bayside Kangaroos M 1959 01:09:48
88 Stephen Walsh MWOC M 1960 01:12:10 930
89 Duncan Minty LOK M 1960 01:13:25 921
90 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:14:37 912
91 Jacqueline Embrey DEE F 1958 01:15:13 907
92 Jo Foster BOK F 1957 01:15:48 903
93 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:15:49 903
94 Mark Earnshaw LVO M 1964 01:15:59 902
95 Maggie Roach SLOW F 1957 01:17:02 894
96 Clare Bense BOF F 1958 01:17:21 892
97 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:17:58 887
98 Hilary Eastley BL F 1955 01:18:20 884
99 Judith Filmore LOC F 1958 01:18:54 880
100 Volker Otto KOLV M 1964 01:18:56
101 Jill Cochrane SROC F 1957 01:21:03 864
102 Nicola Gardner FVO F 1955 01:21:33 860
103 Gill Sharp SN F 1958 01:25:11 833
104 Don Nisbet SMOC M 1962 01:25:55 828
105 Ellen Starling NGOC F 1958 01:26:28 824
106 Gail Parker SLOW F 1958 01:29:48 799
107 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:31:17 788
108 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:32:27 779
109 Jane Stew OD F 1957 01:34:29 764
110 Eric van Weers Olifant M 1964 01:37:23
111 Alex Evans NGOC M 1961 01:40:36 718
112 Jane Bush SWOC F 1957 01:41:10 714
113 Pat Cadogan Cork O M 1964 01:41:18
114 David Bryant MAROC M 1962 02:07:11 520
- Phillip Batts CLOK M 1961 00:43:10
- Karen Ezard SOS F 1957 01:40:38
Showing results 1 - 116 of 116