Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C34 (length: 7.5km, climb: 320m, 15 controls)
Point calculations
1,143.09 + (115.11 x (4,315.19 - T)) / 1,021.48
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:43:09 1338
2 Oliver Tonge BOK M 2003 00:47:17 1310
3 Joe Hudd WCOC M 2003 00:47:57 1305
4 Joe Sunley WCOC M 2003 00:48:23 1302
5 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:48:58
6 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:49:16 1296
7 Benjamin Squire NOC M 2004 00:51:03
8 Joel Gooch MAROC M 2004 00:51:07
9 Euan Patton FVO M 2004 00:51:25
10 Pierre Lardet FVO M 2003 00:51:43 1280
11 Euan Tryner SYO M 2004 00:54:16
12 Angus Ivory INT M 2004 00:54:22
13 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:55:47
14 Logan Labarbe BROS M 2004 00:56:39
15 Max Mobus SYO M 2004 00:56:44
16 Tom Perry DEVON M 2004 00:56:55
17 Jamie Goddard FVO M 2004 00:59:07
18 Belinda Lawford Abominables F 1998 01:00:48
19 Al McCartney CLYDE M 2004 01:01:37
20 Dominic Green CLOK M 2003 01:02:05 1210
21 Finlay Raynor INVOC M 2004 01:02:47
22 Ellis Hunter ECKO M 2004 01:04:16
23 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:04:17 1195
24 Ben Mather LOG M 2003 01:05:12 1189
25 William Garnett SYO M 2004 01:05:29
26 Cerys Manning MDOC F 1986 01:06:18 1181
27 Georgia Jones OROX F 1998 01:09:10 1162
28 Fiona Berrow FVO F 1985 01:09:16 1161
29 Gustav Andresen Skotte Fossum IF M 2004 01:09:31
30 Rachel Emmerson OD F 1996 01:09:34 1159
31 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 01:09:37
32 William Lake SBOC M 2005 01:11:36
33 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:11:53 1143
34 Alex Matthew SROC M 2004 01:13:20
35 Matej Hnízdil KOB Kamenický Šenov M 2004 01:13:48
36 Rory Spenceley FVO M 2004 01:14:53
37 Lucy Taylor LEI F 1991 01:15:01 1122
38 Matthew Ross INT M 2003 01:15:07 1121
39 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:16:00 1115
40 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 01:16:25
41 Ruaridh Flint FVO M 2003 01:17:14 1107
42 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:18:03
43 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:19:55
44 Kate Skinner UNOC F 1998 01:20:38
45 Shona Simmons BOK F 1994 01:21:58 1075
46 Rachel Collins DFOK F 1993 01:22:40 1070
47 Laura Parkes HH F 1992 01:24:45 1056
48 Stine Frogner Tømmervold Hamar orienteringskl F 1998 01:27:24
49 Ruth Beresford MDOC F 1988 01:27:38 1037
50 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:28:09 1033
51 Max Ahmed QOC M 2004 01:28:10
52 Meredith Moody UBOC F 1997 01:28:53 1028
53 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:29:27 1025
54 Vanessa McMillan HH F 1985 01:30:52 1015
55 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:40:10 952
56 Kate Breed F 1998 01:42:12
57 Alexander Evans POTOC M 2004 01:51:39
58 David Downie TAY M 2003 01:58:36 827
- Alex Fielding HH M 2003 01:02:25
Showing results 1 - 59 of 59