Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 5, 02/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 3.9km, climb: 190m, 12 controls)
Point calculations
963.95 + (122.38 x (4,344.03 - T)) / 1,250.73
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Bagness WAROC M 1960 00:31:14 1206
2 Richard Jones Halden M 1969 00:36:40
3 Janine Inman FVO F 1977 00:37:28 1169
4 Grahame Nicoll 00:40:22
5 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:41:15 1147
6 Peter Halling ESOC M 1951 00:43:28 1134
7 Trevor Ricketts MAROC M 1960 00:45:51 1120
8 Davie Frame TAY M 1958 00:48:35 1104
9 Fredrik Karlsson Västvärmlands OK M 1979 00:48:54
10 Mattias Fredsberg OK Roxen M 1974 00:49:27
11 Anne Salisbury 00:49:49
12 Chris Heaton LOC M 1980 00:52:11 1083
13 Peter Hudd WCOC M 1960 00:52:13 1082
14 Adrian Will GRAMP M 1974 00:52:13 1082
15 Kate Robertson GRAMP F 1984 00:52:20
16 Emily Birch F 1984 00:52:26
17 Dougal Spenceley FVO M 2002 00:52:28 1081
18 Thomas Doyle SYO M 2000 00:53:10 1077
19 Aidan McCann INVOC 00:53:33
20 John Franklin SYO M 1951 00:54:14 1071
21 Neil Watts SO M 1957 00:55:21 1064
22 Matthew White LEI M 1967 00:55:37 1062
23 Hanna-Kaisa Sadwinski RastiPiikkiö F 1998 00:57:46
24 Allan McCall NGOC M 1967 00:58:01 1048
25 Judith Austerberry F 1974 00:58:47
26 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:59:45 1038
27 Eilidh Garrett MAROC F 2003 01:00:33 1034
28 Philip Kenyon MOR M 1965 01:00:57 1031
29 Pippa Dakin SYO F 1998 01:01:01 1031
30 John Coon ECKO M 1951 01:01:14 1030
31 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:01:22 1029
32 David Booker NOC M 1954 01:01:24 1029
33 Susan Ford HOC F 1998 01:01:39
34 Eric Heritage LEI M 1959 01:02:10 1024
35 Lucy Haines EUOC F 1999 01:02:11 1024
36 Jozsef Talas SPA M 1969 01:02:23
37 Maria Daverhog Västvärmlands OK F 1974 01:02:46
38 Alice Rigby CLOK F 1997 01:02:49 1020
39 Peter Hao NOC M 1982 01:04:20 1011
40 mary Adams WCH F 1959 01:04:49 1008
41 Neil Adams WCH M 1959 01:07:00 996
42 Mark Dakin SYO M 1960 01:07:07 995
43 Alex Forrest SYO M 1967 01:07:10 995
44 Natasha Cattley 01:07:12
45 David Nichol AYROC M 1958 01:07:53 990
46 Nowa Gurung BAOC M 1998 01:08:03
47 clare kemsley BASOC F 1965 01:08:04 989
48 Katja Neumann MAROC F 1969 01:08:10 989
49 Sue Metcalfe NATO F 1968 01:08:54 984
50 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 01:09:40 980
51 Sam Landrigan BOK M 1986 01:10:24 976
52 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:10:38 974
53 Jane Booker NOC F 1954 01:11:16 971
54 Markus Reuber SYO M 1966 01:12:17 965
55 Chinchi Huang Moxina Ok M 1969 01:13:27
56 David Rose PFO M 1950 01:15:09 948
57 Steve Beverley NATO M 1952 01:15:38 945
58 Allen Barnes CLARO M 1942 01:16:14 941
59 Jackie Barnes CLARO F 1946 01:16:31 940
60 Barry McGowan HOC M 1947 01:17:01 937
61 Knut Arne Molvik GNEIST M 1964 01:17:45
62 Richard Hughes DEE M 1955 01:19:09 924
63 Barry Breed HH M 1946 01:19:25 923
64 Julie Allan TAY F 1979 01:19:36
65 Scott Newey MAROC M 1969 01:20:44 915
66 Stuart Bates DFOK M 1992 01:21:02 913
67 Julie Collins DFOK F 1960 01:22:18 906
68 Pratap Rai RSOC M 1998 01:23:00
69 James Bellarby SROC M 1973 01:24:34 893
70 Anish Gurung RSOC M 1998 01:24:56
71 Jane Breed HH F 1952 01:29:24 864
72 Ashok Gurung EBOR M 1978 01:30:13 859
73 Nermin Fenmen LOK F 1956 01:31:31 852
74 Ivan Julian Slutsky HVO M 1998 01:33:00
75 Marieke Dwarshuis 01:35:37
76 Hayley Collins DFOK F 1991 01:36:02 825
77 Peter Lowe 01:37:27
78 Pamela Stuart AIRE F 1952 01:37:36 816
79 Andrew Wood PFO M 1956 01:38:06 813
80 Neil Spenceley FVO M 1970 01:39:37 804
81 Gary Cooles SN M 1959 01:39:51 803
82 Melanie Nicoll 01:41:01
83 Sue Cooles SN F 1959 01:41:59 790
84 Harry Savage LVO 01:42:59
85 Stuart McCartney CLYDE M 1965 01:44:27 776
86 Graham Heap MDOC M 1961 01:44:29 776
87 Paul Barrowman INVOC 01:58:25
88 Terry Ballard BASOC M 1945 01:58:54 691
89 Ruth Harris DEE F 1969 02:01:45 674
90 Chris Furse STAG M 1969 02:05:13
91 John Lewis TAY M 1947 02:07:46 639
92 Julie Murray BAOC F 1984 02:23:29
93 Karen Lewis QO F 1966 02:25:42 534
94 Derek Ricketts LEI M 1948 03:14:08 249
- Lukas Meier OLG Pfäffikon M 00:50:02
- John Ackey BAOC M 1998 02:11:48
Showing results 1 - 96 of 96