Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 5, 02/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C25 (length: 4.8km, climb: 195m, 14 controls)
Point calculations
1,064.17 + (89.82 x (4,773.17 - T)) / 1,200.32
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Rachel Brown ESOC F 2003 00:48:47 1202
2 Kaia Joergensen Peninsula and Plains F 2004 00:49:46
3 Pippa Carcas INT F 2003 00:50:47 1193
4 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:53:01 1183
5 Tibo Gillet OMEGA M 2002 00:54:10
6 Jennifer Ricketts EUOC F 1997 00:55:02 1174
7 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:55:41 1171
8 Anna Schmiterlow Hjobygdens OK F 1998 00:59:01
9 Linn Gjesdal Varegg F 1998 01:00:25
10 Scarlet Heap SO F 2003 01:01:33 1145
11 Amber Graham MAROC F 2003 01:01:49 1144
12 Peter Collins MAROC M 2001 01:02:35 1140
13 Isabella Zinzan-Dickie Peninsula and Plains F 2004 01:02:57
14 Hannah Freeman HH F 2003 01:03:11 1138
15 Evelina Christoffersson OK Renen F 1998 01:04:28
16 Anna Harris DEE F 2003 01:04:34 1131
17 Annabel Pickering WIM F 1987 01:04:39 1131
18 Soma Talas SPA M 2002 01:07:05
19 Emilia Svärm OK GISLE F 1984 01:08:22
20 Maya Hampshire Wright NN F 2004 01:09:07
21 Laura Hendrie FVO F 1995 01:09:12 1111
22 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 01:10:15
23 Carys Thomas WCOC F 2003 01:11:17 1101
24 Kirsten Strain AROS F 1986 01:11:28 1100
25 Alex Elliot SYO F 2003 01:13:00 1094
26 Holly Stodgell WCH F 2003 01:13:31 1091
27 Yiching Huang Moxina Ok F 1984 01:15:07
28 Rachel Hendrie FVO F 1997 01:15:25 1083
29 Joseph Metcalfe NATO M 2001 01:16:31 1078
30 Cara McMurtrie MAROC F 1996 01:17:49 1072
31 Henrika Brink Pargas IF F 2004 01:18:14
32 Leah Bartlett INT F 2003 01:18:15 1070
33 Rosalind Heron STAG F 1987 01:18:28 1069
34 Megan Ashton RNRMOC F 1985 01:18:30 1069
35 Anne Edwards TVOC F 1989 01:19:14 1066
36 Olivia Baxter LVO F 1990 01:20:03 1062
37 Aimee Darley GO F 2003 01:22:02 1053
38 Gemma Collins MAROC F 2004 01:22:02
39 Tais Vakroom SRD SK F 1998 01:22:43
40 Agnes Brooke WSX F 2003 01:23:19 1047
41 Sabeth Kosch OLV Steinberg F 1998 01:23:41
42 Emilie Diez CARTO32 F 2004 01:25:39
43 Logan Mailer ECKO M 2002 01:28:27 1024
44 Yachen Tsai Moxina Ok M 2002 01:31:02
45 Evelyn Elmes DEE F 1998 01:31:55 1009
46 Chloe Reed LVO F 1997 01:32:13 1007
47 Alix Tessier GUC CO F 2004 01:35:36
48 Daisy York Peninsula and Plains F 2004 01:39:30
49 Claudine Hodgson SYO F 2003 01:39:51 973
50 Laura Bettison EBOR F 1993 01:39:59 972
51 Fiona Eades INT F 2004 01:42:23
52 Sophie Vincent DVO F 2002 01:42:25 962
53 Emma Young TINTO F 1998 01:42:31
54 Emma Vincent DVO F 1993 01:43:57 955
55 Anna Campbell NEOC F 2006 01:45:20
56 Peichi Chuang Moxina Ok F 1979 01:45:40
57 Jacqueline Curiger OLC Kapreolo F 1998 01:45:53
58 Rebecca Ward NGOC F 2003 01:46:01 945
59 Samantha Vincent DVO F 1992 01:51:35 920
60 Sasha MacKenzie EBOR F 1995 01:52:44 915
61 Zoe Walsh MWOC F 1997 01:57:32 894
62 Zoe Perryman BAOC F 1998 02:05:18
63 Jennifer Allison ESOC F 1991 02:12:47 825
64 Emilie Barrin Poitiers CO F 1998 02:29:27
65 Yan Yin Tse UBOC F 1996 02:58:44 619
- Emily Turner LOC F 2004 01:20:28
- Edith Stagg BOK F 2004 01:46:08
Showing results 1 - 67 of 67