Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C20 (M75,W65) (length: 2.3km, climb: 30m, 10 controls)
Point calculations
941.43 + (97.89 x (2,214.11 - T)) / 554.09
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:24:42 1071
2 Pia Webb CSU F 1974 00:25:16
3 Brian Shaw SYO M 1942 00:25:34 1062
4 Mary Ross INT F 1972 00:25:37 1061
5 Ian Peirce SARUM M 1944 00:25:48 1059
6 Tom Edelsten GO M 1943 00:26:06 1056
7 Michael Pearson WCOC M 1944 00:26:24 1053
8 Silvia Baumann OL Zimmerberg F 1954 00:26:43
9 Keith Henderson WIM M 1942 00:27:25 1042
10 Victoria Campbell NEOC F 1974 00:27:29
11 Jillyan Dobby MDOC F 1951 00:28:00 1036
12 Hanne Robertson ESOC F 1970 00:28:15 1033
13 Neil McLean GRAMP M 1943 00:28:26 1031
14 Moira Chapman SYO F 1971 00:28:38 1029
15 Siri Økstad Oddersjaa F 1954 00:28:43
16 Sarah Brown SLOW F 1952 00:28:45 1028
17 Tony Duncan WCOC M 1943 00:28:55 1026
18 Ken Naismith INVOC M 1944 00:29:13 1023
19 Christine Kiddier BL F 1952 00:29:16 1022
20 Esther Gooch MAROC F 1973 00:29:24 1021
21 Katy McNeil MOR F 1971 00:30:03 1014
22 Helen Gardner EBOR F 1950 00:30:09 1013
23 Sannie Ebert Jacobsen Rold Skov OK F 1974 00:30:23
24 Peter Carey OD M 1944 00:30:44 1007
25 Sally Hughes WCH F 1970 00:31:04 1003
26 Liz Davies AIRE F 1953 00:31:12 1002
27 Karen Baker BAOC F 1970 00:31:34 998
28 Julie Astin WSX F 1953 00:31:40 997
29 Janet Nash LOC F 1951 00:31:41 997
30 Anna-Karin Johansson Vandrarringen F 1954 00:32:00
31 Mary Williams ESOC F 1951 00:32:23 989
32 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:32:43 986
33 Kate Turner SO F 1973 00:32:52 984
34 Teresa Finlay FERMO F 1950 00:33:05 982
35 Mike Callow WRE M 1941 00:33:06 982
36 Roar Bjordal Oppsal orientering M 1944 00:33:18
37 Angela Darley GO F 1973 00:33:23 979
38 Derek Gale DVO M 1944 00:33:27 978
39 Rebecca Medlock WSX F 1974 00:33:59 972
40 Knud Lykking OK73 Gladsaxe M 1944 00:34:33
41 Ian Pyrah ESOC M 1944 00:34:35 966
42 Karen Convery 3roc F 1974 00:34:42
43 Robert Verity DEE M 1942 00:34:46 964
44 Jane Archer SN F 1954 00:35:00 962
45 Rex Bleakman DVO M 1944 00:35:23 958
46 Wendy Johnecheck NEOC F 1974 00:35:56
47 Trina Rogerson ELO F 1951 00:36:12 949
48 Ann Harris SMOC F 1954 00:36:30 946
49 Aileen Salway MAROC F 1970 00:36:47 943
50 Mike Solomon SAX M 1944 00:37:07 939
51 Hilary Scott BASOC F 1953 00:37:13 938
52 Barbara Foley-Fisher LVO F 1954 00:37:19
53 Judy Johnson BL F 1951 00:37:26 936
54 Joyce Brunton INVOC F 1953 00:37:42 933
55 Toni Whittle BKO F 1970 00:37:44 933
56 Brigitte Kölla OLG Zürich F 1954 00:38:10
57 Jill Smith EBOR F 1954 00:38:45 922
58 Lynne Walker BASOC F 1953 00:38:57 920
59 Graham Tough SWOC M 1944 00:38:58 920
60 Ros Evans GRAMP F 1950 00:39:31 914
61 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 00:39:37 913
62 Ted McDonald BOK M 1943 00:39:56 909
63 Lynn Easton STAG F 1974 00:40:00
64 Margaret Willdig OD F 1953 00:40:31 903
65 Jim Mitchell PFO M 1942 00:40:55 899
66 Jeni Pim WATO F 1974 00:41:02
67 John Padget DEE M 1943 00:41:15 895
68 Rosalind Taunton NGOC F 1950 00:42:06 886
69 Karen Styles BAOC F 1974 00:42:26 883
70 Judith Holt DVO F 1950 00:42:32 882
71 Lynn Collins MAROC F 1970 00:42:44 880
72 Tim Sowood INVOC M 1944 00:44:30 861
73 Leila Henderson Yalanga F 1954 00:44:30
74 Brian Yates ESOC M 1944 00:44:40 859
75 Janet Tryson EMPO F 1954 00:46:35
76 Nicola O'Donnell DVO F 1970 00:47:35 828
77 Steve Burge LOC M 1942 00:48:24 820
78 Mike Perry SAX M 1944 00:50:50 794
79 Sue Gallagher SO F 1953 00:51:02 792
80 George Reynolds INVOC M 1944 00:52:30 776
81 Donald MacLeod FVO M 1941 00:53:09 769
82 Jacqueline Scuvee C.O.Liege F 1954 00:54:32
83 Judith Purves RR F 1971 00:54:43 753
84 Anne Thom ESOC F 1950 00:55:06 749
85 Hannah Steventon-Barnes SUFFOC F 1972 00:55:36 743
86 Jean Fitzgerald SAX F 1953 00:56:04 738
87 Jane Holcombe BOK F 1970 00:58:18 715
88 Linda Hayles EPOC F 1954 01:04:02 654
89 Ian Hall BASOC M 1944 01:07:23 618
90 Leslie Hooper SO M 1942 01:09:22 597
- Margaret Dalgleish ESOC F 1952 00:29:46
- Anette Bjordal Wigaard Oppsal orientering F 1974 00:39:49
- Annika Joergensen THOK F 1974 00:43:34
- Lesley Brown HOC F 1950 00:46:20
- Bill Melville TAY M 1940 00:48:36
- Michelle Ward NGOC F 1970 00:59:31
Showing results 1 - 96 of 96