Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C23 (W60) (length: 2.5km, climb: 60m, 13 controls)
Point calculations
996.35 + (97.29 x (2,213.68 - T)) / 654.40
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jackie Hallett BOK F 1957 00:21:46 1131
2 Ulf Almehed Frölunda OL M 1964 00:21:54
3 Alison Simmons BOK F 1955 00:22:05 1128
4 Stella Lewsley BL F 1954 00:22:27 1125
5 Roger Thomas WCOC M 1960 00:22:54 1121
6 Ann Cranke CLOK F 1956 00:23:22 1117
7 Bjørn-Inge Skage GNEIST M 1964 00:23:25
8 Steve Jarvis SO M 1963 00:23:38 1115
9 Bengt Johansson OK Tyr M 1964 00:23:42
10 Anders Mansén Skarpnäcks OL M 1964 00:24:10
11 Anders Larsson Tolered Utby OL M 1964 00:24:37
12 Phillip Batts CLOK M 1961 00:24:58 1103
13 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:24:59 1103
14 Hugo Barker FVO M 1961 00:25:26 1099
15 Martyn Roome SROC M 1952 00:25:28 1098
16 Olli Heikkinen Espoon Suunta M 1964 00:25:47
17 Ronan Cleary LOK M 1960 00:26:18 1091
18 Lisa Annersand OK Tyr F 1959 00:26:18
19 Carey Martin AIRE F 1959 00:26:23 1090
20 Gill Berrow ECKO F 1955 00:26:46 1087
21 Rory Percival HH M 1964 00:26:56 1085
22 John McCullough 3ROC M 1954 00:26:56
23 Jan Haugland AARSTAD M 1964 00:27:17
24 Maggie Scrugham ESOC F 1958 00:27:42 1078
25 Ian McIntyre INT M 1963 00:28:17 1073
26 Jean-Marc Tomassi Esprit Raid M 1964 00:28:18
27 Amelia Petrie CLYDE F 1956 00:28:45 1069
28 Fran Loots TAY F 1959 00:28:53 1068
29 Todd C. Rae SMOC M 1964 00:29:06 1066
30 Karen Clark EBOR F 1955 00:29:07 1066
31 Mona Bugge Haug OL Vallset/Stange F 1959 00:29:08
32 Kathy Haynes SLOW F 1957 00:30:01 1058
33 Tim Hulley SO M 1961 00:30:06 1057
34 Ian Teasdale WCOC M 1960 00:30:27 1054
35 Trish Coombs MAROC F 1957 00:30:57 1049
36 Kenneth Daly INT M 1962 00:30:57 1049
37 Dorien James SMOC M 1961 00:31:16 1047
38 Ferruccio Unternäher ASCO Lugano M 1964 00:31:40
39 Charles Spence LOK M 1958 00:32:09 1039
40 Carol House SO F 1956 00:33:10 1030
41 Judy Burge LOC F 1957 00:33:22 1028
42 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:33:39 1025
43 Graham Farley LOC M 1961 00:33:45 1024
44 David Marsh SO M 1963 00:33:55 1023
45 Mark Earnshaw LVO M 1964 00:33:58 1022
46 Helen Lloyd NOR F 1959 00:34:19 1019
47 Judith Evans HOC F 1955 00:34:32 1017
48 Sue Woods WAOC F 1957 00:35:10 1012
49 Antonio Kocsis ASCO Lugano M 1959 00:35:23
50 Ann Savage LVO F 1955 00:35:49 1006
51 Janet Cronk WAOC F 1957 00:36:20 1001
52 Duncan Minty LOK M 1960 00:36:38 999
53 Richard Freeman HH M 1962 00:36:46 997
54 Fiona Sellar DVO F 1957 00:36:52 997
55 Morag McIntyre INT F 1959 00:37:07 994
56 Sally Lindsay ESOC F 1956 00:37:39 990
57 Kevin Ross OD M 1963 00:38:02 986
58 Pauline McAdam RR F 1955 00:38:16 984
59 Jan Kersel ECKO F 1958 00:38:32 982
60 Lindsey Knox RR F 1959 00:38:51 979
61 Mary Rack NATO F 1959 00:38:57 978
62 Stephen Walsh MWOC M 1960 00:39:50 970
63 Liz Potterton CLARO F 1956 00:39:50 970
64 Tricia Woodward AYROC F 1957 00:40:32 964
65 Maggie Roach SLOW F 1957 00:40:37 963
66 Judith Filmore LOC F 1958 00:41:32 955
67 Christine Jepson SO F 1958 00:42:06 950
68 Jane Stew OD F 1957 00:42:13 949
69 John Robertson STAG M 1964 00:42:32 946
70 Valerie Belton CLYDE F 1956 00:43:23 938
71 David Knight Bayside Kangaroos M 1959 00:43:38
72 Pat Moody DEE F 1957 00:44:00 933
73 Geoffrey Collins LVO M 1963 00:44:27 929
74 Ann Cummings WCOC F 1959 00:47:21 903
75 Helen Kelsey BOK F 1957 00:47:53 898
76 Ellen Starling NGOC F 1958 00:47:58 898
77 Gill Sharp SN F 1958 00:48:59 889
78 Jane Bush SWOC F 1957 00:51:08 869
79 Nicola Gardner FVO F 1955 00:52:37 856
80 Clare Bense BOF F 1958 00:54:03 843
81 Jo Foster BOK F 1957 00:54:25 840
82 Eric van Weers Olifant M 1964 00:54:28
83 Pat Cadogan Cork O M 1964 00:55:10
84 Karen Ezard SOS F 1957 00:59:22 796
85 Andy Johnson HOC M 1963 01:00:13 788
86 Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:00:24 787
87 Alex Evans NGOC M 1961 01:02:47 765
88 Hilary Eastley BL F 1955 01:06:12 735
89 Don Nisbet SMOC M 1962 01:07:08 727
90 Jill Cochrane SROC F 1957 01:25:34 562
91 David Bryant MAROC M 1962 01:56:01 291
- Keith Jones WAROC M 1961 00:27:45
- Mark Collins DFOK M 1960 00:29:41
- Val Johnson DVO F 1959 00:38:59
- Barbara Beckett HAVOC F 1955 00:58:34
Showing results 1 - 95 of 95