Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29 (W45) (length: 3km, climb: 75m, 14 controls)
Point calculations
1,068.39 + (81.37 x (2,423.45 - T)) / 571.31
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jenni Adams Peninsula and Plains F 1974 00:28:10
2 Jack Cooper AIRE M 1984 00:28:19 1172
3 Caroline Hoffmann Ski-Club HELSA 00:28:54
4 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:29:04 1165
5 Mirjam Gründler OLG Pfäffikon F 1974 00:29:49
6 Kevin Francis EBOR M 1982 00:29:50 1159
7 Beccy Osborn FVO F 1972 00:30:20 1154
8 Boyuan Huang Moxina Ok M 00:30:39
9 Thierry Odermatt OLG Basel M 00:30:57
10 Carol Lovegrove SN F 1972 00:31:38 1143
11 Tim Gilbert BAOC M 1984 00:31:59
12 Emma Harrison EPOC F 1972 00:32:09 1139
13 Anna Chapman SO F 1973 00:32:37 1135
14 Morag McLuckie MOR F 1972 00:32:50 1133
15 Natasha Conway AIRE F 1971 00:33:04 1131
16 Jette Klogborg Ok HTF F 1974 00:33:49
17 Jacquie Laird INVOC F 1972 00:33:50 1124
18 Richard Foster AIRE M 1982 00:33:50 1124
19 Ruth Moser OLC Winterthur F 1974 00:34:05
20 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:34:54 1115
21 Angelica Riley DVOA F 1974 00:35:07
22 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:35:11 1113
23 Alison Matheson INVOC F 1970 00:37:30 1093
24 Alex Edelsten M 1984 00:37:57
25 Pauline Tryner SYO F 1972 00:39:07 1079
26 Juliette Soulard OD F 1971 00:39:44 1074
27 Nikki Howard MOR F 1974 00:40:54 1064
28 Freya Askham SMOC F 1974 00:41:08 1062
29 Katherine Ivory INT F 1973 00:41:09 1062
30 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:41:28 1059
31 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:41:43 1057
32 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:43:43 1040
33 Rachel Kirkland INT F 1971 00:43:57 1038
34 Ursula Odermatt OLG Basel F 1974 00:45:09
35 Alan Kuffer YARRA VALLEY M 1984 00:48:39
36 Callum McIntyre INT M 1999 00:48:41 998
37 Daniel Alward-Smith LOG M 1981 00:50:29 982
38 Helen Ellis PFO F 1972 00:50:55 978
39 Joanne Field NATO F 1974 00:51:52 970
40 Gareth Evans M 1984 00:53:13
41 Ryan Noordally BOF M 1980 00:57:15 924
42 Alison Hooper LOC F 1973 00:57:35 921
43 Jo Matthew SROC F 1974 00:58:15 916
44 KANAIYALAL THAPA BAOC M 1980 01:00:43 895
45 Christel Tessier GUC CO F 1974 01:09:24
- Alice Owen BOK F 1973 00:43:13
- Frances Britain MOR F 1970 01:03:59
Showing results 1 - 47 of 47