Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C31 (W18,W20,W35) (length: 3.4km, climb: 85m, 15 controls)
Point calculations
1,154.16 + (85.23 x (2,087.64 - T)) / 629.05
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Keith INVOC F 2002 00:20:48 1268
2 Laura King EUOC F 1999 00:22:06 1257
3 Grace Molloy FVO F 2000 00:22:35 1253
4 Emma Wilson EUOC F 1999 00:23:26 1247
5 Dave Schorah NOC M 1988 00:23:52 1243
6 Evie Conway AIRE F 2002 00:23:59 1242
7 Eilidh Campbell MAROC F 2001 00:24:38 1237
8 Heather Roome SROC F 1983 00:24:50 1235
9 Kirsty Campbell MAROC F 2001 00:25:39 1228
10 Sunniva Morgan Malvik IL F 1984 00:26:00
11 Tyler Morrison ESOC M 1991 00:26:03 1225
12 Alice Wilson CLYDE F 2002 00:26:18 1223
13 Lizzie Stansfield FVO F 2002 00:26:25 1222
14 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:26:28 1222
15 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:26:31 1221
16 Liam Marsh SO M 1998 00:26:53 1218
17 Lucie Todhunter SROC F 1980 00:27:01 1217
18 Laura Goy SYO F 1983 00:27:01 1217
19 Sindre Løver Hovden Stord Orientering M 1998 00:27:12
20 Robert Browne LOC M 1988 00:27:15 1215
21 Becky Raftery HH F 1984 00:27:22 1215
22 Mairi Eades INT F 2001 00:29:05 1201
23 Zoe Graham SOLWAY F 2000 00:29:07 1200
24 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:29:14 1199
25 Franka Ender HSG Turbine Zittau F 1984 00:29:34
26 Kath Atkins HOC F 1981 00:30:17 1191
27 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:31:06 1184
28 Laura Harrison EPOC F 2001 00:31:25 1182
29 Roanne Lilley ECKO F 1999 00:31:48 1178
30 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:31:59 1177
31 Emily Sorensen Tintookies Orienteer F 2002 00:32:35
32 Jane Baldock BOK F 1982 00:32:39 1172
33 Sebastian Pugh SYO M 1987 00:33:09 1168
34 Andrew Stemp AIRE M 1997 00:33:11 1167
35 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 00:33:32 1164
36 Timo Kononen OK GISLE M 1984 00:33:40
37 Euan Marsh SO M 1995 00:33:50 1162
38 Peter Klogborg Ok HTF M 1998 00:34:41
39 Freya Shepherd INVOC F 1999 00:35:01 1152
40 Ellie Bales POTOC F 2000 00:35:11 1151
41 Jamie Hayward BOK M 1992 00:35:19 1150
42 Sophie Jones HH F 2002 00:35:19 1150
43 Lindsay McMillan EPOC F 1981 00:35:24 1149
44 Jonathon Hooton EBOR M 1992 00:35:29 1149
45 Jane Chisholm BASOC F 1983 00:36:21 1142
46 Isabelle Hodgson SYO F 2002 00:36:39 1139
47 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:37:09 1135
48 Jon Martinez MURCIA-O M 1998 00:37:17
49 Emma Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 2002 00:37:19
50 Sarah McAdam RR F 1984 00:37:34 1132
51 Ross White DEE M 1992 00:37:54 1129
52 James Wilkinson BKO M 1991 00:38:13 1126
53 Saskia Warren NN F 2000 00:38:36 1123
54 Lucy Haines EUOC F 1999 00:38:46 1122
55 Jed Hampshire Wright NN M 2002 00:39:51 1113
56 Daniel Del Dot Bushflyers M 1998 00:39:57
57 Julien Gardeur Balise 77 M 1984 00:40:07
58 Jenna Williams F 2002 00:40:16
59 Mykyta Chubynsky OD M 1976 00:40:18 1109
60 Alexandra Hare NATO F 2001 00:40:27 1108
61 Råmund Løver Hovden Stord Orientering M 1998 00:40:55
62 Katherine Bett SN F 1995 00:41:49 1097
63 Helen Bickle WAOC F 1982 00:42:22 1093
64 Anna Lister LOC F 2000 00:42:51 1089
65 Hanne Bown CLOK F 1982 00:42:56 1088
66 Richard Ingham WAOC M 1987 00:43:18 1085
67 Ruth Forrest F 1984 00:43:23
68 Moira Kuffer YARRA VALLEY F 1984 00:43:30
69 Richard Smith IND M 1998 00:43:50
70 Jordan Pim WATO F 2002 00:44:18
71 Ryan Bolton BOF M 1994 00:45:06 1070
72 Charles Lee BAOC M 1991 00:46:05 1062
73 Daniel Muñoz Carrasco SURCO (Spain) M 1998 00:46:21
74 Kaisa Oikkonen MOR F 1981 00:46:33 1059
75 Isabel Hill DEE F 2001 00:47:21 1052
76 Graham Coath BAOC M 1985 00:48:07 1046
77 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:49:02 1038
78 Devi Gurung BAOC M 1984 00:52:16
79 Bertie Harrington DFOK M 1998 00:52:33 1010
80 Saskia Jones DEE F 2001 00:53:25 1003
81 Kaji Limbu EBOR M 1985 00:53:40 1001
82 Brage Løver Hovden Stord Orientering M 1998 00:54:53
83 Anne Murgatroyd AIRE F 1980 00:55:02 990
84 Bridget Hall NEOC F 2002 00:56:34
85 Oriana Riley DVOA F 2002 00:56:51
86 Samuel Taunton NGOC M 1986 01:00:25 946
87 Daniel Hitchen BAOC M 1998 01:04:53
88 Matthew Dammers M 1998 01:07:14
89 Neil McMillan ELO M 1985 01:23:40 757
- Linus Svärm OK GISLE M 1984 00:24:23
- Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:25:07
- Karen Parker BL F 1963 00:31:08
- Duncan Quijano M 1998 00:53:28
- Thomas Harper BOF M 1975 00:57:00
Showing results 1 - 94 of 94