Results

Achievements at
orienteering events

LOK Hampstead Heath Colour Coded, 08/04/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/archive/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 170m, 16 controls)
Point calculations
974.96 + (101.56 x (3,468.17 - T)) / 664.70
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Young HH M 1994 00:33:09 1201
2 Ian Maynard HAVOC M 1961 00:39:48 1140
3 Charles Spence LOK M 1958 00:41:38 1123
4 Alex Owen LOK M 1975 00:42:09 1118
5 Sarah Brown SLOW F 1952 00:44:22 1098
6 Julia Jarvis SO F 1968 00:44:39 1096
7 Joe Temple IND M 1997 00:45:13
8 Matthew Dixon HH M 2002 00:45:25 1089
9 Krystyna Shybeka SLOW F 1989 00:46:43 1077
10 Peter Carlill NOR M 1958 00:48:21 1062
11 Tim Pribul CHIG M 1949 00:49:02 1055
12 Laurie Rose WRE M 1953 00:49:45 1049
13 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:50:31 1042
14 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:50:41 1040
15 Joel Guittard IND M 1973 00:52:12
16 Miriam Rosen SROC F 1949 00:52:16 1026
17 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:52:40 1022
18 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:52:50 1021
19 Tatiana Virissimo de Andrade DFOK F 1979 00:54:11 1008
20 David Fisher MV M 1953 00:54:11 1008
21 Ian Cooper SYO M 1947 00:55:12 999
22 Brian Pilling SN M 1948 00:55:13 999
23 Mike Bolton MV M 1950 00:56:02 991
24 David Eastwood M 1997 00:56:18
25 Phil M'Caw HH M 1962 00:56:19 989
26 Mark Thompson TVOC M 1955 00:56:39 986
27 Philip Gristwood MV M 1949 00:56:59 982
28 Hedley Calderbank HH M 1951 00:57:06 981
29 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:57:18 980
30 Mike Turner SO M 1950 00:57:56 974
31 Catherine Galvin LOK F 1962 00:57:57 974
32 Martin Cook SMOC M 1956 00:57:59 973
33 Fiona Clough BKO F 1962 00:58:40 967
34 Thomas Elgood CHIG M 1964 00:59:34 959
35 Ian Smith WAOC M 1956 01:01:15 943
36 Chris Rose WRE F 1953 01:03:39 921
37 Dougie Cochran TVOC M 1969 01:04:33 913
38 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:05:10 907
39 Mike Elliot MV M 1951 01:08:47 874
40 Katherine Pike WIM F 1963 01:09:31 868
41 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:11:16 852
42 Elena Kippin TVOC F 2002 01:11:45 847
43 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:13:57 827
44 Viv Hodson HH F 1964 01:15:06 816
45 Ruth Rhodes SO F 1942 01:16:47 801
46 David LeFevre DFOK M 1957 01:17:16 797
47 Mattias Andersson IND M 1978 01:23:47
48 Lucy Andersson IND W 1988 01:23:48
49 Eleanor Sherwen IND W 1997 01:23:56
50 Cormac O'Caolaidhe BOF M 1963 01:24:40 729
51 Christine Glew SLOW F 1953 01:27:25 703
52 Catherine Slade SAX F 1976 01:30:06 679
53 Katy Sinka IND W 1973 01:33:29
54 Gee-Hae Kim LOK F 1983 01:45:28 538
- Simon Ford LEI M 1943 00:49:46
- Marion Payne-Bird GO F 1958 00:50:53
- Nigel Saker SLOW M 1948 00:57:24
Showing results 1 - 57 of 57