Results

Achievements at
orienteering events

SLOW GLOSS Event, 15/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/gloss-2018-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

GLOSS (length: 4km, 11 controls)
Other courses: Yellow | GLOSS extension | Naughty numbers

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Edward Catmur SLOW M 1982 00:22:26
2 Juraj Hammer M 1978 00:23:16
3 Todd Oates LOC M 1983 00:23:32
4 Laurence Townley SN M 1971 00:23:42
5 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:25:40
6 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:25:52
7 Kasper Hjorteberg SLOW M 1979 00:26:02
8 Harold Wyber CHIG M 1985 00:26:15
9 David Dixon HH M 1972 00:27:52
10 Dmitry Adamskiy SLOW M 1984 00:27:57
11 Sam Anderson SN M 1992 00:27:58
12 Guy Lidbury M 1973 00:28:20
13 Tony Burton MV M 1964 00:28:28
14 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 00:30:23
15 Peter Huzan SLOW M 1964 00:30:53
16 Jon Chandler LOK M 1967 00:31:00
17 Anthony Flick LOK M 1976 00:31:03
18 Ian Maynard HAVOC M 1961 00:31:45
19 Alex Wise SO M 1983 00:32:07
20 Frank Townley SN M 2003 00:32:50
21 Heather Findlay SLOW F 1978 00:33:36
22 Sue Carter SLOW F 1967 00:33:44
23 Mick Smith HH M 1948 00:33:52
24 Nigel Bush MV M 1955 00:34:06
25 Alex Owen LOK M 1975 00:34:11
26 Alison Saunders HH F 1959 00:35:19
27 Tom Edelsten CHIG M 1943 00:35:51
28 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:37:16
29 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:37:18
30 Roger Moulding HH M 1946 00:37:49
31 Graham Batty HAVOC M 1958 00:38:23
32 Tim Keogh MV M 1963 00:38:36
33 Simon Greenwood SAX M 1955 00:38:37
34 Philip Gristwood MV M 1949 00:38:41
35 Peter Martin MV M 1961 00:39:19
36 Wenwei Liu GO M 1990 00:39:56
37 Gillian Edgar HAVOC F 1966 00:40:20
38 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:40:49
39 David Dawson DFOK M 1958 00:40:50
40 Jim Prowting TVOC M 1946 00:41:09
41 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:41:12
42 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 00:42:09
43 Mike Bolton MV M 1950 00:42:42
44 Peter Carlill NOR M 1958 00:43:07
45 Catherine Galvin LOK F 1962 00:43:23
46 Graham Sutton MV M 1947 00:43:27
47 Jessica Paton SN F 1989 00:43:47
48 Chris Burgues HAVOC M 1955 00:44:10
49 Martin Simonovsky M 1997 00:44:26
50 Tatiana Virissimo de Andrade DFOK F 1979 00:44:34
51 Helen Rivers GO F 1954 00:45:38
52 Luke Bennett DFOK M 2008 00:46:10
53 Philip Craven DFOK M 1954 00:46:40
54 Leianne Upton MV F 1961 00:46:47
55 David Matt Thompson M 1997 00:46:56
56 Matthew Dixon HH M 2002 00:47:00
57 Dale Bennett HAVOC M 1964 00:47:13
58 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:47:49
59 David LeFevre DFOK M 1957 00:48:28
60 David Float HAVOC M 1969 00:48:44
61 Chris McDonald MV M 1942 00:49:42
62 Mike Elliot MV M 1951 00:50:12
63 Keith Parkes DFOK M 1945 00:50:30
64 Kjell Tullus SLOW M 1950 00:51:06
65 Vincent Townley SN M 2004 00:52:22
66 Selmar Woetel M 1997 00:52:45
67 Anthony Biggs HAVOC M 1949 00:53:07
68 Steven Elliott SAX M 1959 00:55:06
69 Gee Kim W 1983 00:57:01
70 Charmaine Kwan LOK F 1984 00:58:35
71 Colin Jackson HAVOC M 1959 00:59:26
72 Istvan Veres M 1997 01:04:03
73 Ben Rivers GO M 1944 01:07:32
74 Terry Marsh M 1943 01:08:36
75 Ilja Vishnevski M 1983 01:14:56
76 Sarah Dixon HH F 1973 01:15:50
77 Roman Bednarz DFOK M 1951 01:19:05
78 Stuart Douglas M 1997 01:26:51
79 Michael White MV M 1937 01:26:57
80 Anne Power LOK F 1932 01:30:31
81 Charlie Dixon HH M 2005 01:31:03
- George Engelhardt MV M 1951 00:42:11
- Zlatko Peev SLOW M 1970 01:15:48
Showing results 1 - 83 of 83