Results

Achievements at
orienteering events

CompassPoint Scottish Orienteering League 2 (incorporating BUCS relay), 31/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_19/fvo_spring/stage2_index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.775km, climb: 240m, 14 controls)
Point calculations
1,060.79 + (80.15 x (4,082.51 - T)) / 801.78
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:43:41 1207
2 Martin Wilson BKO M 1947 00:50:22 1167
3 Rona Molloy FVO F 1968 00:51:19 1161
4 Stella Lewsley BL F 1954 00:51:41 1159
5 Paul Duley GRAMP M 1954 00:54:19 1143
6 Grant Carstairs TAY M 1954 00:56:02 1133
7 Beccy Osborn FVO F 1972 00:56:19 1131
8 Brian Bullen FVO M 1951 00:56:48 1128
9 Kathleen Inch FVO F 1968 00:58:02 1121
10 Morag McLuckie MOR F 1972 00:58:27 1118
11 Josie Stansfield FVO F 1969 00:58:57 1115
12 Rosalind Heron STAG F 1987 01:00:09 1108
13 Emily Pearson TAY F 1991 01:00:20 1107
14 Natasha Conway AIRE F 1971 01:00:49 1104
15 Fiona Forrest RR F 1974 01:00:54 1104
16 Alison Campbell BASOC F 1991 01:01:33 1100
17 Rachel Kirkland INT F 1971 01:02:33 1094
18 Helen Pybus SN W 1998 01:04:14
19 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:04:50 1080
20 Roger Garnett ESOC M 1951 01:04:59 1079
21 Jacquie Laird INVOC F 1972 01:05:07 1078
22 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:06:36 1069
23 Colin Matheson MOR M 1954 01:07:00 1067
24 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:07:16 1065
25 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:07:53 1062
26 Ceana Heron STAG F 1991 01:08:39 1057
27 Nikki Howard MOR F 1974 01:09:03 1055
28 Robin Strain ELO M 1950 01:11:05 1043
29 Alison Matheson INVOC F 1970 01:13:47 1026
30 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:15:35 1016
31 Matthew Clark KFO M 1967 01:15:39 1015
32 John Coon ECKO M 1951 01:18:58 995
33 Lucy Galloway INT F 1966 01:19:23 993
34 Owen Wilkinson IND M 1998 01:20:18
35 William Bruce RR M 1953 01:22:46 972
36 Donald Smith TAY M 1951 01:25:29 956
37 Nicola Melville FVO F 1969 01:27:37 943
38 Richard Llewellyn NOC M 1954 01:29:11 934
39 Scott Reynolds MAROC M 1968 01:30:26 926
40 Katherine Ivory INT F 1973 01:37:56 881
41 Juliet Bentley SROC F 1967 01:38:28 878
42 Sally McCartney CLYDE F 1965 01:41:36 860
- Carol Graham SOLWAY F 1966 01:07:48
- Ilze Puzule OK Aluksne-Ape W 1979 01:10:05
Showing results 1 - 44 of 44