Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 3, 31/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

14 (length: 3.2km, climb: 100m, 12 controls)
Point calculations
891.28 + (161.89 x (4,001.39 - T)) / 1,390.45
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lea Martanova Slavia Liberec W 2004 00:25:09
2 Theresa Skouboe Horsens OK W 2004 00:30:59
3 Luke Watson BAOC M 1997 00:34:04
4 Isobel Howard MOR F 2005 00:34:59
5 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:36:44
6 Mick Smith HH M 1948 00:37:08 1098
7 Rachel Hendrie FVO F 1997 00:38:11 1090
8 Ruby Owen BOK F 2004 00:38:25
9 Emily Turner LOC F 2004 00:39:55
10 Peter Huzan SLOW M 1964 00:39:57 1078
11 Imogen Pieters SYO F 2005 00:41:18
12 Peter Hudd WCOC M 1960 00:42:39 1059
13 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 00:43:45
14 Jack Desborough RSOC M 1990 00:43:59 1050
15 Jozsef Talas Tabani Spartacus M 1973 00:44:02
16 Issy Sunley WCOC F 2005 00:44:49
17 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:45:02
18 Faith Kenyon MOR F 2005 00:45:49
19 Ffion Bricknell SAX F 2004 00:46:59
20 Ingwahang Jabegu RSOC M 1983 00:46:59
21 Brendan Crooke RSOC M 1997 00:49:13
22 Lucy Warland SOS F 2003 00:49:27
23 Emma Weaver DEE F 2003 00:50:07
24 Suman Gurung RSOC M 1997 00:51:25
25 Paul Van Dam HALO M 1968 00:52:04
26 Alexandra Crawshaw SYO F 2005 00:52:04
27 Christopher Hornby MOR M 2000 00:52:12 993
28 Ian Weaver DEE M 1964 00:52:38 989
29 Daniel Roth OD M 1971 00:53:05 986
30 Gemma Collins MAROC F 2004 00:53:14
31 Laura Hazelhurst BL F 2004 00:53:44
32 Steve Brockbank LOC M 1948 00:54:02 980
33 Jess Evans LOC F 2005 00:55:20
34 Laura Bettison BAOC W 1997 00:55:29
35 Anna Thorpe EPOC F 2004 00:57:07
36 Alec Collier-Williams BAOC M 1997 00:57:28
37 Jasper Joyce M 1997 00:58:06
38 Iris Macmillan ECKO F 2005 00:58:31
39 Lorraine Reuber SYO W 1968 00:58:50
40 Carol Taverner WIGHTO F 1959 00:59:24 942
41 Tom Boyd M 1997 00:59:43
42 Henri Shepherd INVOC F 1968 01:00:00 938
43 Gordon Macmillan ECKO M 1967 01:00:02 938
44 Valentine Mumba BAOC M 1997 01:00:09
45 Francesca Olivadoti IND W 1997 01:00:43
46 Michelle Oxtoby OD F 1973 01:01:14 929
47 Charlotte Reynolds MAROC F 2005 01:01:31
48 Sarah Bruce BL F 1974 01:01:47 926
49 Hilary Sellens SOS F 1955 01:02:08 923
50 John Ackey BAOC M 1997 01:03:15
51 Victor Jensen GNEIST M 1963 01:03:29
52 Andrew Waghorn BAOC M 1997 01:04:19
53 Deb Hazell QO W 1968 01:04:20
54 Eloane Champ SMOG W 2004 01:06:25
55 Kevin Hill BAOC M 1988 01:06:38 892
56 Sujan Gurung BAOC M 1983 01:06:43
57 Lars Olav Tolo Gneist M 1997 01:12:28
58 Hayley Collins DFOK W 1997 01:14:18
59 Emma Van Dam HALO F 2004 01:14:47
60 Helen Taylor DEVON W 1963 01:18:26
61 Malachi Green BAOC M 1997 01:22:23
62 Jan Ellis MDOC F 1948 01:24:21 768
63 Fiona Smith AYROC F 2003 01:24:36
64 Abigail Garvey BL W 2002 01:24:44
65 Clare Rodger WCOC F 2004 01:25:52
66 Helen & Chris & Sam Green 01:27:47
67 Karine Champ SMOG W 1973 01:28:02
68 Anthony Coulter BAOC M 1978 01:29:08
69 Kirsty McDermott BAOC F 1984 01:31:35 717
70 Sharon Warland SOS F 1965 01:32:11 713
71 John Purkis SYO M 1954 01:34:49 695
72 David Relton EBOR M 1952 01:35:42 689
73 Alex Thakuri BAOC M 1998 01:36:57
74 Catriona Fleming DEE F 1967 01:38:40 668
75 Amanda Barrett NOR F 1979 01:48:00 603
76 Connie McNamee LVO F 1950 02:02:35 501
77 Adrian Dawson SARUM M 1958 02:03:10 497
78 Magne Nordeide Gneist M 1953 02:14:42
79 Mairead Murphy DFO W 1968 02:17:01
80 Karen Lewis QO F 1966 02:28:57 317
Showing results 1 - 80 of 80