Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 3, 31/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

7 (length: 4.6km, climb: 160m, 11 controls)
Point calculations
1,037.10 + (82.84 x (4,448.25 - T)) / 953.05
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Juha Tilli Lynx M 1968 00:41:36
2 Hazel Dean FVO F 1963 00:46:17 1182
3 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:46:46 1180
4 Andy Sykes DVO M 1965 00:48:45 1170
5 Mark Wood ESOC M 1968 00:52:00 1153
6 Lesley Ross OD F 1966 00:52:10 1152
7 Virpi Tilli Lynx W 1968 00:52:57
8 Carey Martin AIRE F 1959 00:54:37 1139
9 Sal Chaffey DVO F 1965 00:54:56 1137
10 Ruth Ker CLARO F 1967 00:55:00 1137
11 Johanna Cleary LOC F 1964 00:55:20 1135
12 Andrew Lewis BAOC M 1966 00:55:36 1134
13 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:55:49 1133
14 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:56:23 1130
15 Peter Warland SOS M 1965 00:56:33 1129
16 Susan Skinner WCOC F 1964 00:58:01 1121
17 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:58:02 1121
18 Chris Perry DEVON M 1967 00:58:16 1120
19 Hugh Potter NATO M 1967 00:58:24 1119
20 Mary Ockenden SROC F 1959 00:58:34 1118
21 Louise Longhurst FVO F 1964 00:58:57 1116
22 Kari Christiansen Sandefjord OK W 1963 00:59:21
23 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:59:30 1113
24 Stuart Greening BAOC M 1965 00:59:31 1113
25 Rachel Dennis BOK F 1967 00:59:34 1113
26 Steve Dempsey SYO M 1963 00:59:36 1113
27 Bikash Gurung BAOC M 1997 00:59:38
28 Chris McLeod ESOC F 1960 01:00:02 1111
29 Gregers Helge Jørgensen Ballerup OK M 1958 01:00:13
30 Finlay Ross ESOC M 1966 01:00:49 1107
31 Sue Carter SLOW F 1967 01:01:08 1105
32 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:01:17 1104
33 Trine Raaen Aker Brygge Orienter W 1968 01:02:46
34 Iris Kosch OLV Steinberg W 1968 01:03:21
35 Annette Bonde Ballerup OK W 1963 01:03:39
36 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:03:45 1091
37 Andreas Brunner OLG Kölliken M 1968 01:03:52
38 Lars Stuland Larsen Varegg fleridrett M 1968 01:03:58
39 Ann Cummings WCOC F 1959 01:04:53 1085
40 Karen Quickfall SROC F 1963 01:05:34 1082
41 Basanta Thamsuhang BAOC M 1997 01:05:58
42 Deb Murrell SROC F 1966 01:06:43 1076
43 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:07:56 1069
44 Janet Adams SYO F 1963 01:08:15 1068
45 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:08:16 1068
46 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:08:23 1067
47 Dieter Lützelschwab OLG Cordoba M 1968 01:09:16
48 Sue Buxton TVOC F 1964 01:09:40 1060
49 Jill Blount SO F 1960 01:10:04 1058
50 Jaana Eronen Pihkaniskat W 1963 01:10:14
51 Heather Wood GEN W 1963 01:10:21
52 Valérie Figuiere Givry Sport Orientat W 1968 01:10:29
53 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:11:07 1053
54 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:11:28 1051
55 Kath Denton GO F 1961 01:11:59 1048
56 Louise Dunn LOC F 1960 01:12:02 1048
57 Elvira Weingard OLV Steinberg W 1968 01:12:25
58 Janet Evans WCOC F 1961 01:12:39 1045
59 Kate Brett BAOC F 1965 01:12:50 1044
60 Anne Løver Stord Orientering W 1963 01:13:41
61 Anne Françoise Delenne ACA W 1968 01:13:45
62 Diane Jacks WRE F 1968 01:13:58 1038
63 Joanne Taylor SROC F 1963 01:14:13 1037
64 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:14:31 1035
65 Sian Calow DEE F 1961 01:15:33 1030
66 Ann-Marie Duckworth DVO F 1966 01:15:50 1028
67 Jane Lambert SO F 1960 01:16:14 1026
68 Anne Tynegate BADO F 1961 01:16:29 1025
69 Debby Warren NN F 1963 01:17:19 1021
70 Adele Newall KERNO F 1961 01:17:28 1020
71 John Robertson STAG M 1964 01:17:30 1020
72 Jane McCann MDOC F 1966 01:17:38 1019
73 Alison Smith TVOC F 1964 01:18:24 1015
74 mary Adams WCH F 1959 01:19:50 1007
75 Karen Thompson HOC F 1968 01:20:28 1004
76 Mary Rack NATO F 1959 01:20:31 1004
77 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:21:08 1001
78 Gerry Garvey BL M 1966 01:21:30 999
79 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:21:55 997
80 Helen Errington HH F 1961 01:22:21 994
81 Serena Ludford BADO F 1964 01:22:49 992
82 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:24:22 984
83 Carolyn Dent BOK F 1962 01:24:23 984
84 Helen Livesey LOC F 1964 01:25:45 977
85 Scott Reynolds MAROC M 1968 01:28:51 960
86 Paul Hearn HH M 1964 01:28:57 960
87 Nicola Brooke WSX F 1966 01:29:51 955
88 Carol Graham SOLWAY F 1966 01:30:02 954
89 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:30:23 952
90 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:30:24 952
91 Aileen McCarron LVO F 1965 01:31:05 949
92 Dawn Williamson DEVON F 1959 01:31:33 946
93 Isla Mathieson CLOK F 1965 01:33:35 936
94 Iris Hohberg ASG Teutoburger Wald W 1963 01:34:53
95 Gwen Tanner BOK F 1960 01:35:03 928
96 Jacky Dakin SYO F 1961 01:35:29 926
97 Fiona Clough BKO F 1962 01:35:36 925
98 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:36:14 922
99 Helen Smethurst PFO F 1960 01:36:44 919
100 Joanna Evans BOF F 1967 01:36:49 919
101 Diane Mailer ECKO F 1967 01:37:10 917
102 Penny Marsh SO F 1963 01:37:53 913
103 Annick Rouserez ASUB Orientation W 1963 01:39:15
104 Elaine Sutton DEE F 1967 01:41:28 895
105 Angie Hulley AIRE F 1962 01:46:36 868
106 Rachel Grundy CAP03 W 1968 01:46:46
107 Heather Walton SLOW F 1962 01:54:37 826
108 Neil Bricknell SAX M 1967 01:55:37 821
109 Oskar Kaaloy Sandefjord OK M 1968 01:59:07
110 Fiona Johnston RR F 1960 02:01:53 788
- Adele Appleby QO F 1963 01:59:27
Showing results 1 - 111 of 111